Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

    Колеги да не забравяме че все пак сме в България.
    AUDI A6 2.8 V6 Quattro

    Коментар


    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

      Първоначално публикуван от Димитър Радев Преглед на мнение
      Колеги да не забравяме че все пак сме в България.
      България може да я направим по-добра

      Коментар


      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

        Японските камъни за заточване дойдоха и... чакат сухи Менли.... обаче междувременно направиха тоджирото да бръсне по добре от ножче feather
        Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

        UaZ 469B

        Коментар


        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

          Тази вечер си взех поръчаното за подарък ножче от стандартния модел на Менли. Като това на снимките, но с бели чирени:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08560.jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5544632Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08545.jpg
Прегледи:1
Размер:157.7 КБ
ID:5544633
          То е сглобено с нитове!
          Там бяха и форумните ножчета-остриетата и чирените, подредени в кутии и готови за сглобяване. Чакат въпросните болтчета и гайки... Това е положението.
          Последно редактирано от cveta68; 10-12-13, 23:55.

          Коментар


          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

            Може ли снимка на това с белите чирени? Не съм виждал такова.
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

              Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
              Може ли снимка на това с белите чирени? Не съм виждал такова.
              За съжаление снощи нямах време да го снимам. Белите чирени са от еленов рог. Снимка има в сайта на Менли. Цената е 119лв с гравирането.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:89968a90e4969c4c_01_1.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5544660
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-12-13, 14:57.

              Коментар


              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                Едно време като студент карах такси. Бях взел някаква бабичка и я карах към летището, беше много притиснена, че ще отърве аероплана и карах много бързо. Удариха ми леко колата. Този който ме удари беше виновен, защото аз бях с предимство но бях нахлул в кръстовището с много висока скорост. Той искаше да извикаме КАТ. Веднага изскочих пред едно друго такси с пътници. Колегата спря, претоварих му бабата с багажа и му платих курса до летището.Защо го пиша това, не е ли спам? Защото според мен Менли, ако са Мъже нямаше да усукват и лъжат, дори и да загубят трябваше да си платят на друг подизпълнител, но да си устоят на договора. Не бързам за ножката, не съм писал до сега, но това с машината, ремонта, съдружника ми намирисва гадно.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                  Когато някой производител или търговец започне да ми се усуква и да ми носи от девет кладенеца вода, за да оправдае неизпълнение на обещаното, то вярата ми в бизнес уменията му пада главоломно.
                  Въпроса не е в това, дали може да изчакаме (разбира се че можем), а в това че те предложиха крайният срок и начин на изпълнение и подаване на готовите ножове, а когато той настъпи и хората са започнали да им звънят се заоправдаваха.



                  Вчера в пицарията срещу нас /Домино/ закъсняха с 2(две) минути да дадат на човека двете му пици на стойност 15 лева и се извиниха, връчвайки му 1 литър кока кола.

                  Просто въпроса е, че сега ще се поначешем и ще ни мине, но за съжаление в занаятчийството отдавна забравиха понятието време.

                  Хвала на колегата Жоро за усилията, които полага, както и за търпението да ни чете. Хвала и на всички, които се обаждат и притискат производителя.

                  Липсата на ножове ще спаси доста прасета тази Коледа

                  Коментар


                  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                    Липсата на ножове ще спаси доста прасета тази Коледа
                    В което много силно се съмнявам...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Едно време като студент карах такси. Бях взел някаква бабичка и я карах към летището, беше много притиснена, че ще отърве аероплана и карах много бързо. Удариха ми леко колата. Този който ме удари беше виновен, защото аз бях с предимство но бях нахлул в кръстовището с много висока скорост. Той искаше да извикаме КАТ. Веднага изскочих пред едно друго такси с пътници. Колегата спря, претоварих му бабата с багажа и му платих курса до летището.Защо го пиша това, не е ли спам? Защото според мен Менли, ако са Мъже нямаше да усукват и лъжат, дори и да загубят трябваше да си платят на друг подизпълнител, но да си устоят на договора. Не бързам за ножката, не съм писал до сега, но това с машината, ремонта, съдружника ми намирисва гадно.
                      Менли точно това са и направили. Съвсем относително ти си забавил бабето с поне 5 мин, което на курс от 30 мин. е съвсем съотносително към забава от 5 дни при едномесечен срок на изпълнение.

                      За протокола: ако ще има 2+ серии, нямам нищо против да бъда изместен към края на списъка, за да могат колегите с повишена спешност и/или понижена толерантност към закъснения да бъдат уредени максимално бързо.

