Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един Нисан Терано II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Още един Нисан Терано II

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Това е лудост тотална и е опасно, освен че ги деформира и износва неправилно. Смятай и като се напекат от жегата тия 4 бара на колко стават. Над 2.5 бара даже със заводския размер смисъла е никакъв. От къде измисли и тия 2.8 на къса база също не знам. Освен да го натовариш до козирката и да мо хлопнеш едно тежко ремарке или каравана отзад не виждам смисъл от чак 2.8.
    Ако гумите са с размер над заводския, налягането пада още повече. Моите ги карам на 2.3 всичките по магистрала. Иначе 1.8 - 2.1. Задните са падали и до 1.6 без осезаема разлика във вървежа или харча. За 31-ци иде реч.
    Sparkybg, имаш ли някъде тука по форума снимки на твоята машина как е окомплектована?
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • #17
      От: Още един Нисан Терано II

      Ето, макар и стара. Сега е може би с една идея по-вдигнато отпред (не повече от сантиметър разлика):
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terr.jpg
Прегледи:2
Размер:57.2 КБ
ID:5563400

      ПП: А може и да не е. Не помня от кога е снимката.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Още един Нисан Терано II

        Благодаря!
        Наистина изглежда могъщ с тези гуми и повдигането. Мисля че така би изглеждала еталонно машина за цивилна употреба с мераци за офроуд разходки и приключения, без впускане в състезания и прокарване на пътища там където и пиле не е минавало.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #19
          От: Още един Нисан Терано II

          Точно за това го ползвам.
          А за пред кафето може и така:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2006-03-17_084622_boterrano5.jpg
Прегледи:3
Размер:42.8 КБ
ID:5563407
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Още един Нисан Терано II

            А! Поне видях на това отпред- има ли смисъл и върши ли полезна работа ей такова джелезо отпред на решетката? Далеч съм от мисълта за гъзария, а дали има практическа стойност и ефект (гори, храсти, подпиране на самосвал ако съм заспал)?


            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #21
              От: Още един Нисан Терано II

              Никаква работа не върши. Напротив - превръща лек удар в максимален брой щети - калници, капаци, решетки, брони и прочие.

              Пък и точно това на снимката поне на мен ми е грозно. Тръбите на задната броня вършат същото - бели. И ако това отпред е грозно и безсмислено, това отзад е ужасно грозно и безсмислено.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Още един Нисан Терано II

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Това е лудост тотална и е опасно, освен че ги деформира и износва неправилно. Смятай и като се напекат от жегата тия 4 бара на колко стават. Над 2.5 бара даже със заводския размер смисъла е никакъв. От къде измисли и тия 2.8 на къса база също не знам. Освен да го натовариш до козирката и да мо хлопнеш едно тежко ремарке или каравана отзад не виждам смисъл от чак 2.8.
                Ако гумите са с размер над заводския, налягането пада още повече. Моите ги карам на 2.3 всичките по магистрала. Иначе 1.8 - 2.1. Задните са падали и до 1.6 без осезаема разлика във вървежа или харча. За 31-ци иде реч.
                sparkybg, имам лепенка до заключващия механизъм на шофьорската врата където е описано колко да се помпат при 2-ма човека и при 4-ма човека. BFgoodrich-a не съм го ползвал още лятото, но от ноември до сега имам 20000 км и по чужбинско и тук, с каравана и без (караваната ми е 900 кг.) гумите се износват правилно, перфектно бих казал даже ...На самата гума пише Maximum pressure in PSI - 60 (4.1 bar-a). Ако ги ползвам лятото то няма да е с каравана и ще ги държа на 2.5 до 2.8.
                Забравих да спомена, че имам 90 литрова газова бутилка в багажника + стойка за багажник (20 кг) над нея и винаги карам с пълен резервоар (за всеки случай ако газовия Бардолини компютър изгори). Винаги карам и две кучета с маса стотина кг.

                Поздрави и П.П. - тераното ти е супер да го караш със здраве !

                Коментар


                • #23
                  От: Още един Нисан Терано II

                  Здравейте! Реших да пробвам LSD-то на Тераното: намерих една улица заснежена и неогряна от слънцето. Спирам на наклон, настилката павирана, тръгвам, едно кратко,кратко превъртане, вкл. на LSD блокажа и колата тръгва - кеф. Излизам на равен заснежен участък, утъпкан, твърд сняг. Пред мен има десен завой. Преди него газ, превъртане, зацепване на ЛСД-то, но аз гаааз, и задницата тръгна да ме изпреварва. Харесами вкл. на ЛСД - то, но аз не отпуснах газта, и си стана като лека кола със задно предаване. Зимните ми гуми са много добри. Вчера на посока Белмекен; жената кара, ледени коловози, обаче колата не иска да излезе от тях, притеснисих се, викам си е,ба ти джипа. Включи и предното - разликата огромна, колата взе да слуша. На връщане спряхме децата да се пързалят на една писта, ама си бях бая употребил. Майката се занимава с тях по пистата на 100-150м. от пътя, и аз реши да ида при тях с Нисана. Настилката беше лед с един пръст сняг отгоре, ами само с двойното без ядове горе при тях, обаче изключих преднот за да се спусна надолу и да излезя на пътя, а до там мочурище, е няма такаво въртене,ако не пуснеш газта, обратно на наклона. Но поне придобих малка представа за какво става дума. Всичко това е в контролирани условия. Джипа си е джип, но поне с едно наум.
                  Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                  Коментар


