Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителни фарове за мъгла при Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълнителни фарове за мъгла при Discovery 2

    Желая да си монтирам в гумената броня както е долу на снимката допълнителни фарове за "мъгла" за близко осветяване по асфалтов път пред колата. За момент съм се спрял на Bosch compact 100 или Bosch Pilot 160 за цена около 100лв за двата, дават че Пилот160 свети два пъти по широко от Компакт 100 , някои има ли наблюдение на тези два фара? Знам че Hella са най -хубавите но цената им е троина . Гледам модели на Wesem но не знам дали ще са по добри от Боша . Мога да намеря и оригинален нов комплект с окабеляването Safari fog 3000 за Фрилендър поне ще има логото на ланд ровер на фара. С поставянето на тези халогени дали няма да се понижи охлаждането на радиатора, дали трабва да са кръгли или правоъгълни . Какво ще ми препоръчате?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RNA740.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:6032544

  • #2
    От: Допълнителни фарове за мъгла при Discovery 2

    А дали някой има наблюдение между Hella 500ff /мъгла/ и Bosch compact 100 /мъгла/ кое е по- добре?

    Коментар


    • #3
      От: Допълнителни фарове за мъгла при Discovery 2

      Колега едва ли ще имаш отговор на така поставения въпрос.За да имаш адекватен отговор трябва някой да има монтирани двата вида и да е направил сравнение в мъглата.Едва ли...По скоро да видиш как точно светят виж в тубата.И там няма пряко сравнение - проверих.Тук колегите недолюбват фаровете за мъгла ,защото за да са ефективни те трябва да са монтирани ниско над пътя,а при тези високи коли това няма как да стане.Колкото до това дали фаровете монтирани както на снимката ,ще направят така ,че колата да грее.Не мога да кажа със сигурност.При мен на П2 имам 4 броя и нямам проблеми с загряване.

      Коментар


      • #4
        От: Допълнителни фарове за мъгла при Discovery 2

        За греенето - няма да грее. Основния поток към водния радиатор идва под бронята. За светенето нищо не мога да кажа, но по принцип фабрично там се монтират допълнителни "дълги". "Мъгливите" са тези в престилката.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Допълнителни фарове за мъгла при Discovery 2

          Абсолютно се съгласявам с последното... долу в бронята са за мъгла, тези над бронята са за гората и за дълги. Аз имам и от двата вида. тези над бронята съм си ги направил като къси, защото по принцип на Диско 2 не са им много добри късите - поне според мен. Вечер на ненатоварен път си ги пускам и съм доволен. Долу в бронята разпръскват ниско по асфалта и леко встрани за да се виждат линиите.
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • #6
            От: Допълнителни фарове за мъгла при Discovery 2

            Аз имама оригиналните халогени за мъгла в бронята долу като на снимката, но те са си точно за мъгла светят на страни. Целта ми е да подобря късите светлени като монтирам други два халогена но да ги ползвам на пътя при лошо време / сняг . дъж/ без да заслепявам колите насресща за това се спрях на фарове за мъгла но не знам дали ще светят достатъчно, другия вариант да взема за дълги светлени и да ги насоча надолу но си мисля че ще заслепяват пак

            Коментар


            • #7
              От: Допълнителни фарове за мъгла при Discovery 2

              Тук намерих съпоставка на повечето фарове на Хела: http://www.off-road-light.ru/index.p...d=55&Itemid=75
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-03-14, 17:37.

              Коментар


              • #8
                От: Допълнителни фарове за мъгла при Discovery 2

                Има разпродажба на оригинални части в Дарукар и купих Safari fog 3000 изгодно, тези дни ще ги монтирам и ще пиша впечатлението ми

                Коментар


                • #9
                  От: Допълнителни фарове за мъгла при Discovery 2

                  Първи впечатления, фаровете са направени точно за мъгла , всеки един осветява отпред правоъгълник 1,5 х 3 метра подходящи са за шосе да си ги ползваш при дъжд и сняг без да заслепяваш колите насреща. За черен път или в гората по добре да са за дълги светлени и наведени надолу да светят пред колата 6-7 метра.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X