Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимавайте с дестилираната вода!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Внимавайте с дестилираната вода!

    Много хора впрегнаха и Природата в бизнеса. Тоооо и дъждовната вода е вид дестилирана, ама зависи къде и в какво я събираш.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #17
      От: Внимавайте с дестилираната вода!

      За да си сигурен трябва да имаш дестилатор . За късмет аз имам в работата .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Внимавайте с дестилираната вода!

        Бях чувал някой да казва, че водата капеща от климатиците е нещо като дестилирана. Това дали е вярно?
        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
        Стефан Арзатов

        Коментар


        • #19
          От: Внимавайте с дестилираната вода!

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          За да си сигурен трябва да имаш дестилатор . За късмет аз имам в работата .
          Всеки,който си има казан за ракия може сам да си дестилира вода.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #20
            От: Внимавайте с дестилираната вода!

            Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
            Бях чувал някой да казва, че водата капеща от климатиците е нещо като дестилирана. Това дали е вярно?
            Да.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              От: Внимавайте с дестилираната вода!

              Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
              Аз едно се чудя, тва менте не е ли по-скъпо за производство от дестилираната вода? Нещо не виждам смисъл... са сирене менте - ок, маркови дрехи менте - ок, ама вода менте...
              Нямам идея дали са объркали етикетите във фабриката или е станала някаква друга авария, но крайния резултат е ... пенлив

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Много хора впрегнаха и Природата в бизнеса. Тоооо и дъждовната вода е вид дестилирана, ама зависи къде и в какво я събираш.
              Това с дъждовната вода ... по-добре не си првете експерименти. Я духнал ветрец от към Сахара, я от към някой полигон (при нас "затворения" в Змеево си ни трови повече от достатъчно, сигурен съм, че нявсякъде си има някоя подобна "прелест"), я нещо друго.
              На късмет, дъждовната вода може да е пооооооочти дестилирана, а може да има съдържание на всякакви гадости повече и от чешмяната. Баща ми дълго време не го вярваше, докато накрая не се хванахме на бас и не замъкна проба за лабораторен анализ. Познай дали някога повече е събирал дъждовна вода ...

              За климатиците ... де да знам колко е дестилирана, не съм проверявал, но имам известни съмнения. Е, в сравнения с оная сапунка на снимките - сигурно е по-добра

              Дейонизирана вода не е дестилирана, поне доколкото знам. По-евтина е за производство и ако е спазена технологията, горе-долу става за някои технически нужди.
              По лабораториите за обща употреба си дестилират водата сами, за по-отговорни работи се използува бидестилат, там вече цялата система е направена от някаква смахната стъклария, но такива инсталации са сравнително редки. Предполагам, че miro1972 e имал предвид нещо такова.

              П.П. Е тоя номер с калгона не го знаех ... ама го вярвам ... баси ...
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: Внимавайте с дестилираната вода!

                Тук изглежда да са намесени производителите на акумулатори. Нещо като конспирация и саботаж, да скапят акумулаторите на мърлячите, които не си регулират напрежението.

                Горе някой се възмущаваше от дейонизираната вода - тя със сигурност първо е дестилирана. Иначе много бързо ще се задръства йонообменната смола, а тя е скъпа. Дейонизирането е следващ етап в очистването, след дестилацията.

                п.п. ако си въобразявате, че вода, дестилирана в какъв да е дестилатор, става за съвременните акумулатори - бъркате. В частност, ракиеният казан не върши абсолютно никаква работа. Двукратна дестилация в стъклена апаратура би трябвало да свърши работа. Придържайте се към дейонизираната и се надявайте да не е менте.

                Коментар


                • #23
                  От: Внимавайте с дестилираната вода!

                  Дестилирана вода, само от аптека.
                  Освен на аптека и на известен производител, на други нямам доверие!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Внимавайте с дестилираната вода!

                    Тази от климатиците е толкова дестилирана, че две глътки от нея ти гарантират Пирогов.
                    Точно климатиците са най-големия развъдник на всякакви бактерии, не напразно трябва да се ..... ама бягаме от темата.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Внимавайте с дестилираната вода!

                      Ако и да е първо дестилирана производителя не гарантира стерилност ,за това за ракия не става/не надценявайте дезинфекционната способност на спирта/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Внимавайте с дестилираната вода!

                        Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
                        не надценявайте дезинфекционната способност на спирта
                        Адашко, къде намери толкова корави микроби? То не че няма, но сега ако кажеш че са и патогенни, съвсем ще се замисля.

                        Иначе както и в скорошната тема за очистване на питейна вода, стигаме до факта, че няма изобщо чиста вода. Има само достатъчно чиста за конкретна цел.
                        Примерно ако ще я сипваме в акумулатор, йоните на хлор, мед и желязо трябва да са старателно махнати, но пък някоя и друга бактерийка не е беда. За инжекции пък е точно обратното - допустими са количества от тези йони, които ще убият всеки акумулатор, но пък бактерии определено никой не иска.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Внимавайте с дестилираната вода!

                          Яйцата на кучешката тения например нищо им няма.
                          Вирусите без липидна обвивка също.Не знам дали някой е правил изследване кой колко дълго оцелява в спирт ,но съвета ми е да се спазва хигиената.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Внимавайте с дестилираната вода!

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Тук изглежда да са намесени производителите на акумулатори. Нещо като конспирация и саботаж, да скапят акумулаторите на мърлячите, които не си регулират напрежението.

                            Горе някой се възмущаваше от дейонизираната вода - тя със сигурност първо е дестилирана. Иначе много бързо ще се задръства йонообменната смола, а тя е скъпа. Дейонизирането е следващ етап в очистването, след дестилацията.

                            п.п. ако си въобразявате, че вода, дестилирана в какъв да е дестилатор, става за съвременните акумулатори - бъркате. В частност, ракиеният казан не върши абсолютно никаква работа. Двукратна дестилация в стъклена апаратура би трябвало да свърши работа. Придържайте се към дейонизираната и се надявайте да не е менте.
                            Не става въпрос за мърлящина. Всички акумулатори, изпълнени по класическата технология, губят вода, дори и тия, дето уж са необслужваеми. Всъщност, в превод "необслужваем" означава "такъв, който не може да се обслужва", не че не трябва Проверено, доказано, склонен съм да споря. Това обаче отива на друга тема.

                            Я кажи, че си спомняш повече от химията, как да се тества скапаната вода? Има ли друг, домашно използваем начин, освен проверка на електропроводимост (която пак не е годна за всеки)? Или да се усмихвам по-широко на каките в лабораторията за бидестилат и да не се занимавам с глупости?
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Внимавайте с дестилираната вода!

                              Зависи каква чистота ти трябва. над 20мг/л соли, остава петно на чисто стъкло като я изпариш

                              за хлорни йони,много чувствителна реакция има със сребърна вода.

                              В аптеките вече има сребърна вода, смесваш, и има ли хлорни йони веднага помътнява с бяла утайка.
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • #30
                                От: Внимавайте с дестилираната вода!

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                да се усмихвам по-широко на каките в лабораторията за бидестилат
                                Това е начинът. Двойно дестилирана в стъклена апаратура и за акумулатори (даже и от най-новите) си ти.
                                И не, не всички акумулатори губят вода. Макар че признавам, да намериш тягови, които не губят вода не е лесно. Да ги купиш пък - още по.

                                Иначе начини за проверка много - между другото електропроводимостта хич не е лесна за измерване, ако нямаш платинени електроди.
                                Хитър начин с подръчни средства - изпаряваш капка на блестяща повърхност. После разглеждаш внимателно къде капката е била.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X