Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болки във врата >

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Болки във врата >

    Здравейте, историята ми е следната - от около 2 години чувствам болки или по-скоро напрежение в основата на черепа. Болките се появяваха най-вече когато бе студено, след това отшумяваха. Не след дълго се появяваха и без причина, но от рядко. Така преди година бе първото по-сериозно оплакване и веднага отидох на личния лекар. Той бе категоричн, че няма нищо обезпокуяващо и ми даде хапчета от сорта на диклак - ефект 0 ;
    *
    след като пак ходих пак ме увери, че съм добре и ми даде други хапченца, този пък + ефект 0 се сдобих и с раздразнен стомах (той си е така по дефолт) и малко по-агресивните медикаменти го подпомагат;
    Мина около месец почти без оплаквания и пак ме "закова" болката е оприличима на тискащо менгеме + пале тухли върху него ..
    - нямаше търпене и отидох на невролог - ТЯ ми назначи рентгенова снимка, след като я поогледа каза, че има стеснено междудисково пространство на грабнака. Нещо от сорта на дископатия, но било в начален стадии и с инжекции Мелбек щяло да се оправи. Е след 1 седмица (по 2 пъти на ден) Мелбек ми скъсаха задника и ефекта бе .. рс ; Пак ходих на въпросната госпожа, но тя бе сигуна, че с още един курс инжекции ще се оправи - да,да ..
    > следващият варянт бе доста уважавана невроложка от Благоевградска невроложка, на всичкото отгоре и позната на мой много близък роднина. Отиваме аз и моя познат (за гръб ). Прминавам преглед от най различни пози, стойки и движения + р. снимка. Е извода бе пак това стеснено м/у дисково пространсто + плоско съпало + наследствени болести, дето не ща и да се сетя какви бяха . Плоското стъпало малко ме съмнява като диагноза, ама карай, взех ортопедични стелки по поръчка. Пих хапчета, хранителни добавки, пак инжекции, този пък във врата + някакви кръвоорусяващи. Хапчетатапих 2 месеца и малко, аа щях да забравя имаше и магнезии на прах. Е всичко добре ама ефект 0 .
    Това бе и краят на обикалянето по доктои и болници. Реших да е обърна към местен ортопед-реахабилитатор. При него ходих на масажи + интерферентен ток + инжекции. Е беше ми много приятно да ме мачка ма ефект 0 !!!

    Така реших да си карам с рабитите шарнири докогато изкарат , добре ама за беда бащата се познава с професор Стоков (хирург и светило в областта си). Той заклщчи, че имам халтавост на ставите, нищо обезпокояващ и така

    Тук е мометът да отбележа, че ползвах безброй мазила от купешки до домашни и с всичките ефекта колнеше към 0 . Единственото което ми помага е "изпукването" наврата. Нали се сещаа въртите в крайно ляво и крайно дясно докато пукне звучно . Така болката и напрежението отумяват - поне за малко.

    Защо пиша тук ?! Ами надявам се някой да се е сблъскал с подобен проблем и да е успял да намери решението, дори и частично. Защото горните премеждия се случат успоредно с един автобус задачи, проблеми и особености на ежедневието. В последните седмици има момени в които имам чувството, че ще си строша връта от пукане с малкото жажда за облекчение. От сагата претърпяна до тук установих, че загряването му прияее.

    Айде дайте своите 5 стотинки

    Поздрави !
    п.п. имам назначен скенер за края на другия месец, но е при върпосната невроложка, дето изкара цялата ми рода бракувана . СЪщо така бих посетил някой невролог, ама за който сте 1000% сигурни, че няма да претрупа ситуацията, по възможност в Пловдив

  • #2
    От: Болки във врата >

    Значи ще те насоча към лично проверен доктор.
    Имах долу горе същите премеждия като твоите, но с двата крака.
    Ходих по разни лекари, но ставах по зле.

    Затова, щом си от Пловдив отиваш в клиника - Каспела.
    Търсиш д-р Вълчо Найденов. Всеки ден след обяд е в кабинета си на първия етаж.
    Откакто той ме лекува, имам страхотно подобрение.
    Преди него не можех да мина 10 метра пеш, сега търча като младеж
    Обаче трябва да имаш огромно търпение, защото такива дископатии минават много бавно.
    За успокоение, цъкни името му в гугъл

    Коментар


    • #3
      От: Болки във врата >

      Баща ми също има някакво износване на врата. Болката се търпеше, но преди няколко месеца, като се обърна с джипа, камшичния удар е бил голям и от тогава го боли много. Мажеше се с медикаменти, но нямаше толкова голям ефект. Тъй като и аз имам проблеми с кръста, а той с врата и поръчах ултразвук, с който се масажира. Слага се крем и се размазва с уреда. Когато се мажеш с крем, от него попиват около 0,4 %. А когато се маже с ултразвук, чрез лъчите от крема попива около 40%. Разликата е огромна. Когато и мен ме заболи кръст, го мажа и ми минава. Баща ми се маже всяка вечер.
      А, и още нещо. Със сигурност ще има ефект, ако отидеш и на почивка в Павел Баня.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Болки във врата >

        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
        Значи ще те насоча към лично проверен доктор.
        Имах долу горе същите премеждия като твоите, но с двата крака.
        Ходих по разни лекари, но ставах по зле.

