Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми за Гранд WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

    Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
    Веселине, тезата ми е от ясна по-ясна, всесезонни-те и АТ гуми-те са сериозен компромис. Недей да убеждаваш някого в обратното. Уважавам и твоето и на Алекс мнение,но:
    И двата вида са средна ръка на всякакъв терен, т.е. никъде не с качествата на летни за асфалт/примерно/ или зимни за сняг/примерно/. Ако визираме случая че вие искате да излизате от пътя, да речем за три часа преход, лек до среден, натоварването на автомобила и върху всичките негови детайли ще се отрази като да караш три часа по асфалт със сто км/ч и да минеш 100км. По тази причина високопроходимите имат часовник, а не километраж. Оттук и моя извод че щом искаш извън пътя карай си истински оф-роуд гуми, така и гуми няма да късаш, и колата ще се чувства по добре и ти ще си много по-сигурен.
    А на Алекс, в нито един тест няма АТ гума да превъзхожда специализирана гума/в нейния сегмент/.
    Ако все пак държим да имаме един комплект, то тогава винаги имаме едно наум, че другите спират по-бързо от нас, че те са по стабилни, че те закъсват по-малко от нас извън пътя и т.н. Това се нарича бюджетно решение. Ако човек се съобразява с него, всичко е ок. Страшното е че който не е наясно и си мисли че е безсмъртен с нови гуми АТ е много далеч от истината. То това важи и за всички....останали
    Тъй, ама моя опит сочи обратното.
    И конкретно, че BFGoodrich в тежки пътни и леки и среднолеки извънпътни са ненадминати. Повярвай ми - имам много приятели и познати (реални, от тези, дето заедно пием кафе и ракия, ходим на лов, на работа и т.н.), които също са убедени в моето мнение.
    Единствените предимство на Бриджстона е малко по-доброто поведение при аквапланинг и това, че е по-тиха. Но моите впечатления са че не отстъпва особенно и в другите направления. Иначе БФГ е критерий... Еталон.
    На пръв поглед поразвалихме темата с тези спорове, но положението е такова - истината се ражда в спора. Да не забравяме и това, че всъщност абсолютна истина май няма, но...
    Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
    ... то тогава винаги имаме едно наум, че другите спират по-бързо от нас, че те са по стабилни ... aко човек се съобразява с него, всичко е ок. Страшното е че който не е наясно и си мисли че е безсмъртен с нови гуми АТ е много далеч от истината...
    +1
    Няма безсмъртие. За това всички сме съгласни. Трябва да се внимава.
    Ще си позволя една метафора. АК 47 - не е нито най точния, нито най-далекобойния, нито най-здравия, всъщност не и най-евтиния и т.н.
    Тъй ама е доста точен, достатъчно далекобоен, доволно здрав, с абсолютно приемлива цена и т.н. Това го прави едно от най-добрите конвенционални оръжия.
    Същото е с А/Т гумите. Един по един показателите им не са най-добрите. Събрани накуп, обаче ги правят незаменими гуми.
    Или поне БФГудрич Т/А, а почти толкова и Дуелер 694.
    Всъщност Бриджстона са почти 30% по-евтини... Сигурно има защо
    Последно редактирано от Veselinv; 14-03-13, 22:17.
    Suzuki GSXR
    VW Touareg
    Mitsubishi Pajero II

    Коментар


    • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

      Мир да бъде, съгласих се!
      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

      Коментар


      • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

        Днес наредих Жипката с новите гуми, експериментално. Отпред 235/65/17, отзад 255/60/17. Първите 50км без проблем?!? Не бих казал че има разлика с еднаквите, просто по трудно буксува отзад.
        в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
        Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

        Коментар


        • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

          След експеримента, изводи:
          Никой да не прави тази грешка. След известно време започва да вие нещо, преден, заден, раздатка ли......... и все повече се увеличава шума. След смяната на гумите изчезна веднага.
          Не става с различни гуми, независимо, че са с еднакъв периметър/при мен разлика от 2/два/ милиметра/.
          Знам, че сега някои ще напишат "аз ти казах", но въпросът бе да имаш и кураж да пробваш и да споделиш.
          НЕ СТАВА С РАЗЛИЧНИ ГУМИ!!!!!!!
          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

