Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушен "снайпер"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въздушен "снайпер"

    Инспириран от темата на BENZBOSS, ми се припуца и на мен.
    От истинските оръжия съм твърде далеч, та най-близкото като форма са въздушните пушки.
    За да не стои съвсем във въздуха въпроса, ето и някои критерии:

    - искам хубава въздушна пушка
    - живея в Германия и пушката ще се купува оттук. Свободно продавани тук са само въздушните пушки с енергия до 7,5J. Някои пушки обаче (които по принцип са с по-висока енергия за останалите пазари) се конвертират по този стандарт (до 7,5J), за да могат да се продават свободно.
    - цена докъм 500 евро без оптиката. Но ако за не много повече отгоре може да се вземе нещо много по-добро - склонен съм да се замисля
    - ще я ползвам само за пукане по мишени, т.е. за изцяло "спортни" цели
    - въздушна система - хммм, тук съм в голяма чуденка. IGT системата на Gamo ми допада като идея. Т.е. предпочитам да не е с метална пружина. CO2 също е вариант, който като цяло ми допада, но четох, че е вероятна неконсистентност на изстрелите. Нямам идея доколко бих го усетил. Вариантът с въздушен цилиндър, който се помпи е ясен - най-добра точност, откат и т.н., но и най-затормозяващо зареждане. Особено ако нямаш бутилка под налягане, а трябва да помпиш. Не съм сигурен, че съм навит.
    - ето някои модели, които оглеждам. Просто за визуализация:

    Umarex Hämmerli 850 AirMagnum CO2:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:90279.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:6030930

    Харесва ми като концепция, но четох не особено добри отзиви за нея.

    Weihrauch 35K:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:90186.jpg
Прегледи:1
Размер:21.1 КБ
ID:6030942
    С метална пружина е, но ми харесва как изглежда. Отзивите за Вайраух май също са добри.

    Diana 48 B Black Range:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9115.jpg
Прегледи:1
Размер:32.5 КБ
ID:6030946

    Също прочетох добри отзиви за марката.

    Walther LGV Chalenger Ultra:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:90153_1.jpg
Прегледи:1
Размер:31.1 КБ
ID:6030947

    И последното, което също гледам е Gamo CFR IGT. По-евтин от останалите варианти, но пък IGT системата ме кефи.

    Та това е, към което съм се насочил. Отворен съм за всякакви други варианти.
    Предварително благодаря за отзовалите се.

  • #2
    От: Въздушен "снайпер"

    Сложи и газова пружина, че да се видиш с пушка. Иначе бутилката няма аналог. Друг въпрос е къде ще я зареждаж по немско. Само за информация, тука болните мозъци под 35 J не ги броят за нищо. Само дето тунинга стана почти наука. Влизай във въздушния форум и чети на воля.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Въздушен "снайпер"

      Не разбирам много от въздушни пушки, но тези 7,5J ми се виждат много малко. Имам Хатсан 125 6,35мм. и ако не бъркам в документите му пише 37J, просто не е при мен сега пушката да погледна. Между 7,5 и 37 разликата е много голяма, а моята пушка нова е под 300лв., какво остава за пушка за 500евро. Ще следа темата с интерес.

      Малко оффтопик, макар и не съвсем: Кажете какви критерии да гледам за оптика за по-горе споменатия Хатсън 125 6,35мм.? Знам, че не всяка става и мисля да се оглеждам в продавалника ако изскочи нещо на добри пари.
      Последно редактирано от derhunter; 28-10-13, 23:37.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Въздушен "снайпер"

        Айде сега аз сьм виновен,че ти се припуцало


        Не знам за вьздушните нищо,вчера ходих за патрони до Уолмарт и гледах за сина някакви такива,НО за сьщите пари имаше прекрасен Рюгер Нерьждавейка 10-22 както и ЧЗ451 / май / в сьщия калибьр.Знам,че не е по темата,но не знам какви са законите там,цените и какво се предлага,давам ти идея само.