        Затова, щом си от Пловдив отиваш в клиника - Каспела.
        Търсиш д-р Вълчо Найденов. Всеки ден след обяд е в кабинета си на първия етаж.
        Откакто той ме лекува, имам страхотно подобрение.
        Преди него не можех да мина 10 метра пеш, сега търча като младеж
        Обаче трябва да имаш огромно търпение, защото такива дископатии минават много бавно.
        За успокоение, цъкни името му в гугъл
        Ами ще го постя, а имаш ли идея дали трябва някакво направление от личния лекар >?

        Поздрави !
        п.п. и ултразвък пробвах - леко подобрение но за много кратко ..

        Коментар


        • #5
          От: Болки във врата >

          На твое място бих се замислил за МРТ-изследване на шия, мощност поне 1.5 Т.
          Лечението, според резултата.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Болки във врата >

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Ами ще го постя, а имаш ли идея дали трябва някакво направление от личния лекар >?

            Поздрави !
            п.п. и ултразвък пробвах - леко подобрение но за много кратко ..
            Като ти чета диагнозите, считай че те е прибрал в болницата.
            Затова си вземи направление, защото в това отделение май нямат прием по спешност.

            Коментар


            • #7
              От: Болки във врата >

              Окей.

              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: Болки във врата >

                Хм .. някой народи казват за твоя проблем, че се лекува с прераждане. Други викат, че трябвало упражнения всеки ден по много за тоя врат. Трети твърдят, че трябва да спреш червените меса ...
                Тия неща не пречат нито на хапчетата, нито на докторската диагноза и лечение, а може и да ти помогнат. Ако решиш пробвай, но трябва да си упорит ...
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  От: Болки във врата >

                  Имам подобна симптоматика, с диагноза след ЯМР И скенер на вратния сегмент (ако не греша името му) - две протрузии и две хернии. Пукането (което правех в изобилие преди и аз) облекчава краткосрочно, но вреди дългосрочно. В един момент се случа да усетиш как нервът реагира по цялата си дължина, като изтръпване е.

                  За мен най-доброто лечение е движение, лек масаж и загряване на врата няколко пъти на ден. Климатик в колата, а и в офиса пускам по изключение, моят прозорец - не го отварям. Усещам и леко течение и носенето на шал/фишу вече е задължително.

                  Гаден проблем, няма решение, само облекчаване на симптоматиката.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Болки във врата >

                    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение

                    Гаден проблем, няма решение, само облекчаване на симптоматиката.
                    Много ме успокои - БЛАГОДАРЯ, няма що...
                    Още идната седмица отивам при точния човек пък да видим, дано помогне!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Болки във врата >

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Много ме успокои - БЛАГОДАРЯ, няма що...
                      Още идната седмица отивам при точния човек пък да видим, дано помогне!
                      Значи в повечето случаи ние сами сме си виновни, защото сме немърливи към здравето си.
                      Като бях скоро на калните бани в Поморие, гледам поне 70 % от хората са руснаци.
                      Питам ги: - Какво става с вас, че така масово идвате на процедури?
                      Почти всички отговориха, че са здрави, но правят бани просто така, превантивно, а не в последния момент.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Болки във врата >

                        Абсолютно, но като сме се улисали до ушите в работа и проблеми.. за здравето все не остава време.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Болки във врата >

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Абсолютно, но като сме се улисали до ушите в работа и проблеми.. за здравето все не остава време.

                          Поздрави!
                          Значи ако ми се довериш като изпатил, ще ти кажа от всички илачи
                          кои най-много ми помагат и в момента ги пия.
                          Едното е сироп- FLEX CODE
                          Другото е: Musant

                          Направо живнах от тези двете.
                          Още не мога да повярвам, че болките ги няма.

                          Не смея да се похваля, само разказвам

                          Коментар


                          • #14
                            От: Болки във врата >

                            Ще посетя докторА и ще видим, ще го попитам за тез 2 те

                            Коментар


                            • #15
                              От: Болки във врата >

                              Един съвет от мен.. Спри да си изпукваш врата.. Преди ми беше навик, както и изпукването на пръстите.. Винаги ме боляха и усещах напрежение докато не ги изпукам.. Спрях за известно време и вече нямам такива ядове..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X