Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

    За по-старите не знам. Моята е точно от 2007 година. Не съм забелязал да има някаква изолация по, и около двигателя. Явно са я направили както трябва.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #17
      От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

      Разхода е реален при нормално каране до 100-120км нагоре скача вътре в нафтата но тя и затова е направена -за асфалт.
      Grand Vitra ddis 2008
      SEAT Althea XL tsi 2010
      Mitsubishi Canter

      Коментар


      • #18
        От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

        здравеите колеги и аз съм се запалил да си вземам рав4 мисля дизел 2002 /2004...някои да ми даде съвет какво да гледам когато я купувам,слабите и места ...мисля че става за семеина кола пък и може да се товари багаж...БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО....
        Последно редактирано от nedko35; 16-01-14, 07:49.

        Коментар


        • #19
          От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

          Еми маховик и съединител им е признат проблем на тези!По принцип са здрави много!

          Коментар


          • #20
            От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

            Три такива се търкалят вече няколко години от съседи и приятели, та отзивите са не съвсем преки: здрави, непретенциозни и комфортни машини. От лични впечатления-кара се добре, усеща се добре, комфортно и стегнато вози. Намери си някой ненабеден разбирач за огледите и не взимай котка в чувал-тоест екземпляр, който не дават да излиза от автокъщата. Ако случиш на здрава машина няма да имаш ядове с нея.

            Коментар


            • #21
              От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

              Аз не живея в БЪЛГАРИЯ,а в ИСПАНИЯ по принцип тука ще я търся моята Равка...дано да имам късмет повечето са на доста километри над 200 000км...няма да бързам но единственият проблем е че няма такъв избор какъвто е в БЪЛГАРИЯ...просто не се продават явно са здрави...дано излезе нещо интересно

              Коментар


              • #22
                От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                Здравейте, моля ако някой може да помага.Как да махна стартера?Тойота д4д 2007

                Коментар


                • #23
                  От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                  Основния проблем на Рав 4, е проблеми с втулките на задния мост. Това може да се установи и с оглед с просто око, за по-сигурно на стенд.
                  Ако обърнете внимание когато си карате и виждате такива джипки, ще видите този проблем много ясно изразен. Повечето екземпляри са със странни наклони на задния мост.
                  Труден и тегав ремонт, защото износват оригиналните отвори на моста, а не самите втулки.

                  Коментар


                  • #24
                    От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                    Много благодаря за мненията!

                    При мен нещата се развиха малко по-различно от предвиденото. Когато пуснах темата имах намерение да взема равче за мен. Но така стана, че си взех Кия Соренто. Но сега пак се налага да взема равче, само че този път за жената. В крайна сметка, благодарение на вас и моите проучвания реших, че равчето е правилния избор. Единствената разлика ще е в това, че искам да взема къса база дизел.

                    Поздрави на всички.
                    KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

                    Коментар


                    • #25
                      От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                      Здравейте, колеги.
                      Поздрави от поредния новобранец.

                      От днес се присъединявам към форумната тайфа с Рав4 2002 г., дизел.
                      Колата изглежда добре и сравнително стегната, но тъй като това ми е първи джип, нямам представа дали наистина е така. Докато я докарам до нас минах към 500км със 120-130 км/ч и забелязах няколко неща, които ми се иска да си изясня:

                      1. Когато дам газ изпод капака се чува едно фучене, сякаш се пуска прахосмукачка, като звукът зависи от педала на газта. Не е шум като от скъсан турбо път - имал съм два такива случая, на две различни коли и е различно. Над двигателя има един радиатор, който прилича да е интеркулер. Дали той не е причината за този шум?

                      2. При скорости от около 80-90 км/ч започва да се чува виене(бучене) отзад, което се променя със скоростта, примерно до 130 км/ч. Прилича на лагер на главина, но не съм сигурен дали не може да е нещо друго. Ако се окаже лагер, проблемно ли се сменят?

                      3. При преминаване на дупки и дребни неравности всичко е ок, но когато самият път е на вдъбнатини(ако ме разбирате) колата се люлее доста повече от леката кола. И то някак странично, а не като да са изтървали задни амортисьори. Вярно, по-висока е и това е фактор, но люлеенето е доста.

                      4. Как да разбера дали имам 4х4? Прочетох за принципа му при тойота(при пребуксуване на предните колела, при това до 40 км/ч и т.н.), но също така някъде пишеше, че има модели БЕЗ 4х4. Не намирам копче за блокаж на диференциал. Има само едно "idle up", което от прочетеното във форума е за съвсем друго :-)

                      5. Колата като цяло е доста шумна, не знам дали така е нормално. Виенето дразни много, но въпреки него, като цяло си е шумна.

                      Със сигурност ще изникнат и още въпроси, тъй като това ми е първа подобна кола. Ще бъда благодарен за мненията ви.

                      Коментар


                      • #26
                        От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                        здр.купих си рав4 д4д2004г. какав ремак и ролки да взема.

                        Коментар


                        • #27
                          От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                          Здравейте колеги, от скоро карам Рав 4 2.2 д4д 2007 година. Въпросът ми е двигаделят с зъбен ремък ли е или с верига.

                          Коментар


                          • #28
                            От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                            Верига.

                            Коментар


                            • #29
                              От: RAV4 2002 D4D, моля за съвет!

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Верига.
                              Здравейте.Колата е рав4 2001г 2.0д4д.Разхода извънградско с няколко резервоара е 8.5 - 9.Градско още не съм я засякъл.Не е ли много този разход за извънградско.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X