Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II или Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Terrano II ili Vitara

    Аааааайде, отнесохте темата в киреча... и както винаги в подобни случаи, се преувеличава юнашки. Не бъркайте мундарлъка с конструкторските грешки.

    За бюджет 5к каквото и да е, няма да е много стока. И ако колегата не е предвидил поне още 2к за "вкарване в час", каквото и да вземе, ще има все същите отзиви "деба и боклуците". Това при условие, че не се търси сервиз за всичко, щото иначе 2к може и да не стигнат.

    Я Теранаджиите да споделят колко струва една правилно първоначално обслужване. Ама честно и по всички точки, не после да има тема "търся си глава", "изпадаха ми буталата в картера" или "нещо изхърка и джипа спря"
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #32
      От: Terrano II ili Vitara

      1) 8 литра масло 2x4l + маслен филтър около 100 -120 лв (зависи от маслото)
      2) въздушен, горивен и филтър на купето - 33 лв. (пак зависи от марката)
      3) масло в скорости, раздатка и дифове + добавка около 140 лв. А може и наливно - вместо 20 лв за литър - 9, тогава цената наполувина. Ма не го препоръчвам.
      4) Антифриз 10 l - 1:1 Hepu G12+ - 58 лв.
      Това е всичко останало според конйретния екземпляр. Има такива дето са като чисто нови и такива дето цялата предница е дроб.
      *Горното обслужване е абсолютно валидно за всеки "нов " автомобил. С малката разлика, че при Нисана не се менят ангренажи, ролки и прочее дивотии, дето попринцип надхвърлят 300 лева

      Поздрави!
      п.п. Виждал ли си Терано с изхвръкнало бутало?!

      Коментар


      • #33
        От: Terrano II ili Vitara

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        ...не после да има тема "търся си глава", "изпадаха ми буталата в картера"...
        Това при 2.7 терано е твърде малко вероятно, независимо от експлоатацията. Трябва изключителен талант за да утрепеш тоя двигател.

        Ако има нещо за първоначално обслужване, то обикновено е предница. В най-лошия случай (тотал щета) и с оригинални части (всички шарнири, всички накрайници, биалетки, щанги) - около 1200лв. С неоригинални части - 1/4 от това.

        Другото е като на всеки автомобил - смяна на течностите, филтрите, гресиране където има точки, евентуално накладки. Горе споменах - нещото, което мори тараното е най-вече ръжда. То е и най-скъпо за възстановяване, ако изобщо. Ама това също важи за всеки автомобил.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Terrano II ili Vitara

          Първоначално публикуван от Benelli Преглед на мнение
          конкретно за модела днеса споделиха и че имал някав лек проблем в скоростите но лесно се отстранявал за малко пари (:
          Модела проблем със скоростите няма. Случва се тия преди 1996-та (с квадратните фарове) да направят проблем, но рядко. Дизелите след 1996-та (с 4-те фара) вече са с доста по-здрава скоростна кутия и не дават проблеми с нея.

          Да кажат конкретно какъв е проблема, иначе бягай далече. И снимай тераното да видим кой модел е.

          В най-най-лошия случай се сменят скорости. За около 1000 предполагам ще могат да се намерят.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Terrano II ili Vitara

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            ...*Горното обслужване е абсолютно валидно за всеки "нов " автомобил....
            Това е едното, което се опитвам да подскажа. Щото собствените ми наблюдения сочат, че масово не се спазва и тъкмо от там идват 90% от оплакванията, независимо от марка и модел. От там нататък винаги изскача по още някоя "дреболийка", която неоправена на време носи сериозни ядове и сериозни разходи.

            Другото е, че твърде много хора пипат къде не им е работата. Давам пример: прословутите лагери на Витарата. Средно на 10 Витари, които минават от тук, се случва да има 1 с правилно стегнати лагери. Останалите 9 са оставени с хлабина като за Жигула. И после - трошат се. Ами ще се трошат я. Същия номер го наблюдавам и при Тойота Хайлукс. Или любимите на всички гумено-метални втулки. Най-редовно се стягат, докато колата е на крик и съответно свършват курса за отрицателно време и пак опираме до "деба и боклуците". И така нататък и така нататък.

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            ...Виждал ли си Терано с изхвръкнало бутало?!
            Виждал съм. Бензиново. С което отговарям и на Спарки. И чаркалаци съм търсил. Интересното е, че някои ги има в изобилие, други - нъц, изчезват щом се появят. Що ли?

            Виж, далече съм от мисълта, че Тераното е боклук. Лично мен не ме кефи, но то си е въпрос на лични предпочитания и няма общо с обективнана оценка на автомобила. Към която се старая да се придържам. Единичка бих си купил отново ... ама няма. Одъртяха свирепо, а възрастта не прощава на никого.
            Витарата също не ме кефи. Но не защото е кекава, знам я точно колко издържа и какво може и то е доста повече, отколкото си мислят не-витараджиите и малко по-малко от това, което си мислят витараджиите
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #36
              От: Terrano II ili Vitara

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              ...Единичка бих си купил отново...
              Дълга двойка е същото, с други ламарини.

