Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

    Колеги здравейте,

    До сега карах подготвен Grand Cherokee ZJ 5,2 за офроуд, но установих, че вече не ми е необходим и го продадох. Един от вариантите, на които съм се спрял е RAV4 2002г. Мисля че напълно ще отговори на нуждите ми. Дайте съвет какво да гледам при този модел при покупка. Напълно бос съм с тойотите. Какъв му е приблизителния разход на 2.0 D4D? Слаби места по двигател, ходова част, трансмисия? Обслужване - ангренаж, водна помпа.....?

    Много ще съм благодарен.

    Поздрави!
    KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

  • #2
    От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

    Здрасти, колега


    Взе ли нещо?

    Аз карам д4д 2003г. от около половин година - взех я без да има нужда от никакви ремонти (ни по ходовата част, ни по нещо друго) и досега е така. Та понеже спестих от това си сложих други мании - ксенони, парктроник, говорители, затъмнени стъкла, шумоизолация Извънградско ми харчи около 6, в София до 9.

    Ангренажен ремък и водна помпа смених при Андро за около 600лв с труда.

    Похвали се после
    Rav 4 II D4D

    Коментар


    • #3
      От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

      Привет колега, все още обикалям за подходящият екземпляр.
      KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

      Коментар


      • #4
        От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

        Късмет

        Ако случайно мога да помогна с нещо - казвай
        Rav 4 II D4D

        Коментар


        • #5
          От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

          Първоначално публикуван от Лебовски Преглед на мнение
          Здрасти, колега


          Взе ли нещо?

          Аз карам д4д 2003г. от около половин година - взех я без да има нужда от никакви ремонти (ни по ходовата част, ни по нещо друго) и досега е така. Та понеже спестих от това си сложих други мании - ксенони, парктроник, говорители, затъмнени стъкла, шумоизолация Извънградско ми харчи около 6, в София до 9.

          Ангренажен ремък и водна помпа смених при Андро за около 600лв с труда.

          Похвали се после
          Този разход от 6 литра извънградско при каква скорост е и на база 100км. ли е...?
          А разхода в града за София ли се отнася, по кое време на годината, включва ли каране в центъра, или само по околовръстното...?
          Айде и други да сме карали дизелови жипки Тойота, че да "слушаме" за подобен разход...!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #6
            От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

            Ами и аз карам RAV 4 D4D дизелова 2,2 литра, но от 2007 година. И моят разход средно е 6/100. Веднага уточнявам, че не става въпрос за София, нито за центъра и, нито за кварталите и, нито за прословутото и околовръстно...
            Въпросният разход е засечен на базата на близо 6 години каране и над 135 000 км по пътищата на България и в Пазарджик. В София се стремя да попадам, колкото си може по-рядко в тоя живот и за тази година кракът ми не е стъпвал там.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

              По повод на оценка-коментар на мой отговор по темата искам да кажа, че разбира се изобщо не сравнявам разхода на LJ-70 с RAV D-4D-не знам защо и как някой го реши това?!Сравнявам го с Тойота-Авенсис модел 2008г. D-4D със скорост на извънградско 130-140км./ч., като дори на градско жипката е с по-нисък разход!Явно и РАВ-ката гори толкова-щом е с D-4D що да гори повече...?
              Обаче така и не казахте при каква, аджеба скорост се постига разход от 6л./100км.?Ако е с 80-90км./ч. съм съгласен
              Явно по темата за разход на гориво рядко ще има коректност!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                Нормално аз карам със 100-110 км/час. В населено място 60-70 км/час. Скорости 130-140 км/час и нагоре изобщо не са ми по вкуса даже и на магистрала. Много отдавна са ми минали състезателните мераци и изобщо не ми пука кой с каква скорост, и с каква кола ще ме надмине. Карал съм 4 години и Авенсис преди РАВ-а, но моята беше бензинова 1,6 литра VVTI.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  Този разход от 6 литра извънградско при каква скорост е и на база 100км. ли е...?
                  А разхода в града за София ли се отнася, по кое време на годината, включва ли каране в центъра, или само по околовръстното...?
                  Айде и други да сме карали дизелови жипки Тойота, че да "слушаме" за подобен разход...!
                  Ами не слушай, колега, но това са фактите при мен Извън града си карам с около 110, че иначе ми идва шумничко, а градско става въпрос за София последните 6 месеца
                  Rav 4 II D4D

                  Коментар


                  • #10
                    От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                    Първоначално публикуван от nfs Преглед на мнение
                    Колеги здравейте,

                    До сега карах подготвен Grand Cherokee ZJ 5,2 за офроуд, но установих, че вече не ми е необходим и го продадох. Един от вариантите, на които съм се спрял е RAV4 2002г. Мисля че напълно ще отговори на нуждите ми. Дайте съвет какво да гледам при този модел при покупка. Напълно бос съм с тойотите. Какъв му е приблизителния разход на 2.0 D4D? Слаби места по двигател, ходова част, трансмисия? Обслужване - ангренаж, водна помпа.....?