        Рюгера тук е 320 кинта,ЧЗто и то толкова и говорим за сравнително точни пушки,на 100 метра бие 20 стотинки с добра оптика.1000 патрона са около 120-150 кинта.Виж какво ти трябва като разрешително,как се сьхранява,каква му е цената / 500 долара за вьздухарка баси / и кьде за колко можеш да стреляш и си нарами една.Това е леко ако го сравняваме с нормална пушка,аз щом го дьржа с една рька и прикладвам с една смятай за каква вьшка говорим.Сина е на 5 и половина,идва му голяма,но имат модел Скаут на ЧЗ която ще му лепне та ако имаш деца / имат и розов модел / си е идея още повече,че има вьзможност да му вкараш само един патрон или пьлнител от големия модел.С една оптика обаче до 150 метра орехи може да сьбаряш с него ако/като задобрееш.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Въздушен "снайпер"

          Ако имам въздушна пушка (отново) ще е PCPЛ Като млад съм минал през Диана 48, Диана 52 и Диана 54 - личен опит- свръх мощните 52 и 54 чупеха пружини като за световно. А и PCP то позволява много заигравка по него. От "средният " клас - определено Гамо с новата система - де що е пружинна пушка не успява да извади достатъчно константна начална скорост. Ако искаш просто точност без свръх мощност - нещо от типа на Файнвербау или Валтер. Мисла все още имам едно Файнвербау някъде....
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #6
            От: Въздушен "снайпер"

            Сложи и газова пружина, че да се видиш с пушка. Иначе бутилката няма аналог. Друг въпрос е къде ще я зареждаж по немско. Само за информация, тука болните мозъци под 35 J не ги броят за нищо. Само дето тунинга стана почти наука. Влизай във въздушния форум и чети на воля.
            Под газова пружина имаш предвид системата като на Gamo, предполагам? Прилича на газов амортисьор.
            Иначе и аз нямам идея къде мога да зареждам бутилка тук. По-скоро си го представям ако ще е PCP да е с помпа.

            Не разбирам много от въздушни пушки, но тези 7,5J ми се виждат много малко. Имам Хатсан 125 6,35мм. и ако не бъркам в документите му пише 37J, просто не е при мен сега пушката да погледна. Между 7,5 и 37 разликата е много голяма, а моята пушка нова е под 300лв., какво остава за пушка за 500евро. Ще следа темата с интерес.
            Това е положението. Тук законите по отношение на оръжията за доста рестриктивни за жалост...

            Айде сега аз сьм виновен,че ти се припуцало
            Друг път да внимаваш какви теми пускаш...

            BENZ, честно казано въобще не ми се занимава с огнестрелни. Не знам какви са законите и изискванията за разрешително, но не мисля, че ще тръгна да го правя. Както казах, далеч съм от оръжията и като за начало въздухарките ми стигат. Вече ако после ми се услади, ще видим... =)

            Ако имам въздушна пушка (отново) ще е PCPЛ Като млад съм минал през Диана 48, Диана 52 и Диана 54 - личен опит- свръх мощните 52 и 54 чупеха пружини като за световно. А и PCP то позволява много заигравка по него. От "средният " клас - определено Гамо с новата система - де що е пружинна пушка не успява да извади достатъчно константна начална скорост. Ако искаш просто точност без свръх мощност - нещо от типа на Файнвербау или Валтер. Мисла все още имам едно Файнвербау някъде....
            Mad Dog, свръх мощност и да искам няма как да получа без разрешително. А и аз по-скоро търся точност, отколкото мощност. Както казах, ще я ползвам за стреляне по мишени. С оптика, разбира се.
            Файнверкбау (Feinwerkbau) ли имаш предвид? Предполагам са много добри пушки, но и много скъпи. Най-евтината е над 800 евро.

            Коментар


            • #7
              От: Въздушен "снайпер"

              Да си пълниш бутилката с въздух на пушката ще е по-лесно да си вземеш водолазна бутилка и веднъж месечно в зависимост колко стреляш да я пълнеш с въздух и после с подходящи преходници си пълниш бутилката на пушката. Обикновенно първите 30-40 изстрела са със статична скорост след това започва да пада. Но това зависи с каква скорост стреляш и ако си с по-ниска може и за повече изстрели да стигне. Газова пружина си е точно като газов амортисьор и ти дава постоянна скорост. От няколко години в България се правят самоделни газови пружини за въздушни пушки.

              Коментар


              • #8
                От: Въздушен "снайпер"

                Първоначално публикуван от Harka Преглед на мнение



                Друг път да внимаваш какви теми пускаш...

