Обява

Свий
Няма добавени обяви.

търся задни ресори за самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • търся задни ресори за самурай

    трябва ми основен лист за заден ресор на сузуки, аз съм близо до софия, които има веднага да прати едно л.с.

  • #2
    До: търся задни ресори за самурай

    Търси цял пакет от Трбант, стават едно в едно
    99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

    Коментар


    • #3
      До: Basaef

      Първоначално публикуван от basaef Преглед на мнение
      трябва ми основен лист за заден ресор на сузуки, аз съм близо до софия, които има веднага да прати едно л.с.
      Като влизаш в София по "Ботевградско шосе" преди "Опел" и преди детелинката за "Дружба" отдясно има висока сграда и в нея магазин за ресори - фирма "Нити". Вижда се от булеварда.
      Продават листа. Имат такива с широчина 50 mm и дебелина 6 mm. Различни дължими от 1,40 m нагоре. Цените 16-20 лв./бр.
      Но после ти трябва и ковач да направи ушите. А читав такъв в София не знам. Ако намериш - казвай!
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • #4
        До: търся задни ресори за самурай

        мерси за помощта! взех си задни ресьори от трабант - чисто нови за 25лв от едно магазинче близо до плиска. стават идеално за задни на самурая - трябваше да махна 4 листа, да отрежа едното ухо на втория лист за да не опира отзад в теглича като се натовари, трябваше и да си направя нови планки за отзад, а предните да ги разпробия малко защото трабанта е на 12мм болт, а самурая отпред ресьора е на 10мм, а отзад на 16мм май беше. ресоьрите са идеални мисля и другия заден да го сменя - заради по-малката разлика в дължината на листовете тия на трабант ми изглеждат много по-здрави.

        Коментар


        • #5
          До: търся задни ресори за самурай

          Първоначално публикуван от basaef Преглед на мнение
          .... от едно магазинче близо до плиска. ......
          Обясни моля, къде точно е магазинчето. Благодаря!
          По-добре късно, отколкото по-късно.

          Коментар


          • #6
            До: търся задни ресори за самурай

            от опит съм се убедил, че по-убаво от оргиналното нема.
            Сменил съм 3 пълни окомплектовки на окачвания и все резултатите не ме задоволяваха. В момента имам комплект задни ресори от SJ 413. (предните ги взеха вече). Като се убедиш, че с правени работи нищо не става, обади се да се разберем за цена.
            Прикачени файлове
            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
            http://www.cardomain.com/ride/2562837

            Коментар


            • #7
              До: търся задни ресори за самурай

              от опит съм се убедил, че по-убаво от оргиналното нема. Сменил съм 3 пълни окомплектовки на окачвания и все резултатите не ме задоволяваха. В момента имам комплект задни ресори от SJ 413. (предните ги взеха вече). Като се убедиш, че с правени работи нищо не става, обади се да се разберем за цена.
              ако това беше така в 100% от случаите, то никой нямаше да си прави джипката. за никакви цени няма да ти се обаждам - като сложа и другия ресьор ще постна снимки - от тях ще стане ясно защо в конкретния случай правеното е по-добро от оригиналното (и по-евтино), поне според моите нужди.

              Обясни моля, къде точно е магазинчето. Благодаря!
              магазинчето е на улица Хубавка 4, телефонът е 0889281946, в крайна сметка се оказа че за задни на самурая съм взел предни на трабант - те са с уши. тъй като са ми докарали още един преден ресьор, бих те помолил да не ми го изкупуваш преди да си го взема

              Коментар


              • #8
                До: търся задни ресори за самурай

                Благодаря за информацията. Не се притеснявай - само питах, още не съм стигнал до ресорите.
                По-добре късно, отколкото по-късно.

                Коментар


                • #9
                  До: търся задни ресори за самурай

                  Първоначално публикуван от basaef Преглед на мнение
                  ако това беше така в 100% от случаите, то никой нямаше да си прави джипката. за никакви цени няма да ти се обаждам - като сложа и другия ресьор ще постна снимки - от тях ще стане ясно защо в конкретния случай правеното е по-добро от оригиналното (и по-евтино), поне според моите нужди.
                  И аз карам в момента с "правени", за това имам оргинални за продаване. Но мойте правените са ковани по мой дизайн и са по-дълги от стандартните. Стомяната е много по-здрава и гъвкава, поради което отзад съм само с 2 листчета. Ето ти снимки:
                  (Малко прекалих с височината и на станичен наклон е нестабилен)
                  Прикачени файлове
                  Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                  http://www.cardomain.com/ride/2562837

                  Коментар


                  • #10
                    До: търся задни ресори за самурай

                    И аз карам в момента с "правени", за това имам оргинални за продаване. Но мойте правените са ковани по мой дизайн и са по-дълги от стандартните. Стомяната е много по-здрава и гъвкава, поради което отзад съм само с 2 листчета. Ето ти снимки:
                    (Малко прекалих с височината и на станичен наклон е нестабилен)
                    Не че се заяждам, ама това на третата снимка не е твоят джип, недей да подлагваш хората
                    99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                    Коментар


                    • #11
                      До: търся задни ресори за самурай

                      Най-сетне го сложих и другия - засега съм много доволен. ето малко снимки, ако биха били полезни на някой...

                      на трабанта ресьора го остави с 6 листа, вози по-меко отпреди, но и седем няма да са му много.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: търся задни ресори за самурай

                        А замислихте ли се защо тампоните на едното се 3-пъти по малки от другото и видя ли какво се случва с тампоните от Трабант при сериозна артикулация на окачването???
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          До: търся задни ресори за самурай

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          А замислихте ли се защо тампоните на едното се 3-пъти по малки от другото и видя ли какво се случва с тампоните от Трабант при сериозна артикулация на окачването???
                          За каква артикулация говорим с тези ниски гуми, и тези къси люлки. Да не говорим, че този пакет на трабанта е със шест листа и скоби в двата края и няма да се усуква ама хич. Тампона на трабанта е с ход не-повече от 3 МИЛИМЕТРА.
                          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                          http://www.cardomain.com/ride/2562837

                          Коментар


                          • #14
                            До: търся задни ресори за самурай

                            Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                            Не че се заяждам, ама това на третата снимка не е твоят джип, недей да подлагваш хората
                            Прав си - не е моят, но окачването е същото. Само че амортисьорите ми са КАЛМИНИ, а не на РАНЧО.
                            Да не мислиш, че съм откривал "топлата вода". Гледам в интернет меря и го ПРАВЯ.
                            Новата ми ИДИОЩИНА е самурая да го кача на пружини. В момента прилича на много разхвърлян пъзел с липсващи елементи.
                            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                            http://www.cardomain.com/ride/2562837

                            Коментар


                            • #15
                              До: търся задни ресори за самурай

                              Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                              За каква артикулация говорим с тези ниски гуми, и тези къси люлки. Да не говорим, че този пакет на трабанта е със шест листа и скоби в двата края и няма да се усуква ама хич. Тампона на трабанта е с ход не-повече от 3 МИЛИМЕТРА.
                              Ти се сещаш за тези неща ама не всички явно!
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X