              Бензиновите не съм коментирал. Там се случва. И скоростите са им от по-слабите, заради по-малкия въртящ момент. Истинското бензиново е трилитровото - там и скорости и дифове са от здравите. Имам преден и заден от такова, на 300000км. Не им личи че са работили - всички хлабини са като от завода.

              Лагерите.... на терано се регулират с натяг, а не с хлабина. На фронтера пак така. На фероза пак така. На паджеро не знам. Народа масово го кара по инерция, обаче, и оставя хлабина. Регулирани правилно изкарват много. Ама много-много, стига там да не влизат боклуци. Кусура на тераното е дългата кормилна щанга и слабоватите горни носачи, като второто само ако си с големи гуми и вършиш извращения. С малко мерак и пари и двете са поправими - аз още съм си с оригиналните накрайници и паразитен хебел. Щангата смених, ама новата има луфт като старата, та реално нямаше нужда.

              При екземпляр в нормално състояние първоначалното обслужване се състои само в смяна на течности и филтри. За всичко извън това трябва пазарлък за сваляне на цената на покупка.
              Последно редактирано от sparkybg; 06-11-13, 09:56.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Terrano II ili Vitara

                Бих посъветвал колегата , освен бюджета за покупка на джип, да си погледне и бюджета за Поддръжка на същия!
                При неправилен избор, често се случва втория (този за поддръжка) , за нула време да надхвърли първоначалния.
                Тогава предимствата на Витарата почват да стават хем много, хем големи
                Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
                Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
                'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

                Коментар


                • #38
                  От: Terrano II ili Vitara

                  Здравейте , темата найстина е интересна и то предимно за ловците. От над 5 години имам Витара къса база 90 г. , повдигната с материали на Краси от Пловдив и я полвам предимно за лов. Искам да споделя лично моето мнение за тези два автомобила, изпозвани за ловни цели.
                  Да найстина, Тераното е по-комфортно като джип и ми харесва , но си карам Витарата защото:
                  -прежалим съм я , което е едно от основните условия за проходимост , а вкараш ли кола в гората е готова за боя
                  -за около 30 хил. километра на газ съм засякъл расход от 10 на асфалт до 14-15 на 4х4 в гората, което не е за подценяване. По разговори с колеги ,Тераното също гори толкова , но дизел .
                  -за същия период съм сменил само втулките на носачите и задното гърне , и разбирасе консумативите (това съвсем честно и в момента е добро състояние)
                  -за двама ловци и клетка за куче - става , което ме устройва
                  -на нивото на облегалките на предните седалки измерено между колонките лява-дясна , Тераното е по-широко с 4 пръста (мерено на лов с подръчни спедства)
                  Всеки си прави избора от своя "черга" както се казва .
                  Успех на колегата !

                  п.п. С колегата от горния пост сме писали заедно и в същата посока.
                  Последно редактирано от иж-12; 06-11-13, 11:40. Причина: п.п.
                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #39
                    От: Terrano II ili Vitara

                    Витарата в заводски вид не става за извън пътя,единственото и предимство е по-ниския разход от Тераното. Праговете и задното гърне на моята претърпяха естествен тюних още първата седмица. С лифтиран Голф Синхро съм минавал на места, на които Витарата няма никакъв шанс.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #40
                      От: Terrano II ili Vitara

                      Лафа за прежаления жип беше едно от първите и едно от най-верните неща дето научих в тоя форум. Лично за мен е с приоритет да има евтини части, а не да се чупи малко.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Terrano II ili Vitara

                        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                        Лафа за прежаления жип беше едно от първите и едно от най-верните неща дето научих в тоя форум. Лично за мен е с приоритет да има евтини части, а не да се чупи малко.
                        Значи си купуваш Нива, в комплект със специалното издание на "Кама Сутра" със заглавие "Аз ремонтирам нива".
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Terrano II ili Vitara

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Значи си купуваш Нива, в комплект със специалното издание на "Кама Сутра" със заглавие "Аз ремонтирам нива".
                          Хубава забележка, да, това е другата крайност.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Terrano II ili Vitara

                            Рабин , а нашия врачански виц за петте лева и копринените буби , дали го знаеш
                            т.е. Касае цена и качество
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Terrano II ili Vitara

                              Ако ще е за миризливи кучета и кървящи животински трупове, не е ли по-добре да е пикап? Така или иначе с МПС-то се стига до някъде и после пеша.
                              Въобще не съм запознат с особеностите на лова и затова питам.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Terrano II ili Vitara

                                Да , по-добре е , но цените на пикапите са доста нагоре.
                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X