Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камаз 6х6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Камаз 6х6

    Квалифициран специалист,занаятчия="мухльо",само защото са особняци-така "разчитам" горните постове..............
    Без тях не можем ,но едва ги изтърпяваме............
    Отивам за огледалото да видя,какво ще "видя"?

    Коментар


    • #92
      От: Камаз 6х6

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Квалифициран специалист,занаятчия="мухльо",само защото са особняци-така "разчитам" горните постове..............
      Без тях не можем ,но едва ги изтърпяваме............
      Отивам за огледалото да видя,какво ще "видя"?
      Разбирам разочарованието ти от поста ми, но не става да му дам да ми измести захвата на един руски плуг с пет сантиметра на ляво. Той на своя глава срезал целия триъгилник и го изместил с 40см на лево - е направи от иначе нещастния руски плуг да не става нищо, принудих се и го фърлих на скраб. Давам да ми завари две ушета за старият ми Зил с Мерцедес мотор, показах му всико какво трабвя да се направи - той пак на своя глава дигнал с 4см ушето нагоре, защото нямало да може да се върти болта, ако искаш да свалиш самото уше от двигателя. Айде ми се наложи да дигам кабината с 5см. Ако тръгна да ти разправям за стругарските ми преживявания - направо ми се плаче.

      Коментар


      • #93
        От: Камаз 6х6

        Така се отива в друга плоскост-натрапени и несъгласувани конструктивни решения.
        Нарушаване на принципа- "кой поръчва музиката"!!!

        Коментар


        • #94
          От: Камаз 6х6

          От стругарите останаха само пропаднали алкохолици или страшни смотаяци и тук там някое изключение,колкото да потвърди правилото.Нашият,примерно е уникален да направи нещо,което да НЕ ВЛИЗА там за където е правено.
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • #95
            От: Камаз 6х6

            Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
            От стругарите останаха само пропаднали алкохолици или страшни смотаяци и тук там някое изключение,колкото да потвърди правилото.Нашият,примерно е уникален да направи нещо,което да НЕ ВЛИЗА там за където е правено.
            Споделени са мъките ни.

            Коментар


            • #96
              От: Камаз 6х6

              Добър вечер! Колеги, днес успях да удължа рамата за крана, последно остава отзад. В късното успях да кача кантара и да върна мостовете на място и да ги стегна. Обаче стана много късно, свърших в 22:30 и снимки, как стана връщането на мостовете ще има утре. Пускам сега някоя на Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180317_123703.jpg
Прегледи:1
Размер:212.3 КБ
ID:5784003Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180317_123709.jpg
Прегледи:1
Размер:262.4 КБ
ID:5784002Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180317_123659.jpg
Прегледи:1
Размер:288.3 КБ
ID:5784004Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180317_123652.jpg
Прегледи:1
Размер:242.2 КБ
ID:5784005Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180317_123647.jpg
Прегледи:1
Размер:304.6 КБ
ID:5784006Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180317_123635.jpg
Прегледи:1
Размер:273.2 КБ
ID:5784007Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180317_123625.jpg
Прегледи:1
Размер:326.1 КБ
ID:5784008рамата и допълнителния Х, които да крепи и държи карантиите

              Коментар


              • #97
                От: Камаз 6х6

                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                Споделени са мъките ни.
                Далече си ми иначе можех да помогна и със заваряването и с механичната обработка на детайлите . Няколко подобни проекта са ми минали през годините през ръцете . В момента прибутваме един подобен .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #98
                  От: Камаз 6х6

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Далече си ми иначе можех да помогна и със заваряването и с механичната обработка на детайлите . Няколко подобни проекта са ми минали през годините през ръцете . В момента прибутваме един подобен .
                  Около мен е глад за кадърни и компетентни хора, особено стругари

                  Коментар


                  • #99
                    От: Камаз 6х6

                    Крайния резултат от " дърпането" на мостовете назад. Мисля, че съм го Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180318_082325.jpg
Прегледи:1
Размер:575.0 КБ
ID:5784043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180318_082330.jpg
Прегледи:1
Размер:506.6 КБ
ID:5784044балансирал добре

