Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимавайте с дестилираната вода!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внимавайте с дестилираната вода!

    Ето на какво чудо попаднах днес. Това се води дестилирана вода, както сами можете да се убедите от етикета. След леко мрънкане, в бензиностанцията започнаха да проверяват другите опаковки и се пказа, че цялата партида еднолитрови опаковки е все същия бълвоч. Трилитровите не се пенеха, но пък вътре плуваха разни неща. Тая фирма за първи път я чувам и май-май за последен. Течноста в бутилката има лек мирис на перилен препарат и подозирам, че просто е лятна течност за чистачки.

    Двете снимки долу са правени през около 6-7 минути. Бутилката не е докосвана през това време, сами си правете сметка.

    Та ... Внимавайте много какво си наливате в акумулаторите ... в ракията още повече!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DESTW.jpg
Прегледи:1
Размер:44.9 КБ
ID:6031143

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DESTWA.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:6031144
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Внимавайте с дестилираната вода!

    И водата вече е менте....

    Утре какво трябва да правя, за да съм сигурен, че съм си напомпил гумите с въздух?

    Коментар


    • #3
      От: Внимавайте с дестилираната вода!

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      И водата вече е менте....

      Утре какво трябва да правя, за да съм сигурен, че съм си напомпил гумите с въздух?
      не знам брат, ама с е те това горе бяха тръгнали да доливат акумулатор на електрокар, който няма да ти казвам колко струва. Чист късмет, че случайно погледнах натам в правилния момент. А наистина не ми се мисли какво ще стане, ако някой реши да си докара градуса на ракията с него ...
      Последно редактирано от tef4o; 31-10-13, 18:58.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Внимавайте с дестилираната вода!

        А бензиностанцията не носи ли някаква отговорност за това, което продава?
        Голяма верига, или ?

        Добре, че не си баталясал акумулатора, че щеше да се вкараш в приключение.

        Вода на прах - нали го знаеш вица?

        Коментар


        • #5
          От: Внимавайте с дестилираната вода!

          E имаше тема за антифриза. Интересно ми е кой пострада - производител, дистрибутор или потребител?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Внимавайте с дестилираната вода!

            Според препатилия нашенец - бития си е бит, за e@@ния да не говорим.
            та все сме си от женската страна, уви...

            Коментар


            • #7
              От: Внимавайте с дестилираната вода!

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              И водата вече е менте....

              Утре какво трябва да правя, за да съм сигурен, че съм си напомпил гумите с въздух?
              Не можеш. Освен въздух влиза вода и масло.

              Коментар


              • #8
                От: Внимавайте с дестилираната вода!

                Тоест ДГД (да духаме, но не и след ,,пиене на вино").
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Внимавайте с дестилираната вода!

                  За ракията не бих наливал дестилирана вода от бензиностанция.Най-малкото защото не е дестилирана там по принцип ,а дейонизирана и е за технически цели.
                  А тази видимо за никъде не става.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Внимавайте с дестилираната вода!

                    Аз за ракията взимам от болницата където работя. Произвежда се там с швейцарска апаратура. Иначе съм виждал из складове във Варна как пълнят бутилките директно от чешмата!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Внимавайте с дестилираната вода!

                      Ами, като се навъдиха недоучили химици и откровени търгаши, дето си мислят, че могат да "дестилират" вода с "Calgon"... Дори по татово време започнаха да продават едни пликчета с амбициозния надпис "ПРЕПАРАТ ЗА ДЕСТИЛИРАНЕ НА ВОДА"... За дестилиране на вода не е необходима швейцарска апаратура, просто трябва да се дестилира. Инак и камъни от Нептун да туриш вътре, нема да се дестилира.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Внимавайте с дестилираната вода!

                        То с тоя препарат се прави и ракия на прах...

                        Същата работа, ама се слага на обратно, и те ти - една лъжица се разтваря в кило чешмяна вода, и - хоп - гроздова.....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Внимавайте с дестилираната вода!

                          Добре де, а от къде да си купуваме дестилирана вода? То по магазините залято с дейонизирана, даже обясняват, че била по-добра за акумулатори от дестилираната... а бе отврат... Спорих няколко пъти и вече спрях, не стига че няма смисъл ами просто няма и не зареждат дестилирана вода.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Внимавайте с дестилираната вода!

                            Аз едно се чудя, тва менте не е ли по-скъпо за производство от дестилираната вода? Нещо не виждам смисъл... са сирене менте - ок, маркови дрехи менте - ок, ама вода менте...
                            Лопата - друг солдата!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Внимавайте с дестилираната вода!

                              Първоначално публикуван от 1.4 Преглед на мнение
                              Добре де, а от къде да си купуваме дестилирана вода? То по магазините залято с дейонизирана, даже обясняват, че била по-добра за акумулатори от дестилираната... а бе отврат... Спорих няколко пъти и вече спрях, не стига че няма смисъл ами просто няма и не зареждат дестилирана вода.
                              От аптека. Вероятността да купиш пенявеща се бълвоч е далеч по-малка.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X