Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

    Ей, голям мераклия си, браво. Чудесни са.

    Коментар


    • #47
      От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      ..... Остава последния тест - Катаджиите какво ще рекат ако решат да повдигат въпрос... дано все пак да нямам проблеми, постарах се да спазя всичко да е законно. Това от мен .....
      1. Евросертификата , който са ти дали от магазина си го носиш с теб в жабката .
      2. Свали си от мрежата Правило 87 и Правило 48 на Европейската икономическа комисия , касаещи условията
      и начина на монтаж на DRL , прочети ги за да си наясно и по едно ксерокопие - също в жабката .
      3. ... и най-читаво .... ама няма да ти го казвам , че после Фанатика ще ме кара да си посипвам
      главата с пепел . ... а иначе то е като "бетон" пред Органите , но трябва да се бръкнеш с още трийсетина лв.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #48
        От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
        Ей, голям мераклия си, браво. Чудесни са.
        Радвам се че ти хареса


        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        1. Евросертификата , който са ти дали от магазина си го носиш с теб в жабката .
        2. Свали си от мрежата Правило 87 и Правило 48 на Европейската икономическа комисия , касаещи условията
        и начина на монтаж на DRL , прочети ги за да си наясно и по едно ксерокопие - също в жабката .
        3. ... и най-читаво .... ама няма да ти го казвам , че после Фанатика ще ме кара да си посипвам
        главата с пепел . ... а иначе то е като "бетон" пред Органите , но трябва да се бръкнеш с още трийсетина лв.
        Мерси за съветите Владо , а относно - (... а иначе то е като "бетон" пред Органите , но трябва да се бръкнеш с още трийсетина лв.) след като съм дал 200лв, 30 лв няма да ме спрат за да е бетон, би ли споделил каква е процедурата или какво имаш в предвид

        Коментар


        • #49
          От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          .....а относно - (... а иначе то е като "бетон" пред Органите , но трябва да се бръкнеш с още трийсетина лв.) след като съм дал 200лв, 30 лв няма да ме спрат за да е бетон, би ли споделил каква е процедурата или какво имаш в предвид
          Аз два пъти съм спиран за тези светлини . След показване на въпросните документи и последващи спорове - и двата пъти ме пускаха с израза : Е тоя път ти се размина ... ама другия....
          Очевидно ЗДП в частта с допълнителното монтиране на дневните светлини не е хармонизиран (както е модерно да се казва) с евродирективите . Вероятно когато дупетатите приемаха поправките в Закона , свързани със светенето срещу слънцето , повече са се вълнували от глобата 20 кинта , отколкото от ползата от идиотската мярка . Така че прилагането на Првило 87 и занапред ще буди спорове .
          Главния аргумент на противниците на допълнително монтираните ДРЛ е : я вижте кво пише в закона : забранено е промяна в броя и разположението на светлините . Формално е така . Но : има случай , в който горното е допустимо , а именно : общо казано - след преминаване на тест от оторизиран орган .

          С други думи : отиваш в Технотест , носиш си евросертификата , показваш как са монтирани и как действат светлините , издават ти удостоверение с което тези светлини добиват законен характер , слагаш си удостоверението в жабката и го показваш при необходимост на заинтересованите катаджии.
          Двама познати имам , които минаха по този път . Аз не съм от мързел .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #50
            От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Аз два пъти съм спиран за тези светлини . След показване на въпросните документи и последващи спорове - и двата пъти ме пускаха с израза : Е тоя път ти се размина ... ама другия....
            Очевидно ЗДП в частта с допълнителното монтиране на дневните светлини не е хармонизиран (както е модерно да се казва) с евродирективите . Вероятно когато дупетатите приемаха поправките в Закона , свързани със светенето срещу слънцето , повече са се вълнували от глобата 20 кинта , отколкото от ползата от идиотската мярка . Така че прилагането на Првило 87 и занапред ще буди спорове .
            Главния аргумент на противниците на допълнително монтираните ДРЛ е : я вижте кво пише в закона : забранено е промяна в броя и разположението на светлините . Формално е така . Но : има случай , в който горното е допустимо , а именно : общо казано - след преминаване на тест от оторизиран орган .

