Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимавайте с дестилираната вода!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Внимавайте с дестилираната вода!

    Апаратите за хемодиализа се промиват с дестилирана вода, доставят я в туби по 8 литра. Ако имате достъп до такава, гарантирано е качествена.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #32
      От: Внимавайте с дестилираната вода!

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Апаратите за хемодиализа се промиват с дестилирана вода, доставят я в туби по 8 литра. Ако имате достъп до такава, гарантирано е качествена.
      Тази вода за която говорих по-нагоре е точно такава.

      Коментар


      • #33
        От: Внимавайте с дестилираната вода!

        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
        Апаратите за хемодиализа се промиват с дестилирана вода, доставят я в туби по 8 литра. Ако имате достъп до такава, гарантирано е качествена.
        Апаратите за хемодиализа работят с тъй наречената "осмозна вода", която не е точно дестилирана...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #34
          От: Внимавайте с дестилираната вода!

          Днес купих дестилирана вода от аптека за 1.50 литъра за да долея в акумулатора.На опаковката пише,че приложението и е във фармацевтиката и козметиката.Ще има ли проблем от нея да налея в акумулатора?
          Поздрави!
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #35
            От: Внимавайте с дестилираната вода!

            Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
            Днес купих дестилирана вода от аптека за 1.50 литъра за да долея в акумулатора.На опаковката пише,че приложението и е във фармацевтиката и козметиката.Ще има ли проблем от нея да налея в акумулатора?
            Поздрави!
            Не се знае. Би трябвало на нея да пише и състав (т.е. оставащи замърсители). Ако е еднократно дестилирана, като цяло имаш проблем.

            От друга страна, като я купуваш от аптеката, поне е сигурно че са я дестилирали. А не като ония с калгона.

            Коментар


            • #36
              От: Внимавайте с дестилираната вода!

              Дестилирана вода е само тазич получена от дестилатор или закупена от аптеките. Колкото до " онова" нещо дето капе от климатика-освен бактериите има и голямо количество прахови частици.

              Коментар


              • #37
                От: Внимавайте с дестилираната вода!

                в съседство до офиса ми има инсталация за дейонизиране на вода... Ползвана е за производството на интегрални схеми по бай-тошово време... Хората от цеха казват, че е в пъти по-чиста от обикновената дестилирана... А за акумулатора спокойно става и софийска чешмяна - в 10-20мл на клетка, колко ли милиграма "замърсители" има?
                Е, вашите акумулатори може би ще ги пращате с някоя ракета на Марс...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  От: Внимавайте с дестилираната вода!

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  за акумулатора спокойно става и софийска чешмяна - в 10-20мл на клетка, колко ли милиграма "замърсители" има?
                  Е, вашите акумулатори може би ще ги пращате с някоя ракета на Марс...
                  То зависи какъв си мърляч, може и без вода да го оставиш. В 10-20мл чешмяна вода има достатъчно железни йони, за да ти накарат акумулатора да се саморазрежда за 2 седмици. Ако така и така е умрял и не ти пука - все тая, ама скъпа тягова батерия да убиеш по този начин - тъпичко си е.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Внимавайте с дестилираната вода!

                    Не знаех че, една гОла вОда може да предизвика подобни дискусии. "Инсталация" за дестилирана вода, с примеси допустими за техническа употреба, може да си спретне всеки и сам вкъщи. Това би обслужило единствено скептицизъм от рода: "абе, да знам аз кво има вътре, а не да купувам разни ментета", но пък варианта: "да се снабдя с дестилирана вода с връзки и по втория начин"... абе хора, стегнете се малко.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Внимавайте с дестилираната вода!

                      Аз също мислех,че няма значение но на един акумулатор му налях догоре,чешмяна и го убих по-този начин...не,че не беше старичък но тези 75А.ч можеха да въртят малкото бензиново двигателче още доста години.
                      Не се знае. Би трябвало на нея да пише и състав (т.е. оставащи замърсители). Ако е еднократно дестилирана, като цяло имаш проблем.

                      От друга страна, като я купуваш от аптеката, поне е сигурно че са я дестилирали. А не като ония с калгона.
                      Шишето е пласмасово едно кафяво,сега не ми се слиза,че го оставих в багажника,но имаше още някакви данни,утре щи ги постна.
                      Поздрави
                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • #41
                        От: Внимавайте с дестилираната вода!

                        Никой не казва, че няма значение, но да търсим вода за хемодиализа, та да си сипем в акумулатора...? Абе тия акумулатори от "Интензивното" на Пирогов ли ги купувате бе?
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Внимавайте с дестилираната вода!

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          То зависи какъв си мърляч, може и без вода да го оставиш. В 10-20мл чешмяна вода има достатъчно железни йони, за да ти накарат акумулатора да се саморазрежда за 2 седмици. Ако така и така е умрял и не ти пука - все тая, ама скъпа тягова батерия да убиеш по този начин - тъпичко си е.
                          Със Софийска вода от чешмата до сега не съм успял да убия нито един акумулатор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Внимавайте с дестилираната вода!

                            Първоначално публикуван от MIKI 11 Преглед на мнение
                            Със Софийска вода от чешмата до сега не съм успял да убия нито един акумулатор.
                            Ще дадеш ли някой такъв за измерване?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Внимавайте с дестилираната вода!

                              ОК, но за протокола, акумулатора е на по-малко от година е и допълван съвсеееем малко. Но когато кажеш съм на линия.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Внимавайте с дестилираната вода!

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                То зависи какъв си мърляч, може и без вода да го оставиш. В 10-20мл чешмяна вода има достатъчно железни йони, за да ти накарат акумулатора да се саморазрежда за 2 седмици. Ако така и така е умрял и не ти пука - все тая, ама скъпа тягова батерия да убиеш по този начин - тъпичко си е.
                                благодаря ти, че ме смяташ за мърляч
                                20мл са една малка част от съдържанието и чешмяната вода от яз. Искър или от стария водопровод не се отразява въобще... На много места като измиете стъклена чаша, ако не я избършете остава на бели капки... С нашата вода не е така...
                                От години не съм срещал акумулатор, който е направен да се следи и долива редовно... Някои марки се продават сухи и трябва да се заредят с електролит - за тях съм съгласен, че трябва пречистена вода.
                                На предишната ми лодка акумулаторът /Монбат от най-евтините/ беше ползван 3 години, зимата съм го оставял по 2 месеца да престоява и пак си работеше перфектно БЕЗ да му доливам нищо.
                                На пасата махнах оригиналният акумулатор на 9-тата година, защото вече се затрудняваше със студения старт... Дали съм му доливал НЕЩО... Акумулатор, който редовно се нуждае от доливане, със сигурност е "тръгнал" и дори светена вода да му сипеш, все толкова...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X