Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

    Колеги, от доста време съм искал да си слагам дневни светлини на фронти, но все не мога да им намеря подходящо място и да изглеждат елегатно и почти в заводски вид, а не тип селски тунинг, накрая реших да пробвам и монтирам над фаровете дневните светлини, има достатъчно тънки и имат достатъчен луфт между капака и фаровете за да ги монтирам, харесват ли ви как стоят, на мен много и би трябвало да нямам проблем от страна на катаджиите или ще имам при това има разположение?

    Ето и снимка обработена на фотошоп на фронти с бъдещи дневни светлини монтирани там:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:6032692

    p.s. Ще трябва да се внимава при затваряне на предния капак да се пуска лекичко и без тряскане.

  • #2
    От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

    Определено стоят по-добре от моите ( които са си селски тунинг върху булбара ) като визия.. Само трябва да прецениш дали наистина ще се съберат там и по какъв начин ще ги закрепиш. Малко е съмнително.

    По отношение на разположението като геометрия - има теми във Форума по въпроса - това съгласно евродирективите.
    Съвсем различно стои въпроса с катаджиите. Дори светлините да са с евросертификат , пак зависи конкретно на какъв бюстител на закона ще попаднеш .
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 06-11-13, 16:47.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

      Колега ето тук са изискванията за дневните светлини:http://www.tuning.bg/drl-dnevni-svet...im-v-balgariya
      Колкото до мястото което си избрал, мисля,че отговаря на изискванията и изглежда добре но мисля , че няма да стане лесно като с фотошопа. Колкото за това дали ще се заяждат от полицията - ДА стига да поискат. Защото нашият закон казва ,че не можеш да правиш изменения по осветителната уредба ако не са одобрени от оторизирана фирма,разбирай "Технотест". Така , че желая Успех и много късмет!

      Коментар


      • #4
        От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

        Според мен ще е по-добре, ако успееш да ги събереш под фара. Така, както мислиш да ги монтираш закриваш полезната площ на светене на фара, което не е добре. А що се отнася до полицаите... ядосаш ли ги, или ако просто си просят пари винаги ще ти направят проблем.
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

          Ето къде намерих място на моите:
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #6
            От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

            Иначе над фаровете не виждам как ще ги сложиш. Смяташ да изрежеш капака ли?
            От долу се реже само предната маска, а тя е от пластмаса, все пак.
            Казано е:
            -"Обичай ближния",
            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

            Коментар


            • #7
              От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

              Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
              Иначе над фаровете не виждам как ще ги сложиш. Смяташ да изрежеш капака ли?
              От долу се реже само предната маска, а тя е от пластмаса, все пак.
              Идеята ми е да има по-голяма симетричност в комбинация със дневните светлини да изглеждат почти фабрични , а и не ми се ще да режа нищо, знам че е пвц от долу, разбира се че в никой случай няма да режа капака, виж на снимката по-долу, имам достатъчно празно разстояние между капака и горната част на фара, разстоянието е 30мм и до 50мм в дълбочина, мисля да намеря достатъчно тънки, по-ярки и широки точно колкото фаровете в горната си част, захващането ще е лесно, с двойно-лепяща температурна и водно устойчива лепенка, и ще я залепя върху горната част на самия фар, и така ще се показва само стъклото на дневните светлини наравно със стъклото на фара, само да намеря подходящия размер дневни дрл светлини

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:061120132086.jpg
Прегледи:1
Размер:42.9 КБ
ID:5534192
              Последно редактирано от Еделвайс; 06-11-13, 23:21. Причина: пояснение

              Коментар


              • #8
                От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                Поправка относно единия от размерите, че съм писал глупости , значи точно 20мм е растоянието между фаровете и капака, 50мм дълбочина и 250мм ширина, ако някой види с такъв размер дневни DLR светлини ще почерпя

                Коментар


                • #9
                  От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                  А защо просто не му забодеш един модул за управление на късите/дългите? Няма да преправяш нищо и струва 30 кинта!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    А защо просто не му забодеш един модул за управление на късите/дългите? Няма да преправяш нищо и струва 30 кинта!
                    Този, от който си взех светлините предлага и модули - 15 лв. ( сработват след запалване на двигателя, респ. повишаване на напрежението ). На едната си кола сложих именно такъв модул.
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      ...А защо просто не му забодеш един модул за управление на късите/дългите? Няма да преправяш нищо и струва 30 кинта!...
                      Защото късите/дългите гълтат 110W , а DRL гълтат 10W
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Защото късите/дългите гълтат 110W , а DRL гълтат 10W
                        Именно, за това е цялата работа относно дневните светлини, само да намеря с такива размери DRL, които съм писал по-горе

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                          Модула за който говоря е с регулиране на мощността - слагаш го на 30% на дълги например и отиваш на 33W! Пак е повече от DRL, но с малко и спестяваш монтажни простотии и евентуални разправии с органите защо са там, а не другаде!
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            Модула за който говоря е с регулиране на мощността - слагаш го на 30% на дълги например и отиваш на 33W! Пак е повече от DRL, но с малко и спестяваш монтажни простотии и евентуални разправии с органите защо са там, а не другаде!
                            Това ми харесва, особено ако и има възможност при дългите освен да намаля мощността с въпросния модул, а и да не светят габаритите, само фаровете ?, сигурно ще го смъкна и на по-малко от 33W, ако не намеря подходящ размер DRL, този вариант може да го приложа

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Модула за който говоря е с регулиране на мощността - слагаш го на 30% на дълги например и отиваш на 33W! Пак е повече от DRL, но с малко и спестяваш монтажни простотии и евентуални разправии с органите защо са там, а не другаде!
                              Това е разумно решение, но явно повечето които си слагат такива модули ги ръгат на някакви зверски проценти и като изникнат пред теб все едно си перкат на дълги! Проблема е, за че разлика от късите дългите светят право в очите на насрещно движещият се и направо му изкарват очите, ако не са много намалени. По чисто български принцип и много от народа, който си купува ксенон бързо да го монтира и отсвирва регулирането на фаровете. Да де ама ксеноновите крушки са по-дълги и мятат по-високо. Така този, който си е купил ксеноните губи огромен процент светлина отиваща във въздуха вместо на пътя, а всички пътуващи срещу него биват качествено заслепени. Някога си сложих на леката кола ксенон и смъквайки фаровете надолу се получи страхотен ефект! Не ми се е случвало никой да ми присвитне и ясно се виждаше границата на рязане на светлината. В общи линии не виждам много смисъл и от тези дневни светлини... Сигурно ще спестите по няколко стотинки на месец от икономия на гориво, но на мен лично опцията за редовна среща с огладнели полицаи не ми се струва ОК. От три години карам с най-обикновени, но фирмени крушки на фаровете, като имам една резервна в жабката и просто не са мръднали... нямам нагорели рефлектори, или клеми. Въпрос на време е полицаите да организират масови гонения и за тез приспособления, които монтирате
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X