Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парното Рав 4- 94год

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с парното Рав 4- 94год

    Здравейте,бихте ли ми помогнали относно парното на моето равче,което е 94год.В движение парното духа много слабо и не мога да разбера на какво се дължи.Ще съм благодарен на всякаква информация относно проблема,който ме сполетя точно преди зимата.Благодаря предварително!!!

  • #2
    От: проблем с парното рав 4- 94год

    Аз имам същия проблем на Рав-4 95г., която купих наскоро. От други проблеми, обаче, не мога да стигна до парното. Като стигна до него ще пиша какво съм "изкопал".

    Коментар


    • #3
      От: проблем с парното рав 4- 94год

      Ако пък ти междувременно си открил нещо - пиши!

      Коментар


      • #4
        От: проблем с парното рав 4- 94год

        Виж първо радиаторчето което подава към купето, намира се зад таблото, може да се затлачи, или клапа която вече не действа.
        Също, има ли си достатъчно охладител в радиатора? Ако му е паднало нивото, термостатът няма да се задейства. Тогава духа студен въздух но вентилатора работи нормално. Ако духа топло но вентилатора върти слабо може да е запушен филтър, виж първо него, особено ако не е пипан от доста време. Може просто да има необходимост да се промие всичко, особено ако през годините са ползвани различни видове антифриз поради което се получават по-плътни утайки. Липсата на топло може да е и проблем с термостата или въздух в системата.

        Коментар


        • #5
          От: проблем с парното рав 4- 94год

          Благодаря много!

          Коментар


          • #6
            От: проблем с парното рав 4- 94год

            Да споделя, ходих на майстор и той продуха радиатора на парното и сега имам парно. Е, не може да ми "запали" ръката като я сложа на отвора на парното, но е достатъчно топло за да си свалям якето, когато е много студено или даже да върна плъзгача "топло-тудено" едно цяло деление назад.
            А ако проблема на колегата не е още решен, да обобщя какво прочетох по проблема:
            Четох по руски форум мнения за същия проблем, някои промиват радиаторчето със слаба киселина, но този майстор дето ходих при него каза, че киселината може евентуално да отвори други дупки, така че ми го проми с вода и едновременно с това смених антифриза, защото кой знае колко е бил стар.
            В тойота форума беше изразено мнение да се провери и дали термостата не е за смяна (ставаше дума за Карина, ама те RAV4-те нали са на базата на Карина)
            Пак там беше "постнато" мнение да се провери плъзгача за топло-студено дали като преместиш до край на топло се чува тупване на клапа и съответно - дали клапата прилягала пълно, защото, ако тази клапа не затваряла добре дори и с 2-3мм. парното ставало по-слабо, защото се смесвал горещия въздух с малка част студен. В тази връзка съвета на колегата е да се провери под жабката жилото, което командва клапата. По-нататък автора пише, че се регулира елементарно, като при крайно топло положение клапата трябва да се притиска с характерно тупване и стремеж да върне леко врътката назад.

            Коментар


            • #7
              От: проблем с парното рав 4- 94год

              Зравейе,със сигурност е радиатора на парното,аз съм собственик на рав 4 от 10 дни и..това беше първото нещо което направих,защото нямах почти никакво парно..!смених го,нов антифриз и обезвъздушаване и сега е екстра ноо..имам друг проблем ако накой може да помогне.. задните гуми в горния край са леко навътре!казаха ми,че са ми спортни пружините!Възможно ли е и има ли по-дълги?всичко е здраво!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X