Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

    Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
    Очевидно според Вас скоса няма нищо общо.
    Писах,че скоса на Морите(с които си си отваряш консерви), няма много общо с тоя на Менли!Мислех,че съм го написал достатъчно ясно.......
    Не,че Менлито не става за отваряне на консерви...амаа.......затова си има отварачки..

    Коментар


    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

      Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
      Термиста, или по-точно методиката на закаляване е правена от един не безизвестен колега Жоро-хондата. Той е задал параметрите и тепературата на процесите при тази стомана.
      Логично следва само един въпрос и неговия отговор ще разкрие мистерията.
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

        Аз съм супер доволен от ножката. Който предпочита мекица, която да се сгъне след напън и да си я изправи с клещите - негова воля. Аз предпочитам висока износо устойчивост и твърдост около 60HRC. За широката публика, БЪК предлагат голяма гама чудни ножки от 420HC. Менлито е за ценители определено и си върпи работата чудесно.

        Коментар


        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

          Keltis, дай цени на ножките, които хвалиш..

          Коментар


          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

            И аз съм много доволен , след като с едно "леко почукване" по пръстите си почти ги отрязах . За първи път да режа храна не върху дъска и опалянка ... добре че имам калена фамилия , че иначе не се знае какво щеше да се случи
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

              Понеже Келтис не отговаря - Бако струва точно 9 лв.
              Бай дъ уей - швецки е.
              Няма и скоро няма да има - на задалите въпроса как и от къде.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                Аз не разбирам от ножове и за това хваля Манли Комрад, хваля един Benchmade 910 (като избягвам да си спомням колко пари дадох за него преди години), хваля Викторинокс.И пак с уговорката, че не разбирам.
                Цените на Комрад-а и Викторинокс-а са ясни, Бенча е стар модел но още държи висока цена http://http://www.benchmade.com/products/910 - ако сега трябва да си го купувам ще си избера нещо друго и по-евтино.
                Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                Коментар


                • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                  Да обобщим:
                  1 - Показа се в началото на поръчката един нож.
                  2 - Скокнаха много хора: дай и ние да си поръчаме.
                  3 - Предложиха се 2-3 варианта на стоманата ( аз гласувах за Сандвик, щото имам от блейдфорума от Д2 и исках различна този път)
                  4 - Получихме стандартния модел на фирмата само с различни чирени и емблема на форума. Стандартния модел означава: тънко и резливо острие - нещо като Опинел.

                  5 - Изведнъж се появиха оплаквания, че видиш ли с това тънко и твърдо (60 HRC) острие не могат да се цепят чепати клони и върхът му се бил чупел при усукване ?!?

                  Еми каквото е поръчано, такова е получено в крайна сметка. Аз с Опинела си и с Манлито не цепя клони и не отварям консерви. Но пък без проблем го правя с прехваленото BAHCO. Но то пък се затъпява само като види дърво, не ми го хвалете чак толкова....

                  Коментар


                  • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    ....
                    Няма и скоро няма да има - на задалите въпроса как и от къде.
                    Значи цената се покачва
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                      По нагоре в темата има двата телефона на Жоро . Който иска може да му се обади .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Значи цената се покачва
                        Даже се е покачила

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:777.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5551620




                        но си заслужава, за шведско качество на китайски цени.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-01-14, 16:20.
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                          Имам доста наблюдение на шест броя като това от линка по горе. Нищо особено, и доста прехвалено.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Имам доста наблюдение на шест броя като това от линка по горе. Нищо особено, и доста прехвалено.
                            И аз имам 4 , 5 Мори(различни модели, с хвалената Сандвик) ,и въобще не съм очарован от "шведското". Особено след вдигането не цените

                            Коментар


                            • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                              Мора, Хултафорс, Бако...все рожби на индустриализацията като Опинел, Викс/Венгер и др.Съотношение цена/качество добро.Ако ми трябва нещо мое си го правя, после ми го закалява Жоро Хондата , тества ми го с наличната си техника и готово.
                              А ако ми трябва нещо уникално го поръчвам на скъпия ми приятел състудент diadoblago .За всичко останало са онези горе.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-01-14, 16:18.
                              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                              Коментар


                              • От: МЕНЛИ - ножовете, получаване къде и как!

                                Хайде и аз в групата на пострадалите.Първо искам да кажа че след като се начетох и нагледах на проблемите с форумната ножка, в мен се настани едно постоянно чувство на страх,че като го ползвам туй ноже да не взема да го повредя докато си чопля ноктите примерно.И така со кротце со благо ,без кютек , отваряйки го много внимавателно взе че се чу едно "цък" и вече стегнатото и яко отваряне/затваряне вече не е толкова яко.Вглеждайки се внимателно открих проблема.Счупена пластина незнам как да я нарека, която прави това здраво и стегнато отваряне-затваряне
                                Горе долу по средата се вижда на снимката
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140106_151326[1].jpg
Прегледи:1
Размер:46.5 КБ
ID:5551675
                                Диско 300TDI
                                Scott Purgatory
                                0889 84 6161

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X