Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Камаз 6х6

    Добър вечер! Колеги, след доста лутане по търсене на правилния екземпляр Урал, не успях да намеря читав такъв, но пък се натъкнах на Камаз 6х6, горе доло на приемлива цена. Имам няколко питания за конкретната машина. Конструкцията като на Урал-а ли е, защото чувам противоречиви мнения, дали е фултайм с междинен диференциал като Урал или е кекаво изпълнение като 131. Имат ли проблеми точки - е като изключим ядовете с гумичките и разхода на масло, този уш е на 15 000км, та си мисля има живот в него за каране до към 80 000 - 100 000км. Дали са оборудвани като другите бордови камази с половинки или разчитат само на бавните от раздатъчната кутия. Благодаря ви предварително. Поздрави

  • #2
    От: Камаз 6х6

    хубав камион,но да не се чупи,а такьв дето да несе чупи нема.раздатката струва 9000лв.затова купуваи урал,още има части по скрападжиите.

    Коментар


    • #3
      От: Камаз 6х6

      Да, с диференциал е в раздатката. За разлика от Урала, в КамАЗ блокажа на този диференциал и превключването на "бързи" и "бавни" в раздатката е пневматично(даже май не директно пневматично, а с ел. клапани, които са стандартни за КамАЗ за тромбата и самосвалната уредба). Спирачките на Камаза не са като на Урал, а са само на въздух.
      Оригинално нямат половинки, с малката скоростна кутия са, но вероятно може да се смени кутията, ако има възможност да се скъси кардана до раздатката.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Камаз 6х6

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Оригинално нямат половинки, с малката скоростна кутия са, но вероятно може да се смени кутията, ако има възможност да се скъси кардана до раздатката.
        Има място за изместване раздатъчната кутия назад, има си дупки. Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Камаз 6х6

          Само незнам защо предния диференциал, не е като на урал - прасето да е към двигателя, а наподобява на 131, назад към скоростите.

          Коментар


          • #6
            От: Камаз 6х6

            Извинявам се, за спама. Но, за какво ти е нужен този камион, превоз на дърва ли?
            Какъв Урал си търсиш?

            Коментар


            • #7
              От: Камаз 6х6

              Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
              Извинявам се, за спама. Но, за какво ти е нужен този камион, превоз на дърва ли?
              Какъв Урал си търсиш?
              Имам 131, исках да го направя самосвал, но паради глупавата инженерна мисъл на руснка. Х-образната греда, която държи рамата е точно на средата на рамата и не позволява поставянето на крик. Ще се ползва за лични нужди, пък и съм фен на проходимата техника. Урал по възможност Дизел или някой много запазен бензин, но да е в движене, да го запаля да знам как е от към спирачки. Пробвах 2, но и двата нямаха признаци за спиране и изхвърляха спирачното масло през отдушника на системата, индикация че спирачната система е скапана на 100%. Поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Камаз 6х6

                Дано да успееш да намериш. Че руската техника, си е руска техника. Аз съм си фен на 131-цата.

                Коментар


                • #9
                  От: Камаз 6х6

                  Колеги, Камаз 6х6 с редуктори ли е на главините, като Урал или е директна полуоска, като на обикновената версия. Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Камаз 6х6

                    Директна полуоска е на Камаза, ама по спомен същото е и на Урала. Главното предаване е с редуктор при диференциала - т.е. - пиньон-корона, и двойка цилиндрични зъбни колела.
                    Ако се опиташ и Камаза да го правиш самосвал, най-добре търси цяла готова надстройка с кош, спомагателно шаси, цилиндър и разпределители, но не от Камаз. В смисъл, ясно е, че щом търсиш място на средата на рамата за хидроцилиндъра, значи искаш да е тристранен самосвал, а такива оригинални Камази у нас няма много. Освен това, западните самосвални надстройки и управляващата ги арматура са по-читави. Единственото което е целесъобразно да остане от оригинален Камаз-самосвал е хидравличната помпа и механизма за включването ѝ(ако отговаря на параметрите на хидроцилиндъра). Оригиналните Камазови разпределители за хидравликата на самосвала са излишно усложнени и неудобни за работа - управлението е по електро-пневматичен начин и няма междинни режими, с които да се регулира плавно вдигането и спускането на коша(и на практика се налага това да се прави с използване на съединителя, което има определени неудобства).

                    ПП: "Голямата" кутия с "половинките"(всъщност пак бързи/бавни) има и опорна греда с тампон в задната си част, за разлика от малката, която се крепи само на болтовете към двигателя.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Камаз 6х6

                      На времето взех един от първите 10 Камаз ВАРЕМ дошли от съюза за БНА и понеже беше септември 1989 година предполагам че са си останали само 10 специализирани армейски авторемонтни машини . Поне първите в оригиналната си компоновка бяха само с бавните скорости . Като проходимост нямаше равен тогава . За ядове никакви не съм имал все пак беше чисто нов и на фона на цялата останала армейска техника беше направо космически кораб . С него съм вадил затънали машини които тежаха поне два пъти колкото него . Ако някога трябва да избирам камион с който да работя в гората това е машината .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Камаз 6х6

                        Колеги, аз все си мисля, че Урала е редуктор, но може и да съм в грешка. Ще видим какво ще излезне. Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Камаз 6х6

                          Колега камаз 6x6 е без бързи и бавни, цяла полуоска е до колкото знам.8 тонни са не са 10 като другите но това не е голям проблем.Доста проходим камион.Друго нещо ако те интересува питай един приятел има камаз 6по6 може да го питам каквото те интересува.Поздрави.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Камаз 6х6

                            Колега има камаз 6х6 с бързи и бавни на скоростите има и на раздатката, блокаж на междуосев диф и отделно на преден мост, двигател 240 коня с две турбини. Зависи от модела.Спирачките нямат нищо общо с урала, има ли феродо имаш и спирачки.Зависи от терена, но много трудно се губят ако караш продължително в хубава кал и вода и после лесно се подсушават.Ако е много студено сутрин замръзват и камиона не помръдва, но идва на помощ пърлачката и с малко затопляне през дупките на джантите се разпускат.За проходимост не може да се сравнява със зила.
                            FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Камаз 6х6

                              http://mnogozle.com/video14884_kamaz...ki-kamion.html
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X