                    Много ще съм благодарен.

                    Поздрави!
                    И аз не подозирах за тия RAV-ки... ама скоро попданах на това:
                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    По повод един нов доклад публикуван и в специален брой на "TUV Report 2014"
                    Общо в прегледа са включени 217 марки и модела - документирани са 7 965 068 автомобила

                    8 и 9 годишни

                    Най-добре представили се:
                    1. Porsche 911
                    2. Toyota Corolla
                    3. Toyota RAV4
                    4. VW Golf Plus
                    5. Toyota Avensis

                    10 и 11 годишни

                    Най-добре представили се:
                    1. Porsche 911
                    2. Toyota RAV 4
                    3. Toyota Corolla
                    4. Toyota Yaris
                    5. Honda Jazz


                    Или ясния победител е Toyota.
                    С 15 модела са в топ 10 във всички класове по години.
                    За SUV на старо - Toyota RAV 4
                    Иначе кви са им бензиновите и кви са дизелите им, нямам идея... По-запознатите да кажат...

                    Коментар


                    • #11
                      От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                      Дизелите на Тойота са добри! Даже много добри и безаварийни. Имах преди време Тойота Рънър 3.0 турбодизел. Гореше средно 10/100 нафта. Бях го купил на старо на 210 000 км и го продадох на 370 000 км след близо 4 години каране. За тези мои километри и години по двигателя освен филтри, масла, едни подгряващи свещи, и един ангренажен ремък, нищо друго не барнах. По окачването за тези 4 години и 160 000 км, обаче смених, почти всичко и то не за кеф, а просто, защото се трошеше и повреждаше. Тампони, биалетки, амортисьори, щанги, полуоски, карета, лагери на колелата и т.н. Около 25-30% от тези километри този Рънър съм го карал по офроуд на места доста тежък. Тя самата кола си беше за офроуд със близо 30 см клиренс бързи и бавни скорости, блокаж на диференциала и т.н. Но по двигателя нищо не се счупи и повреди за тези години и километри. Когато го продадох съединителя вече беше започнал да провлачва и новият собственик купи нов, за да го смени, но двигателя пееше.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                        Здравейте,

                        И АЗ СИ ТЪРСЯ RAV4....но с десен волан..доста хубави екземпляри гледах тук..high spec TX-4!след ровене из форумите в UK и БГ стигам до извода, че тея двигатели са много шумни!Някой да се произнесе,моля!Чета тук,че шумен двигател най-често бил симптом за injectors! Днеска гледах една и мно се издразних на шумния мотор!По принцип ли са шумни толкова?Това може да ме откаже,а от конкуренцията не сам мно впечатлен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                          D4D 2,2 мотора на RAV 4 който е комън рейл дизел работи равномерно и тихо, почти като бензинов мотор, и си е направо безшумен в сравнение с отчетливо тракащите атмосферните дизели с дюзопомпи, или виенето на турбодизелите.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                            Колегата караше такава РАВ-ка, след което я смени с 2008г...
                            Разхода му при предимно градско каране (но нормалния му ежедневен път е само по голям булевард от покрайнините на града към центъра без задръствания - т.е. доста приближен до извънградския) след 50х.км бе 6.2л/100км.
                            Човека е пенсионер и кара спокойно...
                            По принцип съм много против 'изхвърляния' на тема нисък разход, но явно такъв разход е възможен.
                            За срока на експлоатация не е имал никакъв проблем - само ТО...
                            Така, че явно е успешен модел.
                            Но да се сравнява разхода при извънградско с лек автомобил - не съм съгласен. Аналогичен лек автомобил гори с около 1л по-малко от СУВ-а извън града при еднакво шофиране...
                            Изпитано на личен гръб
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                              Здравей колега,
                              То D4D по принцип си е common rail.За 2007 г не мога да кажа ,но предполагам,че е по тихичка!Мен ме интересуват старите (Rav2).Иначе чета тук,че тойота от 2008 получават и нов тип дюзи,че от старите имало бая оплаквания.има доста UK линкове ако ти се чете мога да пратя.Относно разхода мисля,че е много добър и наистина слиза до 6/7 на 100.Мно кокетно джипче,но с тоя шумен двигател...колегата по горе четох и шумоизолация е правил...явно са си шумни по принцип.Ще продължавам да гледам и ще ви уведомя до къде съм стигнал!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X