                      Коментар


                      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Менли точно това са и направили. Съвсем относително ти си забавил бабето с поне 5 мин, което на курс от 30 мин. е съвсем съотносително към забава от 5 дни при едномесечен срок на изпълнение.За протокола: ако ще има 2+ серии, нямам нищо против да бъда изместен към края на списъка, за да могат колегите с повишена спешност и/или понижена толерантност към закъснения да бъдат уредени максимално бързо.
                        Да, но важното е че бабето си хвана полета и, че аз вместо да взема пари от нея, след като я закарам до летището, платих на колегата той да я закара без аз да съм взел пари от бабето. Като го направих напълно съм съзнавал, че в голяма София рядко ми се е случвало клиент втори път да се вози в моето такси, но така считах и сега считам че е коректно да се постъпва.В бизнеса, колкото и малък да е той, има принципи и ако най-големите могат да са некоректни и си позволяват да се ебават с по-малките, защото са големи и им е все тая дали имат един клиент повече или по-малко, по-малките са длъжни душа и дупе да дават за всеки един клиент, дори и да знаят, че клиента никога няма да повтори при тях. В случая Менли не са от най-големите в този бранш, а поръчка от толкова много /трицифрено число/ ножове за толкова много пари /четири-пет цифрена сума/ не е малка поръчка, но дори и да е малка и да е капка в морето поръчки на от Менли, не им отива да се да се усукват и оправдават с леви забежки.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          ......, не им отива да се да се усукват и оправдават с леви забежки.
                          Нали разбираш, че да ти вземат ключова машина не е шега работа, и не е лява забежка!
                          Поставете се на тяхно място в тази неприятна ситуация: правят каквото могат, дали са на външен подизпълнител да се прави болта и т.н.
                          И да ги юркаме да бързат, полза няма докато не си получат болтовете.
                          Аз също отстъпвам реда за получаване на моята бройка на някой който бърза за подарък и т.н. Имам вече една бройка от bladeforum-ната поръчка, така че не съм зорлия.

                          Коментар


                          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                            Това, че ще се разделят с 1 машина се е знаело по-рано, не е като торнадо да ти вдигне къщата, нали. А защо се оправдаваха с повреда? Дали така щяха да направят, ако не им беше вече платена цялата поръчка? А дали са дали поръчката за тези болтове в същия ден в който са изгубили владението над машината си?Аз никого не юркам и също така не бързам да си получа ножката, пиша само че поведението на Менли НЕ Е поведение на мъже. П.П. И от живота си знам, че една част от хората си изпълняват обещанията /вършат работата/, а останалите намират оправдания, че не са я свършили.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Да, но важното е че бабето си хвана полета и, че аз вместо да взема пари от нея, след като я закарам до летището, платих на колегата той да я закара без аз да съм взел пари от бабето. Като го направих напълно съм съзнавал, че в голяма София рядко ми се е случвало клиент втори път да се вози в моето такси, но така считах и сега считам че е коректно да се постъпва.В бизнеса, колкото и малък да е той, има принципи и ако най-големите могат да са некоректни и си позволяват да се ебават с по-малките, защото са големи и им е все тая дали имат един клиент повече или по-малко, по-малките са длъжни душа и дупе да дават за всеки един клиент, дори и да знаят, че клиента никога няма да повтори при тях. В случая Менли не са от най-големите в този бранш, а поръчка от толкова много /трицифрено число/ ножове за толкова много пари /четири-пет цифрена сума/ не е малка поръчка, но дори и да е малка и да е капка в морето поръчки на от Менли, не им отива да се да се усукват и оправдават с леви забежки.

                              Предлагаш менли на да ни върнат парите и да ни дадат ножовете ли? Постъпката ти с бабето е достойна за уважение и съвсем правилна, но ако беше возил следващите 222 клиента безплатно щяха да те пратят на психиатър.


                              Колеги, не знам колко от вас са се занимавали с някакъв производствен процес в милата ни родина, независимо дали е промишлен, строителен или в какъвто и да е бранш, но организацията и ръководенето на такъв процес е тежък и гаден труд. Без съмнение менли имат вина, че не си спазват уговорената дата, но ако има от вас хора, които са се занимавали с производство и никога, ама никога не са пропускали срок по договор - шапка им свалям. На мен ми се е случвало и знам какво е, ако гориш и си харесваш работата, но въпреки всички твои усилия някъде някоя брънка се къса и не успяваш.

                              И последно: приликите между торнадото и раздялата със съдружник са удивително много. Трудно се предвиждат, като ти кажат, че наближава си мислиш, че ще те заобиколи, разходите по подготовката са големи, а накрая резултатите са сходни.
                              Последно редактирано от bokomo; 11-12-13, 16:05. Причина: дребни грешки

                              Коментар


                              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                Когато някой производител или търговец започне да ми се усуква и да ми носи от девет кладенеца вода, за да оправдае неизпълнение на обещаното, то вярата ми в бизнес уменията му пада главоломно.
                                Въпроса не е в това, дали може да изчакаме (разбира се че можем), а в това че те предложиха крайният срок и начин на изпълнение и подаване на готовите ножове, а когато той настъпи и хората са започнали да им звънят се заоправдаваха.
                                Напълно съм съгласен, мъжкото поведение без увъртане щеше да спести много приказки и на нас. просто да бяха казали още в момента на проблема - това се случи, толкова ще ни забави, това правим да го решим. Иначе оправданията са като задника, всеки си го има. Имах добро мнение за тази фирма, адмирирах предприемаческия им дух, но е ясно, че не знаят как да се отнасят със сериозните си клиенти. И затове и ще имат проблеми в бъдеще
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X