            С други думи : отиваш в Технотест , носиш си евросертификата , показваш как са монтирани и как действат светлините , издават ти удостоверение с което тези светлини добиват законен характер , слагаш си удостоверението в жабката и го показваш при необходимост на заинтересованите катаджии.
            Двама познати имам , които минаха по този път . Аз не съм от мързел .
            Мерси Владо, определено мисля да мина технотеста но след празниците, предполагам че трябва да отида до КАТ дървеница?

            Коментар


            • #51
              От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Мерси Владо, определено мисля да мина технотеста но след празниците, предполагам че трябва да отида до КАТ дървеница?
              В дървеница работа нямаш . Директно в лабораторията по пътя за Гара Искър .

              Току що обаче разговарях с едно приятелче , което мина по този път - той твърди , че на пътя вече никой не го иска това удостоверение . Достатъчно е пред органите да представиш евросертификата , издаден от магазина .
              На него за товарен камион в Технотест са му взели четирийсе и няколко лева преди време.
              Така че ти решаваш .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #52
                От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                В дървеница работа нямаш . Директно в лабораторията по пътя за Гара Искър .

                Току що обаче разговарях с едно приятелче , което мина по този път - той твърди , че на пътя вече никой не го иска това удостоверение . Достатъчно е пред органите да представиш евросертификата , издаден от магазина .
                На него за товарен камион в Технотест са му взели четирийсе и няколко лева преди време.
                Така че ти решаваш .
                Току що си писах на лични с един колега работещ в системата за подробности относно технотеста, и той ми каза ( - накратко това не е нужно! ) Та явно само евросертификата ще показвам при нужда.

                Коментар


                • #53
                  От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                  Чета и не вярвам на ушите си ,що разправии за две кирливи лампи.Ще си карам на заводските къси.Пък ако ги забравя някой път,е всички знаете как стават нещата/мъни,мъни,мъни /.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                    Чета и не вярвам на ушите си ,що разправии за две кирливи лампи.Ще си карам на заводските къси.Пък ако ги забравя някой път,е всички знаете как стават нещата/мъни,мъни,мъни /.
                    И аз това се чудя, но пък всеки си има някаква мания, която го дърпа в определена посока И моето мнение е, че за тези пари колегата можеше да си купи няколко комплекта качествени крушки и да му останат левчета за море Голяма част от нас караме на газ, или метан и включените 100 вата консуматори под формата на късите не знам, какво толкова натоварване на джоба ще даде. Както казах в началото колегата е имал мерак, дал е пари и си е монтирал диодно осветление станало е добре, единствено подозирам, че може някой апаш да му ги изкорми...
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                      Павката обича да дава пари за Фронтерата си. Щом обича, нека.
                      Аз, например, 200 кинта за DRL модул няма да дам. Но моята концепция е друга: Ако карам на къси, за остатъчния живот на моята Фронтера ще дам доста по-малко от 200 лв под формата на допълнителен бензин/газ, от колкото ще ми е реализираната икономия от LED светлините.
                      Освен това имаше вече една тема тук във форума преди около 2 години, за един изгорял LED модул. Колегата, пуснал темата, питаше как да го побългари (да смени диоди и/или елементи по платката), защото определено не му се даваха още 200-400 лв за нови дневни светлини.
                      Аз си реших проблема с автоматичното включване на късите (за да не се налага да ме глобяват като забравя да ги включа) с електроматериали за 5 лв и малко свободно време: Реле, лустер клема, малко кабели и едно копче, за принудително прекъсване, когато не искам да светят.
                      Взимам сигнал от релето на перката на парното - там идва ток, само когато алтернаторът зарежда (на запален двигател).

                      П.П. Ако се притеснявах за увеличения разход, първо щях да започна от гумите: Размерът от книжката: 225/75/15 за асфалт. Примерно Michelin Fuel Saver.
                      Вярно, ще е като лагерна количка, но пък икономична.