                BENZ, честно казано въобще не ми се занимава с огнестрелни. Не знам какви са законите и изискванията за разрешително, но не мисля, че ще тръгна да го правя. Както казах, далеч съм от оръжията и като за начало въздухарките ми стигат. Вече ако после ми се услади, ще видим... =)
                .
                Пак ще си пишем значи.Драсни какво си взел,че малкия син е на 2 и нещо и след някоя друга година съм му намислил и аз такъв патлангач
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Въздушен "снайпер"

                  Що се мятате на такива скъпи неща, не знам! Понеже с карабина няма как и къде да се поддържа форма редовно (поради финансови и други причини), аз го правя с един Хатсан 5,5 с някаква китайска оптика с 4 кратно увеличение, дето даже не и знам името. Със съчми на Gamo (средна хубост) след прострелка (10-12 съчми), на 35 метра събирам колкото си изстрела искам в кръг с диаметър 1 см. (става една дупка в мишената и си остава такава, ама всяка кутия си иска прострелката, оптиката - също, че е много еланкат и се разстройва...), при положение, че на пушката по каталог и дават 15 метра точна стрелба (прав изстрел). Пушката я купих от магазина за 230 лева, а оптиката шурето я домъкна от някъде (аванта)... Мисля, че някъде по старите телефони има и видео. Ще го потърся и ще кача.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въздушен "снайпер"

                    Да си пълниш бутилката с въздух на пушката ще е по-лесно да си вземеш водолазна бутилка и веднъж месечно в зависимост колко стреляш да я пълнеш с въздух и после с подходящи преходници си пълниш бутилката на пушката.

                    Да, и аз нещо такова си мислех. Или водолазна 12л., или такава за въздушни пушки 10л. Четох, че на много места тук и пожарните предлагали тази услуга (пълнене на бутилка). Трябва да се разходя до близката да видя...

                    Газова пружина си е точно като газов амортисьор и ти дава постоянна скорост. От няколко години в България се правят самоделни газови пружини за въздушни пушки.
                    А освен Gamo и Hatsan друг предлага ли серийно такъв тип пружина?

                    @BENZBOSS:

                    Ще пиша. Нещо 4.5 ще трябва да е. 5.5 не се вписват в изискванията за 7,5J максимална дулна енергия...

                    @Марто:

                    Марто, по същата причина, поради която и ти си си купил кола с 5,2-литров мотор, а не с 1,6 дизел, примерно.
                    Естествено, че почти всяка пушка ще ми свърши работа, но искам да усетя гъдела на добрата изработка, материали и т.н., ако ме разбираш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въздушен "снайпер"

                      Първоначално публикуван от Harka Преглед на мнение
                      [COLOR=#3E3E3E]
                      Марто, по същата причина, поради която и ти си си купил кола с 5,2-литров мотор, а не с 1,6 дизел, примерно.
                      Естествено, че почти всяка пушка ще ми свърши работа, но искам да усетя гъдела на добрата изработка, материали и т.н., ако ме разбираш.
                      Добър отговор!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въздушен "снайпер"

                        От известно време и аз имам същата дилема. Споделих скоро със Слав и Mad Dog намеренията си. Замислям се за един Хатсан Доминатор в кал. 5.5 с някаква оптика на Лийпърс с възможно най-голям обектив. ПЦП е хубаво, ама скъпо.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въздушен "снайпер"

                          Каквато и пушка с бутало да вземеш, приготви за оптика ПОНЕ още толкова пари. Сътресенията са големи и никакви стопери, демпфери и прочее не вършат работа. Просто оптиката трябва да е "желязна", а те струват сериозни пари. Убеден съм, че въздухарката ми "рита" повече от ловната с "Бренеке".
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въздушен "снайпер"

                            Наясно съм с проблема с оптиката. Мисля да търся оптика от Бг с гаранция.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въздушен "снайпер"

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Каквато и пушка с бутало да вземеш, приготви за оптика ПОНЕ още толкова пари. Сътресенията са големи и никакви стопери, демпфери и прочее не вършат работа. Просто оптиката трябва да е "желязна", а те струват сериозни пари. Убеден съм, че въздухарката ми "рита" повече от ловната с "Бренеке".
                              +1 Специално Хатсан-а, рита като карабина в добър калибър...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X