          Коментар


          • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

            Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
            След експеримента, изводи:
            Никой да не прави тази грешка. След известно време започва да вие нещо, преден, заден, раздатка ли......... и все повече се увеличава шума. След смяната на гумите изчезна веднага.
            Не става с различни гуми, независимо, че са с еднакъв периметър/при мен разлика от 2/два/ милиметра/.
            Знам, че сега някои ще напишат "аз ти казах", но въпросът бе да имаш и кураж да пробваш и да споделиш.
            НЕ СТАВА С РАЗЛИЧНИ ГУМИ!!!!!!!
            На мен, нещо не ми се вярва за едни 200, 500 или 1000 километра да почне да вие, с тия два милиметра разлика. Дали не си въобразяваш нещо? Или пък, дали виенето не е от друго? Иначе, поддържам мнението че, не е добре да се кара с различни гуми, и аз лично, не бих пробвал, ама чак да започне да вие толкова бързо...незнам.
            Предната ми дясна гума, спада за няколко месеца от 2.2 до към 1.8-1.9 атм. Понякога забравям да я припомпя, и може би, карам така известно време. Мисля си че, разликата в диаметрите при това положение, ще да е повече от 2 милиетра, ама не съм усетил нещо засега...дано и не усещам де. Още малко им остана на тия гуми...след един месец ги хвърлям.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
            0877стоидевет215–Радослав

            Коментар


            • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

              Radosl81, при тебе разликата в обиколката се поема от предния диференциал, а той е отворен и не му пречи особено. При него разликата е между преден и заден мост и се поема от раздатката. Може и наистина постоянната работа на героторната помпа в нея да е проблем, примерно след определен пробег да загрява и да започва да вие.
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                Ми, заради такива разлики между предния и заден мост, при КВАТРОто гърми торсена...
                А па ти покарай още малко, та да видим ще пръЦне ли великата NV24x раздатка...

                Коментар


                • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                  Какво мислите за варината 245/70/16 отзад и 225/75/16 отпред + 225/75/16 резервна?
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                    А кому е нужно това?
                    Почему?

                    Коментар


                    • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                      Какво мислите за варината 245/70/16 отзад и 225/75/16 отпред + 225/75/16 резервна?
                      Не прочете ли по-горе?

                      Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                      След експеримента, изводи: ... НЕ СТАВА С РАЗЛИЧНИ ГУМИ!!!!!!!
                      Тези, за които питаш, даже по калкулатор имат половин сантиметър разлика в диаметъра ...

                      Такава икономия е майка на мизерията!
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                        Човек още като купи машина 4x4, независимо каква е тя, трябва да се примири с това че гумите трябва да са еднакви, независимо колко ще му струва това, най-често нашите гуми са доста по-скъпи от тези на останалите машини без 4x4, просто трябва да се предвиди като разход, и никога да не подлага на съмнение тази техническа необходимост.
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                          Какво мислите за варината 245/70/16 отзад и 225/75/16 отпред + 225/75/16 резервна?
                          Чета и не вярвам на ушите си! Не става, бе момче, не си хаби колата и гумите.
                          Не мога да си обясня, от какво зави тая раздатка. Но е факт! И все повече се усилваше, от 30км/ч се чува ясно и категорично. Точно за това писах и предупредих. Точка.
                          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                          Коментар


                          • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                            Ок, само питам. Икономия няма как да се случи при този вариант.
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                              Аз като я зех мойта,я взех с BFG A/T 245/70/16.Предните са с грайфер 8мм,задните 10мм.Карам вече седемстотин км тъй и нищо не ми вие!!!Опитах да завъртя предни-задни ама като турих задните отпред и започна да търка при завой в предния подкалник.Тва е щот са ми изморени пружините.Поръчани са нови и с контейнера ша додат.Та върнах обратно предните отзад.Предните дето и са са си предни имат износване по външния ръб.Равномерно.Е не чак толко щот лявата я турих дясна и обратно.Може би някой си спомнят че имах леко дърпане в дясно.Като направих врътката дясна - лява и дърпането изчезна.Както и да е......Стана ми странно че при колегата Маринко от ДВА мм е започнало да вие нещо.
                              п.п.Между другото симптома на износване при мен е точно както е и при камионите-изяждат на предните гуми външния ръб.То при тях ясно че има големи натоварвания при завой точно на този ръб,ама и при нас ли да е така?Или г-н талянеца е обичал да кара по-екстремно?!?
                              п.п.п.И да поясня че колата мина през стенд при Крум и нямо отклонения.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар


                              • От: Въпрос за гуми за Гранд WJ

                                A 245/70/16 или 225/75/16 е по-добре като цяло за колата, стабилността в завой, управлението/хидравликата?
                                WG 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X