Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми за Гранд WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за гуми за Гранд WJ

    В момента карам с Мишелин Синхро 265х70х16 които са 20/80 of/on road. Мисля да ги сменя с малко по агресивни гуми да кажем 50/50, изчел съм сигурно хиляди сравнения и тестове,но нямам все още фаворит за нови гуми. Моля дайте мнение за модел,а също и без лифт до колко по големи гуми мога да му сложа.
    п.с. Значи относно експлоатацията им ги карам от понеделник до петък,асфалт,уикенда задължително на риба,зимата по лов,в този смисъл тенденцизни офф изпълнения неправя,но понякога се налага,да се открие хубавото място,а това е свързано със сериозна кал,да кажем.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

  • #2
    До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

    Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
    тенденцизни офф изпълнения неправя,но понякога се налага,да се открие хубавото място,а това е свързано със сериозна кал,да кажем.

    Защо не погледнеш BF Goodrich AT?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

      Те ми са един от фаворитите,но искам да чуя мнения Специално за нея,ме интересува,как са със шума при по високи скорости...
      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

        В същност,другата гума,която съм си харесал е http://www.diana-ltd.com/tyres/conti...contactat.html
        но не съм чувал коментари за нея. И все пак,ако някой знае,нека сподели,макс.размер за WJ без тунинг.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

          Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
          И все пак,ако някой знае,нека сподели,макс.размер за WJ без тунинг.
          За размера kinex да каже, че той си прави експерименти в тази насока
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

            Решението е 265/70/16 Гудрич АТ
            Ако се полакомиш за малко по големи(265/75/16 или 275/70/16) трябват фланци 2см. Лифт 2" е важен само за това как изглежда, защото така или иначе с тия големи ходове гумите влизат в калниците и пак упират леко при оффроуд. Освен това заводските носачи имат 3см ход по дължина и мостовете се мандахерцат като ...
            Хората които карат WJ повече за офроуд слагат 31".
            При 5-6" лифт вече слагат 32".
            Аз съм лакум гъз и ще сложа 33" на 4" лифт и няма да упират. Ама не питай какво ми коства

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

              Бягай далече от Континентал. Киро на Патрула сложи 265/70/16 и след 1000км бяха криви. Казаха му че гаранцията не покрива изкривявания и сега стоят в гаража защото тресе зверски. 1200лв дърво.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Решението е 265/70/16 Гудрич АТ
                Значи Пламене,това е макс.размер,с който без лифт няма да имам проблеми,за модела ми стана ясно ?!
                TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                  Да 265/70/16 - ноу проблемс.

                  Ти като караш с големи гуми (265/70/16) преизчислявал ли си си разхода. Гледам че пишеш едни разходи колкото на 4.0 бензин.
                  Стандартните гуми са 235/70/16.
                  По груби сметки с 265/70/16 харчи с един литър по малко от колкото показва километража или борд компютъра.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                    Пламене,не е ли по добре да 245х75х16 вместо 265х70х16 ? В края на краищата,те са си достатъчно широки,а и аз негоня никога,карам 90-100 макс,просто съм спокоен шофьор,а да са по височки е друго,или 265 компенсира височината ?
                    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                      Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                      Пламене,не е ли по добре да 245х75х16 вместо 265х70х16 ? В края на краищата,те са си достатъчно широки,а и аз негоня никога,карам 90-100 макс,просто съм спокоен шофьор,а да са по височки е друго,или 265 компенсира височината ?
                      щом и двата размера са 16", "височината" се смята много лесно:

                      245х0,75 = 183,75мм
                      265х0,70 = 185,5мм

                      разлики от 2-3мм са пренебрежими - значи и двата размера са на практика еднакво високи...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                        Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                        Пламене,не е ли по добре да е 245х75х16 вместо 265х70х16 ?
                        НЕ.
                        Тясната и висока гума се усуква в завоите и джипа става по нестабилен.
                        По лесно потъва в калта.
                        И не на последно място Джипа изглежда като шибан щъркел.
                        Последно редактирано от kinex; 29-08-07, 21:38.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                          За колегите,които ще слагат нови гуми без лифт на WJ,искам да споделя следният опит по максимален размер.Говоря конкретно за BFG Allterian,защото и протектора има значение за конкретната височина.Твърдя,че окачването и геометрията на джипа ми са без отклонение от заводските,и няма провисване и изместване на мостовете.Гуми с размер 265х70х16 влизат отзад без проблеми,но тъй като бордовете на тези AT са доста издути,разстоянието до задния амортисьор обаче,е един сантиметър и при странични наклони евентуално ще опира.За предните ,същият размер,влизат,но разстоянията в завой на гумата до кората са също един-два сантиметра,и се обезсмисля слагането на този размер,при евентуално облепване с кал,ще изкриви корите със сигурност.За това аз се спрях на 255х70х16.Отвсякъде има по 3-5 см,просвети и аз лично се чувствам по спокоен с тях.
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Бягай далече от Континентал. Киро на Патрула сложи 265/70/16 и след 1000км бяха криви. Казаха му че гаранцията не покрива изкривявания и сега стоят в гаража защото тресе зверски. 1200лв дърво.
                            2007 в края на зимата за лек а. си купих 2 бр. 205/65/15 летни континетал. Изкривиха се и двете. Този, който ми ги продаде ми се пише приятел и като му казах само повдигна рамене в знак на съгласие, но че не може да помогне.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                              Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                              За колегите,които ще слагат нови гуми без лифт на WJ,искам да споделя следният опит по максимален размер.Говоря конкретно за BFG Allterian,защото и протектора има значение за конкретната височина.Твърдя,че окачването и геометрията на джипа ми са без отклонение от заводските,и няма провисване и изместване на мостовете.Гуми с размер 265х70х16 влизат отзад без проблеми,но тъй като бордовете на тези AT са доста издути,разстоянието до задния амортисьор обаче,е един сантиметър и при странични наклони евентуално ще опира.За предните ,същият размер,влизат,но разстоянията в завой на гумата до кората са също един-два сантиметра,и се обезсмисля слагането на този размер,при евентуално облепване с кал,ще изкриви корите със сигурност.За това аз се спрях на 255х70х16.Отвсякъде има по 3-5 см,просвети и аз лично се чувствам по спокоен с тях.
                              Ако отзад растоянието между гумата и амортисьора наистина е 1см ще упира. Аз така разтропах едни Конита. Само че гумите бяха 275/70/16 (76см в диаметър) а и Конитата са доста по дебели от стандартните. Като сложих фланци 3см не упираха никъде, обаче вече я бях повдигнал малко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X