Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари относно техниката, с която снимаме

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коментари относно техниката, с която снимаме

    Темата произлиза от тази: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17356

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Panasonic Lumix DMC-FZ7 - основно

    Имах Nikon D70 с обективи 50/1.8 и 60/2.8 Micro, който ползвах само за макро и портрети, ама целия комплект падна от много високо преди време . От доста време се оглеждам за нов DSLR, обаче във всяка система(от любителския клас, 3000 лева за тяло няма да дам ) по нещо не ми допада и си седя с чуденето. В момента обаче се заглеждам много сериозно по олимпусите, въпреки безумните цени на свястната оптика за тях...
    Имай предвид големината на матрицата при Олитата (4/3) , неизбежен е по-големия шум при високи ISO.(въпреки че гледам новия E 510 се справя добре в това отношение)Оптиката за тях също си е проблем.Канона май е най-добре в това отношение , при матриците CMOS-а им също като че ли е най-добър за сега(особено ако снимаш с дълги експозиций при слаба светлина).
    Моля , ако има фенове на другата водеща марка Nikon , а не ми налитат на бой сега
    Взимай едно 300 D секънд хенд , и другото за хубави стъкла (най-добре твърди).
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 22-08-07, 23:50.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

  • #2
    До: Техника

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Имай предвид големината на матрицата при Олитата (4/3) , неизбежен е по-големия шум при високи ISO.(въпреки че гледам новия E 510 се справя добре в това отношение)Оптиката за тях също си е проблем.Канона май е най-добре в това отношение , при матриците CMOS-а им също като че ли е най-добър за сега(особено ако снимаш с дълги експозиций при слаба светлина).
    Моля , ако има фенове на другата водеща марка Nikon , а не ми налитат на бой сега
    Взимай едно 300 D секънд хенд , и другото за хубави стъкла (най-добре твърди).
    Именно за Е510 говоря. Стабилизираната матрица дава няколко стопа предимство и при по-широките обективи, каквито стабилизирани няма за Канон и Никон, и се снима на по-ниско ИСО . Панасоника например и при ИСО 400 е неизползваем... за това си снимам и нощните на ИСО 200 от ръка . 4/3 системата пък е безпорен лидер в рязкост по краищата на кадъра и т.н, от там и единствения некривящ 22 мм приравнени обектив. Единственият недостатък, като за DSLR е по-големия ДОФ... Освен това за макро имат рингова светкавица и други подобни екстри. За оптиката само цената е проблем. Иначе има такива чудесии, каквито другите марки не могат да предложат... Например 50/2 Macro 1:1, което с неговия кроп става 100 мм приравнени и стабилизирани... и то лично на мен май втори обектив не ми трябва . Споменах вече и 11 - 22 мм обектив, който става 22 - 44 мм приравнени. Също така и разни зумове, които имат 1:5.6 при 800 мм приравнени или 1:3.5 при 400 приравнени... Май и беличките на канон не са толкова светли . Пък и със сигмите на 4/3 при кропфактор 2 стават интересни неща, като например с 28/1.8, който става един класически 56 мм(стандарт при старите лентови, тъй като човешкото око вижда като при около 50 мм при 35 мм камера) доста светъл обектив... А и за в бъдеще нещата изглеждат обещаващи, тъй като Панасоник-Лайка също избраха 4/3 .

    Да не ми скочат канонските фенове, но просто тази марка нещо не ми допада... много странно цветопредаване има, а ме мързи да работя с РОУ-ове... искам си хубав JPEG . Иначе от по-големите матрици се печели с малкия ДОФ, но и дългите обективи трябва да са по-дълги и тежки... а аз търся и относителна компактност. Така че каноните въобще не ми отговарят на моите нужди... Все пак е като с джипките - на един му трябва малка и маневрена, на друг огромна машина .

    Един Никон Д40 би ми паснал идеално... стига да имаше моторче в тялото или още по-добре да вземат да пуснат версии на обективите дето ми трябват с AF-S... Имаше ли 60 Micro и 50/1.4 или 50/1.8 с AF-S веднага го взимах... Ама няма . В стари модели като Д70 и Д50 не ми се влагат пари... Абе, в Д50 може и да склоня, ама нови ги няма, а никой не си го продава и по-добре да си викам, че гроздето е кисело .

