Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

    Здравейте, имам едно юмз 6акм, на таблото има място за тахоспидометър, но не мога да намеря никъде из магазините такъв, дайте идея от къде да купя такъв и привод с жило

  • #2
    От: Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

    Аз имам 3, но в момента не ги знам къде са. Не са точно от ЮМЗ. Едното е от шаси, едно от владимировец и едно от МТЗ. И трите са еднакви, така че предполагам че и на ЮМЗ-то трябва да е същия. Смъквани са все от трактори. При интерес пиши на ЛС, а аз щеги потърся. При нас имаме 2 магазина с всякакви резервни части за руска техника и още един с части и за западна техника, така че ако имаш път към Русе предполагам че ще се намери.

    Коментар


    • #3
      От: Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

      същите и аз ги имам, на мои машини, но гледам че имат разлики в числата

      Коментар


      • #4
        От: Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

        Звънни ми утре по тел в работно време. Имам няколко.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #5
          От: Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

          Ако намериш тахометър от Болгар или от МТЗ заедно с привода ще е по-лесно има ги по магазините и са си комплект. За ЮМЗ на тахоспидометъра надписа е ТХ 118 привода е ПТ-3802010-А-05. Разликата е в предавателните числа на различните трактори. Ако сложиш от различни трактори тахоспидометър и привод няма да ти показва вярно.

          Коментар


          • #6
            От: Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

            Тахометър намерих (благодарение на borko_ruse) , остана ми привод - в бг фирми не намирам

            Коментар


            • #7
              От: Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

              Рових из руските сайтове и излезе, че на Т25 привода е като на юмз - ПТ - 3802010 - А - 05

              Коментар


              • #8
                От: Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

                От един магазин ми казаха че имали разлика в посоката на въртене при юмз и т25 и не ставало, дали е така ?

                Коментар


                • #9
                  От: Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

                  Посоката на въртене на всички оборотомери с които съм се сблюсквал до сега, вземащи движение от двигателя е обратна на часовниковата стрелка. Скоростомери на автомобили, вземащи движението от скоростна кутия е по часовниковата стрелка. Имам един оборотомер, който беше блокирал и исках да го видя какво представлява вътре. Не можах да го поправя моточасовника, понеже някой се опитвал да го връща. Беше на 223 моточаса. Всичко вътре натрошено. След премахване на зъбните колела, си работи стрелката за оборотите.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

                    И аз се бях насочил към привод от Т25 защото е с близко предавателно число до ЮМЗ но така и не разбрах посоката на въртене на привода на Т25. На схемата една стрелка за посоката не са сложили само зъбчатките за зацепването.
                    Но случайно си намерих оригинален на един куп желязо във вторични.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся Тахоспидометър за ЮМЗ

                      Продължавам да търся въпросния привод без успех, ако някой мярне нейде ще почерпя

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X