                    Коментар


                    • От: Камаз 6х6

                      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                      Около мен е глад за кадърни и компетентни хора, особено стругари
                      Не е само при теб . В цялата държава е така . Когато имаше достатъчно кадърни работодателите се подиграваха със заплащането . Както казваше един колега по добре 4 часа вестници да продавам за 500 лева от колкото да си вадя очите по цял работен ден на струга за 350 лева . А беше изключително кадърен стругар . Сега кара един бус София - Пловдив към някаква сладкарска фирма и взима над 1000 лева и неще да чуе да се върне към занаята . Няколко пъти съм го търсил за работа при познати които си търсят стругар не иска да чуе за никакви пари . Преди десетина години с обява в бюрото по труда пак не намерихме стругари и фрезисти които да могат нещо поне на поносимо ниво . Камаза е станал много добре . Проблема с близките мостове го имат всички модели Камаз . А късите на мокро и трудно завиват . На времето с един попретоварен самосвал добре че карах бавно като усетих че няма да завия на скорост спрях .
                      Последно редактирано от sek.1; 18-03-18, 10:08.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Камаз 6х6

                        едно време/поне при нас/ се учеше техникум стругари,фрезисти,шлосери.и след казармата отиваш по специялността,ама имаше заводи и работа.сега не се учат такива професии затова няма да има вече кадьрни майстори.между другото искам да попитам дали ще имаш нещо против /аз правя подобен на твоя проект/да пусна някоя снимка вьв твоята тема.зада непьлниме форума сьс отделни теми.

                        Коментар


                        • От: Камаз 6х6

                          Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                          .между другото искам да попитам дали ще имаш нещо против /аз правя подобен на твоя проект/да пусна някоя снимка вьв твоята тема.зада непьлниме форума сьс отделни теми.
                          Пускай на воля, нали е затова този форум. Ако някой друг луд се навие да го прави, да му е лесно и да има погледа върху нещата. Пък и ще даваме акъл, не сме кой знае колко компетентни, но пак колкото можем

                          Коментар


                          • От: Камаз 6х6

                            благодаря колега.това е моя проект който отлагам доста години но сега му дойде времето.камиона е зил 133гя.оригинално сьс камазов мотор 740/урал/скорости сьс половинките.задвижване 6x4.и точно вьв това е проблемаи реших че щестане6x6.купих мостове от зил 131 и сега сьм вьв процес на поставяне.ето снимки на камиона досега.а като ходя тези дни да работя по него ще кача и снимки от работата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zilvatre.jpg
Прегледи:1
Размер:276.6 КБ
ID:5784233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dvigatelzil.jpg
Прегледи:1
Размер:317.8 КБ
ID:5784234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Zil133.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5784236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:siniazil.jpg
Прегледи:1
Размер:224.8 КБ
ID:5784235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Zil133a.jpg
Прегледи:1
Размер:326.1 КБ
ID:5784237

                            Коментар


                            • От: Камаз 6х6

                              Този зил-камаз си мисля че преди години се продаваше в мобилето. Ти ли си късметлията, който го е купил? Или не се появи интерес? Хубава машина е. Задните мостове не са ли оригинално зилови? Ако е така и предавателното число пасне, ще сложиш само преден мост. Или може да се сменят само прасетата, а не да се сменя цял мост.

                              Коментар


                              • От: Камаз 6х6

                                Виждал съм подобна конверсия. Отзад си беше на оригиналните диференциали ( много усилени ресьори има тоя Зил). Отпред беше сложен мост от 131, обаче ми се струва, че предния кардан, ще е безбожно дълъг и ще иска да се ползва от 130 с висящ лагер и да се напасне по рамата. Направи това, по натам, ще ти кажа, как да закачиш механична лебедка към камазовата кутия . На моето 131 мотора е от такъв Зил, все не ми остава време за него, но след Камаза го почвам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X