    Колкото до оптиката - естествено, че твърда . За зумче си имам панасоника и хич не виждам кои зум обектив за DSLR може да го конкурира . Пък и тежи по-малко от един сериозен зум . Понякога при добро изпълнение и малката матрица си има много сериозни предимства .
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Техника

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Именно за Е510 говоря. Стабилизираната матрица дава няколко стопа предимство и при по-широките обективи, каквито стабилизирани няма за Канон и Никон, и се снима на по-ниско ИСО . Панасоника например и при ИСО 400 е неизползваем... за това си снимам и нощните на ИСО 200 от ръка . 4/3 системата пък е безпорен лидер в рязкост по краищата на кадъра и т.н, от там и единствения некривящ 22 мм приравнени обектив. Единственият недостатък, като за DSLR е по-големия ДОФ... Освен това за макро имат рингова светкавица и други подобни екстри. За оптиката само цената е проблем. Иначе има такива чудесии, каквито другите марки не могат да предложат... Например 50/2 Macro 1:1, което с неговия кроп става 100 мм приравнени и стабилизирани... и то лично на мен май втори обектив не ми трябва . Споменах вече и 11 - 22 мм обектив, който става 22 - 44 мм приравнени. Също така и разни зумове, които имат 1:5.6 при 800 мм приравнени или 1:3.5 при 400 приравнени... Май и беличките на канон не са толкова светли . Пък и със сигмите на 4/3 при кропфактор 2 стават интересни неща, като например с 28/1.8, който става един класически 56 мм(стандарт при старите лентови, тъй като човешкото око вижда като при около 50 мм при 35 мм камера) доста светъл обектив... А и за в бъдеще нещата изглеждат обещаващи, тъй като Панасоник-Лайка също избраха 4/3 .

      Да не ми скочат канонските фенове, но просто тази марка нещо не ми допада... много странно цветопредаване има, а ме мързи да работя с РОУ-ове... искам си хубав JPEG . Иначе от по-големите матрици се печели с малкия ДОФ, но и дългите обективи трябва да са по-дълги и тежки... а аз търся и относителна компактност. Така че каноните въобще не ми отговарят на моите нужди... Все пак е като с джипките - на един му трябва малка и маневрена, на друг огромна машина .

      Един Никон Д40 би ми паснал идеално... стига да имаше моторче в тялото или още по-добре да вземат да пуснат версии на обективите дето ми трябват с AF-S... Имаше ли 60 Micro и 50/1.4 или 50/1.8 с AF-S веднага го взимах... Ама няма . В стари модели като Д70 и Д50 не ми се влагат пари... Абе, в Д50 може и да склоня, ама нови ги няма, а никой не си го продава и по-добре да си викам, че гроздето е кисело .

      Колкото до оптиката - естествено, че твърда . За зумче си имам панасоника и хич не виждам кои зум обектив за DSLR може да го конкурира . Пък и тежи по-малко от един сериозен зум . Понякога при добро изпълнение и малката матрица си има много сериозни предимства .
      Този го конкурира успешно

      http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx

      Между другото , не те разбирам за Канонския JPEG.точно там им е силата на Каноните , добрия JPEG заради DIGIC процесорите ,които като че ли са най-добри за момента.
      Интересна функция на новия DIGIC-3 , разпознава човешко лице и фокусира и мери върху него.
      http://www.canon.ca/digitalphotograp...p?id=214&tid=6
      Последно редактирано от kiki.t; 22-08-07, 18:19.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #4
        До: Техника

        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Този го конкурира успешно

        http://www.the-digital-picture.com/R...ns-Review.aspx
        Днес цял следобед не ми бачка международния интернет

        Ама имам смътна представа за какво говориш... и пак му липсва малко от милиметрите и по двата края, а като тегло и размери... Ще трябва да погледна и как се справя в краищата, надявам се, че не е като подобните никонски 18-200 и 18-300 . Както и да е. За мен лично(пак казвам всеки му според нуждите) варианта от DSLR с 1 - 2 подходящо избрани твърди обектива в чантата плюс добра компакта и лека турбозум сапунерка на врата е по-удачна и удобна .

        Щях да забравя... Освен това с него не могат да се правят хубави мързеливи джпегчета , тъй като няма на какво подходящо да го закачиш...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Техника

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          много странно цветопредаване има, а ме мързи да работя с РОУ-ове... искам си хубав JPEG .
          RAW-a има само предимства като започне човек да снима в такъв формат в началото е малко досадно но бързо се свиква. А JPEG-a на канон е може би най-добрия.
          А кое е странното в цветопредаването на канонските матрици ?
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            До: Техника

            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
            RAW-a има само предимства като започне човек да снима в такъв формат в началото е малко досадно но бързо се свиква. А JPEG-a на канон е може би най-добрия.
            А кое е странното в цветопредаването на канонските матрици ?
            Не на матриците. На JPEG-а е странно цветопредаването. Софтуеъра, който го прави. Отиди на което и да сравняване на кадри от различни DSLR-и, например тестовете за шум при JPEG на dpreview.com и виж как само канонските са докарали някакъв по-странен отенък. Ако снимаш в RAW няма проблеми... ама после трябва конвертори, чудесии... Мен лично ме мързи. А предимствата на RAW са само в по-добрите възможности за обработка. Аз снимки не обработвам. Предпочитам да си настройвам апарата правилно, като в доброто старо лентово време . Пробвай. Кефа е несъизмерно по-голям . Дори и да не е станала перфектната снимка, която можеш да постигнеш в конвертора... Пък и споменах ли най-голямата причина? Мързи ме . Ама отклоняваме темата със спора JPEG vs RAW. Отлично знам, че съм малцинство сред ползващите DSLR, ако изключим Кен Рокуел разбира се .
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Техника с която снимате

              Малиииии, тука станА като във фото-форума бе
              Даже си погледнах адрес-бара на мозилата - да не би да съм объркал нещо....
              ...не че имам нещо против, разбира се.

