Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за предния мост на УАЗ Хънтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за предния мост на УАЗ Хънтър

    Значи в инструкцията за експлоатация на УАЗ Хънтър на няколко места чета:
    "Во время обкатки не отключайте ступицы передних колес (метка на диске муфты должна совпадать с цифрами 4х4 на крышке муфты)",
    "Перед включением переднего моста включите передние колеса" и "Не включайте передний мост при отключенных передних колесах"Въпросът ми е тези муфи които са на предния мост и на които пише 4Х2 и 4Х4 какво точно заключват, с тях ли се блокира предния мост и дали в действителност може да се кара автомобила постоянно при включвни муфи в положение 4Х4. Защо не трябва да се включва предния мост ако муфите са в пложение 4Х2. Моля за повече информация относно муфите. каква работа точно вършат. Благодаря предварително.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

  • #2
    Муфите(заключвачките) зацепват колелата към полуоските.Това се прави за да може в режим 4х2 да не се въртят предните полуоски и предния кардан, т.е автомобила си е все едно само на задно (икономия на гориво).Иначе няма никакъв проблем да караш на 4х2 със заключени муфи, лично аз така карам през зимата когато се налага често превключване от 4х2 на 4х4 и обратното за да не слизам постоянно.Колкото до включването на 4х4 при отключени муфи има 2 проблема:
    1. Не си 4х4-колелата не са зацепени към полуоските
    2.Можеш да счупиш самите ключалки, или поне така пише в книжката на пикапа ми!
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • #3
      Ще се опитам да ти отговоря
      Муфите зацепват колелата към полуоските, т.е. когато са в положение 4х2 колелата се търкалят абсолютно свободно (като на кола със задно задвижване) независимо от положението на лоста на раздатката;
      В положение 4х4 колелата за сацепени за полуоските и в случай че си включил раздатката в положение 4х4 и двата моста въртят (Ура) в положение на раздатката 4х2 - колелата въртят полуоските и предният диференциял (ако автомобила се движи естествено), без да се задвижват от двигателя. Аз лично Никога не съм изключвал муфите (винаги са 4х4) в началото за да се разработва предният диференциял, после поради удобството да мога за секунда от раздатката да си включа предният мост когато ми трябва, единственият недостатък е повишеният разход на бензин (казват около литър на 100км.) .
      Поздрави
      П.С.
      Галабин ме е изпреварил докато пиша това съчинение, не съм искал да се повтаряме

      Коментар


      • #4
        Да, да стоплих... Много благодаря!
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #5
          Хънтър муфи

          При нов автомобил дават, че поне 5000 км трябва да се кара със заключени муфи ( на позиция 4Х4).
          Не е проблем да се кара със заключени муфи при 4х2. Някъде четох ( или някой ми каза ) че при това положение могат да се получат проблеми, но зимата е доста гадно във всяка кал да слизаш и да ги включваш .
          Вчера един майстор ме убеждаваше, че ако при отключени муфи ( 4х2) включиш от купето двойното, муфите сами щели да се заключат.
          Това поне докато не чуя и друго мнение няма да го пробвам.
          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
          NULLA TENACI INVIA EST VIA

          Коментар


          • #6
            Бързаци

            Много сте бързи . Докато си измисля думичките и ме изпревариха.
            Това за разхода е вярно. Аз съм го засичал : около 1 на сто
            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
            NULLA TENACI INVIA EST VIA

            Коментар


            • #7
              Мразя и антирекламата, не само рекламата, обаче при тоя майстор повече не стъпвай. Кво му е майсторското, е те такива разправят кое е буклук, кое е супер. А конструкцията не познават, камо ли да я знаят)) После забиват болтовете с чука, и руското е буклук. След такива и в Мерцедеса болтовите са забити с чук, ама той е супер, щото така е прието да се казва. Макар че след гаража на такъв е 300 пъти по-буклук от Москвича 407 на съседа, който е поддържан като фотоапарат. Щото човека фотограф)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X