                      П.П. 2. Уважавам избора на Павката, както и усилията, които е положил, за да го направи кадърно и естетически издържано (не като със соларния панел на моя капак ). Но аз не споделям неговата концепция.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        ......Павката обича да дава пари за Фронтерата си. Щом обича, нека.
                        Аз, например, 200 кинта за DRL модул няма да дам. Но моята концепция е друга: Ако карам на къси, за остатъчния живот на моята Фронтера ще дам доста по-малко от 200 лв под формата на допълнителен бензин/газ, от колкото ще ми е реализираната икономия от LED светлините.

                        .......
                        Е така е . Всеки си има собствена концепция

                        Първоначално и аз разсъждавах като теб . До момента в който ми изгоря ксеноновата лапма на единия фар - 45 кинта. Основната причина може и да не е била , че свети постоянно , но паленето и гасенето по 20 пъти на ден определено им съкращава живота .
                        Не че не мога да си позволя 5 комплекта лампи наведнъж , но ме хванаха дяволите и по начало към идиотската наредба за светене в ясен слънчев ден.
                        Това първо .

                        Второ : дневни сертифицирани светлини има и далеч под 200 лв. Когато купувах моите , бяха над 100 лв. Вчера ги гледам - по 70. Общо 10 W , а светят като електрожен .

                        Ами предпочитам да сменя един изгорял фар за ДРЛ за 35 лв. и 5 мин. работа , отколкото ксенонова лампа за 45 (недай Боже плюс баласт) и "мамата" плюс един час по откачване и закачване на фара.

                        Що се отнася до разхода , той е друга тема , та между другото :

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        ....
                        П.П. Ако се притеснявах за увеличения разход, първо щях да започна от гумите: Размерът от книжката: 225/75/15 за асфалт. Примерно Michelin Fuel Saver.
                        Вярно, ще е като лагерна количка, но пък икономична.

                        .....
                        Не знам дали си карал с гуми за лагерна количка , ама моите летни са такива : 235/75/15 БФ Гудридж Макадам.

                        .... и понеже лятото карам с летни , зимата - със зимни , а в калта - с кални , имам пълна база за сравнение : между въпросните летни и зимните ( които са 31 цола) разлика в разхода почти няма. По- висок разход дават само калните 31-ци , но тях само на асфалт е трудно да ги засека , по понятни причини .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                          На мен 3 комплекта гуми/джанти биха ми дошли в повече (концепция ).
                          Но до 2 съм ги докарал. Зимата - зимни, лятото - кални.
                          До тази зима бях лагерна количка: 235/75/15 Мишелин. А лятото 31" БФГ МТ. Трудно ми е да преценя разликата в разхода. Беше ми прекалено смесен и непостоянен режима - градско/извънградско/черни пътища, багаж/камъни/паркинг блокчета. Но личното ми усещане беше че Мишелинките бяха една идея по-икономични от БФГ МТ.

                          А относно дневните светлини: Миналата седмица се поразходих малко из Европата: А познай колко са задължителни дневните светлини в: Люксембург и околните държави: Германия, Франция и Белгия.
                          Само ние сме по-светци и от папата
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                            Който иска икономия няма място в този форум. А това че ДЛР-а харчи гориво е смехотворно. Тоест истина е но е толкова смешна цифра, че не си заслужава да се смята. Същото е като с оригиналните 235-ци и 31-ците. Има разлика ама за 1 лв. на 100 км. пак е смешно. Та всеки си преценява. Ако ти пука за 1 лв. ходи с рейса.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                              Не бееее
                              Късите харчат, DRL - спестяват.
                              Иначе си прав. Аз затова сложих 33-ки и карам на къси.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разположение на дневните светлини на фронтерите ни...

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                А относно дневните светлини: Миналата седмица се поразходих малко из Европата: А познай колко са задължителни дневните светлини в: Люксембург и околните държави: Германия, Франция и Белгия.
                                Само ние сме по-светци и от папата
                                Май си пътувал със самолет. Не си прав, почти навсякъде в Европа е задължително на фарове. Не, че съм привърженик ама е така. Не съм дърт, но помня още преди 1989 г. в Швеция караха задължително на фарове и ние им се смеехме, пък виж какво стана...Скоро може да ни накарат да караме и на дълги
                                Последно редактирано от sony bono; 26-04-14, 01:09.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X