                  • #24
                    От: Още един Нисан Терано II

                    Здравейте отново. За да не отварям нова тема , ще ползвам тази. Ако не е прваилно. И така - вече две години с Нисана, като цяло сме доволни от колата, ама нещо последните три месеца три от обичайните проблема на Тераното, ремонтен комплект гумички на помпата, нова водна помпа с перката, и нов радиатор - нова водноохладителна система, а преди две седмици умната дюза, която взех от Бош Пловдив. В сервиза след смяната на Умната дюза показа, че няма грешки. Прибирам се и го настъпвам, нещо ми се струва по муден, по тромав, ама за по принцип не го юркам. Говорих с колегата , и разбирам, че работата на двигателя не може да се промени след смяната на У -дюзата. Да уточня, че разпръсквача си е моя стария.
                    Ето и новия проблем - странен (поне за мен). Напоследък забелязвам,че когато го запаля, т.е. при първото му палене , ако съм спрял на баир и трябва да тръгна на пред, не става. Ще се опитам да обясня. Отпускам бавно съединителя с подаване на газ, но не тръгва, сякаш не му достига мощност, после след няколко минути работа на двигателя на място проблема изчезваше и колата си тръгваше нормално. От днес вече и при топъл двигател го прави този номер. Тръгва на горе, но трудно с претеперване, все едно да включа на трета с 15-20км. на равното, как претреперва и след малко поема, така и на първа в баира с тръгване от място - бавно с претреперване и след малко ако не спре, и тръгне. Имам чувство, че в ниските обороти се мъчи и после поеме. Пали от раз, върви с ускоряване, не пуши. Моите мисли са за горивен филтър или оная цедка?! Благодаря Ви предварително.

                    п.п.Цял живот карам бензинови автомобили, така ме беше страх да мина на дизелов агрегат, и сега вече почти съжалявам за избора. Като се има в предвид, че съм сменил едни от най важните елементи, с какво сърце или ум да тръгна да го продавам, а и с чисто нови гуми плюс зимни на един сезон?! Ей тоя ми се бърка нещо в главата.
                    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                    Коментар


                    • #25
                      От: Още един Нисан Терано II

                      LSD-то си е зацепено постоянно.

                      За другото - трябва да се гледат в реално време параметрите и да се види какво става. Казах ти - проблемите ти са свързани с автоматика, а не с двигателя, и не с това че е дизел. С ръчни скорости е невъзможно да върти такива номера. Просто просто намери читав диагностик.

                      Умната дюза и другите работи - предполагаемо джипката ти е на над 300000км. Умна дюза рядко сдава преди това. Горивен филтър сменям на 2 години. Слагам оригинален, MANN, или BOSCH. Никога не слагам Champion, Clean и от сорта ефтинджоси. С останалите филтри - пак така. При първата смяна след покупката - в горивния имаше 2 пръста тиня. Сега като го сменям, няма почти нищо.

                      Най-честия проблем, който може да се каже че е "типичен" е дебитомера. Изкарва 80-100000км. Но на диагностика в реално време се вижда много лесно че е той. Даже и с волтметър се вижда. Трабва при натоварване и обороти (3000 и нагоре) да вдига поне 4.2 - 4.3 волта. На празен ход около 1.5-2, ако помня добре. В сервизното ръководство го пише. В сервизното пише и какво се проверява при дадени симптоми на автоматика. Просто спазете процедурата и то ще си покаже.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Още един Нисан Терано II

                        Благодаря за отговора. Колата е с ръчни скорости. Все още съм на първата смяна на масла и филтри от както го купих м.Май 2013г. - няма и 6000км. НО не съм сменял горивен филтър - а днес, а утре... За LSD-то мисля, т.е. уверен съм, че не е зацепено - въпросния участък с наклон където спирам тази седмица е един тротоар без плочки с насипан пясък , като паркирам едната задна гума е на платното, а другата на подобието на тротоар, и винаги едната гума превърта и хвърля пясък, дори понякога се налага да включа и предния мост за да го паркирам и точно тогава пък не се усеща да се мъчи. Весел уикенд.
                        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                        Коментар


                        • #27
                          От: Още един Нисан Терано II

                          Сега направих самодиагностика , пет бавни и пет бързи мигания на лампата- 55, което означава, че няма грешки. Хм.
                          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                          Коментар


                          • #28
                            От: Още един Нисан Терано II

                            Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
                            ...За LSD-то мисля, т.е. уверен съм, че не е зацепено...
                            LSD-то няма управление, приятелю. И не е пълен блокаж, а частичен, тоест - приплъзва си. И е само на задния мост, независимо пуснал ли си 4х4 или не.

                            Попрочети що е то LSD и после бъди "уверен".

                            Ето ти го на картинка:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:480_how_lsdscutaway.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5605352
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Още един Нисан Терано II

                              Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
                              Сега направих самодиагностика , пет бавни и пет бързи мигания на лампата- 55, което означава, че няма грешки. Хм.
                              Нямането на грешки не значи че всичко е ОК. Трябва да се гледат данни в реално време. Например, ако дебитомера дава по-ниско напрежение от номинала, грешка няма да имаш, но няма да върви.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Още един Нисан Терано II

                                Да, да, четох за LSD-то, но аз го разбирам, че като превърти едното задно колело и тогава включва/зацепва LSD-то. Разбрах, че е независимо от тава дали съм 2*2 , 4*4 , или на бавни. Мисля си, че щом превърта едното колело за момент, значи LSD-то не е постоянно включено.
                                Ето и преди малко още една проба- само в баир от място под 1000об. се мъчи, стигне ли 1000об. тръгва нормално, а на равно го няма това.
                                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X