Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

    Замислям се за покупка на Tatra 815. Трябва ми самосвал с тристранно растоварване за транспорт на зърно по време на жътва. По принцип имам някакво влечение към тарите и мисля, че в техния ценови клас нямат равни поне за моите изисквания - тристранно растоварване 3 моста, поне 2 водещи и да понася черните пътища и нивите. То алтернативите са LIAZ и Камаз, но камаз тристранно не съм виждал почти, а шкодата си е чисто шосеен камион.
    Как е снабдяването с части? Има ли сервизи с опит с татрите?
    От темите до тук, всъщност само в една се разиква конкретен проблем, и то е че в кариерите и мините им заминавали съединителите. Друго?

  • #2
    От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

    Имах 815, уникален камион, правеше чудеса по гората и свиваше шапките на всякъква друга техника. Проблеми - има там един много кекав тампон на мотор и скорости, за да се подмени целия двигател се повдига нагоре, да се отвори място за работа. Ако е много карана по лош терен има там едни кръстачки(като каре на кардан) на предните главини, те също се предават, но това ти говоря за прекалено изтормозен и измъчен камион. Подменят се лесно, части се намират все още. Завишен разход на гориво. Татра почти е невъзможно да счупи ресор, но фирури всякакъв. Гледай, като я поткараш да не издава странни шумове от карданно-зъбчатъчните предавки или още познат като кюнеца. Това е цялата тая дандания от предния мост, до задните. Аз лично с моята съм сменял - тампона, каретата на главините и нещо имах един проблем с стартера, спомням си, че и там беше нещо мъка. Поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

      Има разни варианти на тази Татра, но такава пригодена за зърновоз(удължена база и с голям кош), едва ли ще намериш у нас. Разпространените са си строителни и кариерни варианти, с които е неоправдано да возиш зърно.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

        Моята беше с задно разтоварване кош, след това го смених с тристранен + надстройки. Дядо ми доста години вози зърно в Варна с 12тонно ремарке, по товар биеше тогавашните български гондоли.

        Коментар


        • #5
          От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

          Камиона който ще гледам е бивш кариерен, с тристранно разтоварване, но без надстройки. Тях ще си ги правя. Не гоня голям максимален товар а да не закъсвам с товара в нивата. Там се налага пресичане на бразди, изненадващи дъждове и т.н....
          Ако се навие баща ми ще отида да я огледам.

          Коментар


          • #6
            От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

            а пита ли колко му е данька?може и да се уплашиш.

            Коментар


            • #7
              От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

              И оригиналните части са малко скъпички. Имат представителство тук.
              За поддръжка -майстори от бившето ГУСВ- още имат даже камиони в движение.
              Като проходимост-на бавни, с включени блокажи гази 50санта кал, сякаш е на пътя, ама си трябват и гумички.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #8
                От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

                Карал старата 148 и новата 815 точно на табан на мина Чукурово . На какви издевателства само ги подлагахме машините няма друг камион който да издържи . Старите колеги казваха че една 148 погребва поне 5 камаза или кразове . Товариш на ескаватора докато почне да ти пада по предния капак биеш първа и пълна газ . Като завалеше ставаше страшно на табана оставаха само татрите . Става една лепкава мръсно сива кал на която и викаха хума . Тогава беше купона 40 тона машина вървеше като състезателна жигула на боянския пътен възел по цял ден си на дрифт .
                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                Имах 815, уникален камион, правеше чудеса по гората и свиваше шапките на всякъква друга техника.
                Защо тогава търсиш Камаз ? Татра е светлинни години напред .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

                  А каква е разликата м/у татра 138 и 148?Дядо ми на времето е карал някаква такава и за нея не съм чул лошо.А 815 все по-рядко се срещат, явно не ги използват вече много.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

                    Карат си ги само че на фона на другите просто не им обръщаме внимание . Даже и 148 още се движат .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

                      Татри нови почти не са внасяни след 90-та година.
                      Причината е цена-по скъпа е от МАН, а и разхода е по-голям.
                      А предимството е ясно 6х6, с чупещи полуоси и блокажи=проходимост.
                      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                      Коментар


                      • #12
                        От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        А каква е разликата м/у татра 138 и 148?Дядо ми на времето е карал някаква такава и за нея не съм чул лошо.А 815 все по-рядко се срещат, явно не ги използват вече много.
                        Имахме една 138 бордова на консервация в казармата . За две години и 4 СТО така и не я запалихме . Разликата е малко в дизайна на предницата и по мощен мотор . 138 е 180 кс а 148 по спомени 210 кс .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

                          Татра 148- означава двигател 148kw . Представител за Татра в България - Зетком (Пловдив) За експлоатация са изгодни само специфични машини-ПОЖАРНА,бетонпомпа,автокран.Официален разход по Държавен вестник 28л. празен самосвал.Чупят се защото се злоупотребява с възможностите на машината.Какво може Татра-отиваш в Раднево и Гълъбово и ще се шашнеш.Аз имам Татра 148 (автокран).Пробег на година около 5-6000км. За 8 години-паднал щифт на една челюст,смяна на генератор от Европа,феродо,съединител(на единия диск превъртяла главинка) . Никой няма да ти плати повече за това че си влезнал там където всички отказват На асфалт гумите на Татрата изчезват.Резервни части има - цени от 1000лв нагоре. Последната Татра която продаде Зетком беше с цена около 200 000лв В ДАП Пловдив остана 1бр.самосвал Татра 815. Моето мнение е - ако не се гони и не се претоварва няма чупене.Имам познати които караха самосвали 815 . При скорост до 60км/час всичко е окей.При 80км/час за един ден маслото ИЗЧЕЗВА.Ай стига толкова.С поздрав Борето Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scania dolu.jpg
Прегледи:1
Размер:43.1 КБ
ID:5534736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scania gore.jpg
Прегледи:1
Размер:338.4 КБ
ID:5534737http://picasaweb.google.bg/boreto2/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Карал старата 148 и новата 815 точно на табан на мина Чукурово . На какви издевателства само ги подлагахме машините няма друг камион който да издържи . Старите колеги казваха че една 148 погребва поне 5 камаза или кразове . Товариш на ескаватора докато почне да ти пада по предния капак биеш първа и пълна газ . Като завалеше ставаше страшно на табана оставаха само татрите . Става една лепкава мръсно сива кал на която и викаха хума . Тогава беше купона 40 тона машина вървеше като състезателна жигула на боянския пътен възел по цял ден си на дрифт . Защо тогава търсиш Камаз ? Татра е светлинни години напред .

                            Носят се доста истории за Камаз 6х6. Татрата има доста сериозен разход на гориво. Лично мнение - Татра бие Камаз 6х6. Поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Tatra 815 какво да гледам преди покупка?

                              Една година го карах и нямаше място от където се е наложило да не мине с лекота . Фургона с оборудването тежеше някъде към 6 тона . Вадил съм легнало по корем БМП . Не мога да го сравня с дизеловите урали които бяха със същия двигател защото и двата които имахме бяха много тежки . Фургоните бяха с някакви ЗАС радиостанции и тежаха по над 12 тона и много бързо потъваха в калта . Татрата го бие от всякъде а ако и сложиш и кални гуми като неговите няма стигане .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X