              Коментар


              • #8
                До: Техника

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                Предпочитам да си настройвам апарата правилно, като в доброто старо лентово време . Пробвай. Кефа е несъизмерно по-голям . Дори и да не е станала перфектната снимка, която можеш да постигнеш в конвертора... Пък и споменах ли най-голямата причина? Мързи ме . Ама отклоняваме темата със спора JPEG vs RAW. Отлично знам, че съм малцинство сред ползващите DSLR, ако изключим Кен Рокуел разбира се .
                За ръчните настройки си прав, аз също снимам само на ръчен режим и не използвам приоритетите
                Но обичам да обработвам снимките си, дори на някой си правя по няколко различни копия с различен акцент... но оригиналът си е оригинал. Като имаме фотошоп защо да не го използваме...
                LZ1RED

                Коментар


                • #9
                  До: Техника

                  Доста успамих темата... кики съжалявам
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #10
                    До: Техника

                    Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                    За ръчните настройки си прав, аз също снимам само на ръчен режим и не използвам приоритетите
                    Но обичам да обработвам снимките си, дори на някой си правя по няколко различни копия с различен акцент... но оригиналът си е оригинал. Като имаме фотошоп защо да не го използваме...
                    О, не. Не си ме разбрал. Приоритетите(основно), че дори и фулауто си ги използвам винаги, когато не е наложително за изцяло ръчни... Именно поради това не ми се налага да редактирам RAW-ове .
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Техника с която снимате

                      Кой ще ти се разправя с РОУ , като Каноните имат такъв хубав джипег Па и мързела.
                      Аз обикновено ползвам приоритет бленда , на най-ниско възможно ИСО.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #12
                        До: Коментари относно техниката, с която снимаме

                        Kiki.t, не те познавах в тази област. Много компетентни мнения, браво! Но много на високо се целите за любителска тема !
                        Мисля, че на всеки един 300 D с добър обектив и повече познания ще му свърши работа ! Канонът наистина има най-добрия JPEG.
                        Предпочитам обектив от 2000 $ с камера за 200 $ пред щракалка за 2000 с обектив за 200 $.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          До: Коментари относно техниката, с която снимаме

                          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                          Предпочитам обектив от 2000 $ с камера за 200 $ пред щракалка за 2000 с обектив за 200 $.
                          + 1
                          LZ1RED

                          Коментар


                          • #14
                            До: Техника с която снимате

                            Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                            Снимам с Коника–Минолта 5Д + Тамрон 17-50 ф2.8 + Сигма 70-300 АПО ДГ + КМ 50мм 1.7... Лошото е, че заради новото ми хоби - ендурото, фотографията съвсем я зарязах. Просто не мога да нося апарата с обективите с мен.
                            Мислех да си купувам сапунер, но тогава излезе Panasonic G1 - нещо като хибрид между ДСЛР и сапунер - прави снимки с качество на ДСЛР, но е два пъти по-малък и лек. Сега чакам да изкарат още обективи за този модел, разпродавам старата си техника, и взимам Panasonic-a Преди това обаче - нов мотор

                            Ето няколко снимки, снимани с горната комбинация от мен:

                            ...
                            Добър си! А за мотора можеш да си вземеш едно Фуджи ф100фд или Панасоник LX3, все прекрасни МАЛКИ апарати и да си снимаш на воля, а големият като не си с Мотора
                            Аз лично Фуджито го Мъкна Навсякъде с мен, а големият само при случай или като съм с колата


                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Стига бе, казвай че няма да мигна цяла нощ
                            И нали знаеш, не е важен апарата а фотографа
                            Едни от най-хубавите ми снимки, съм ги правил със Сони Ф-717.Не че е лош, даже си е екстра, ама не е ДСЛР.Много важно
                            Ми точно за това не ми се казва - щото съм ужасен фотограф (нямам чуство към АртЪ ама изобщо)

                            Коментар


                            • #15
                              Що па трябва да е арт, хубавите пейзажи не са ли фотография
                              Апарата

                              Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                              Снимам с Коника–Минолта 5Д + Тамрон 17-50 ф2.8 + Сигма 70-300 АПО ДГ + КМ 50мм 1.7... Лошото е, че заради новото ми хоби - ендурото, фотографията съвсем я зарязах. Просто не мога да нося апарата с обективите с мен.
                              Мислех да си купувам сапунер, но тогава излезе Panasonic G1 - нещо като хибрид между ДСЛР и сапунер - прави снимки с качество на ДСЛР, но е два пъти по-малък и лек. Сега чакам да изкарат още обективи за този модел, разпродавам старата си техника, и взимам Panasonic-a Преди това обаче - нов мотор
                              Освен малък сапунер(и евтин), друго не става за ендуро
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X