Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушен "снайпер"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въздушен "снайпер"

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Явно не си прочел какво имам предвид. Поразгледай по- подробно темата, може и да разбереш. Аман от ютуб- професори.
    Прочетохме и разбрахме, че оптика на въздухарка може но само за педераси. Ако има нещо дълбоко закодирано в поста ти го несхванахме.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #32
      От: Въздушен "снайпер"

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Мойта въздухарка си я избрах по "Наръчник на икономиста". Това е едно ежемесечно списание, с 5-600 страници. С продавача и няколко пушки отидохме в горичката на гребната база и идеята ми беше да застрелям въпросния наръчник с пушките. Еднакви съчми (бях се спрял на 5,5), която пушка "прочете" най- много страници- тя ще е. Мойта стигна до 247 и я купих. Чак тогава взех да мисля: "Еееее, тая кара надалече, ко ше стане ся, да туря и една оптика...?" Те, тогава ми се разказа играта. Имам 3 разбити оптики в гардероба.
      Мисълта ми е, че въпросът трябва да се решава комплексно. Ако ще е с оптика- трябва предварително да подбереш и пушката.

      Със същия успех можеш да събереш и 30 разбити оптики. При едно условие обаче. Не трябва да са от 35 лв, а от 15лв. Така ще си купуваш всеки ден и ще си ги трупаш. Успех с избора.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #33
        От: Въздушен "снайпер"

        Пак да кажа. Ако се избере вариант на пневматична пушка с бутало, оптиката трябва да е здрава, а такива оптики не струват нито 35, нито 50 лв. Иначе казано, ако не искаш оптиката да струва колкото пушката, търси друга конструкция. Причината е много проста и се корени в съотношението обща маса/ маса на движещите се части. Оттам идват и сътресенията, на които оптиката трябва да издържи. Който иска да опитва, който иска да гледа клипчета.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #34
          От: Въздушен "снайпер"

          Въздушна пушка Big Bore 9мм за 1300 лв с бързомерец Sightmark Ultra Shot Sight за 300 лв, простреляна на 60 метра. Досега никой не е успял да потроши оптиката. Отделно не виждам проблем оптиката да струва колкото пушката. Просто за момента не ми се дават толкова пари.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #35
            От: Въздушен "снайпер"

            Бъхааааааааа, ше ме скъсате!
            Дроба, не върша нищо полезно на автора на темата, но ако това е пушката:
            Въздушна пушка Big Bore 909S 9мм е корейско производство, с дизайн стил ловна пушка. Big Bore 909S 9мм е еднозарядна. Източник на енергия е резервоар със сгъстен въздух PCP - компресионна пневматика. Пушката прави шестнадесет мощни изстрела с едно зареждане на резервоара. Big Bore 909S 9 mm изстрелва със 200 м/с проектил с тегло 11,66 гр/180 gr.
            Сега, бъди така добър да погледнеш това:
            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Пак да кажа. Ако се избере вариант на пневматична пушка с бутало, оптиката трябва да е здрава, а такива оптики не струват нито 35, нито 50 лв. Иначе казано, ако не искаш оптиката да струва колкото пушката, търси друга конструкция. Причината е много проста и се корени в съотношението обща маса/ маса на движещите се части. Оттам идват и сътресенията, на които оптиката трябва да издържи. Който иска да опитва, който иска да гледа клипчета.
            Ако пушката ти не е тоя BigBore 909S, я кажи колко тежи буталния механизъм на твойта пушка и колко нютона са нужни, за да натегнеш пружината, която пък да даде 200 м/с на туй гюлле от спецификацията?
            Отделно от това, ти може да си купиш и пушка за 4000 лв, с оптика от 1000, само и само оптиката да ти е по- евтина от пушката, ама тва е друга тема.
            Ае, че стана ракиено време, повече нема да стрелям.
            Последно редактирано от Тропчо; 05-11-13, 18:46.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #36
              От: Въздушен "снайпер"

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Със същия успех можеш да събереш и 30 разбити оптики. При едно условие обаче. Не трябва да са от 35 лв, а от 15лв. Така ще си купуваш всеки ден и ще си ги трупаш. Успех с избора.
              Колега, трудно ми е да разбера поста ти, оптиките са от по над 50 лв, а след около 500 изстрела пушката направи пукнатина на дървената ложа и започна да разширява отворите на дървенията, там където металното тяло се закрепва с болтове към дървото...
              Допуснах голяма грешка с тази пушка, понеже търсех максимално поражение и далекобойност, без да се замисля за последствията. Ще бъда доволен, ако в цялата тази безсмислена дискусия, допринеса с нещо и друг да не допусне тази грешка. Въпросът "пушка-оптика" трябва да се решава комплексно, а не поотделно. В момента, да не кажа голяма дума, ми е по- голям кеф да стрелям с 50 годишната "Славия" 4,5 мм. С нея уча и децата. Доста омаляла пружина, но стреля "мазно" и точно на 10 м.
              Последно редактирано от Тропчо; 05-11-13, 19:14.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #37
                От: Въздушен "снайпер"

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                ... ако това е пушката:Въздушна пушка Big Bore 909S 9мм ...
                Да, това е пушката. Текста в червено се появи доста след
                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                ... абе, оптика на въздушна пушка си е за маниаци и слабаци. Нищо лично към хората, решили да стрелят на 20 метра с оптика и аз минах по този път. Не си струва.
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #38
                  От: Въздушен "снайпер"

                  Въздушната пушка по принцип в границите на ефективния и бой не се нуждае от оптика.
                  Аз на моя "Хайнел" 4,5 мм който е по-възрастен от дъщерите ми съм сложил едно "Таско" заради зрението.
                  Не мога вече да виждам ясно мерник, мушка и цел.
                  С пистолетите стрелям с очила поради същата причина.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въздушен "снайпер"

                    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                    .....Текста в червено се появи доста след
                    Но всъщност, започнах мисълта си с:
                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Каквато и пушка с бутало да вземеш, приготви за оптика ПОНЕ още толкова пари. Сътресенията са големи и никакви стопери, демпфери и прочее не вършат работа. Просто оптиката трябва да е "желязна", а те струват сериозни пари. Убеден съм, че въздухарката ми "рита" повече от ловната с "Бренеке".
                    Всичко казано от мен впоследствие, беше обосновка на този мой пост. Затова и казвам, че четете избирателно и не обхващате позицията на човек в цялост. Може би, така си избирате и пушките, де да знам?
                    Освен това, изхождам от питането в първия пост. Човекът е резервиран към пружинните механизми, но пушката му трябва "за спорта". Не гони поразяваща мощ или точност на 100 м... оффффф, ае друг път да се обяснявам и не тук, ако може.
                    Последно редактирано от Тропчо; 05-11-13, 21:25. Причина: Освен това....
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въздушен "снайпер"

                      оффффф, ае друг път да се обяснявам и не тук, ако може
                      Не може. Обяснявай тук и сега. Все пак има хора, които четат с интерес. Няма да почвате темата и да я приключвате по средата.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въздушен "снайпер"

                        Миииии, кво да обяснявам? Мен най- много ме кефи практически неограничената автономност на пушките пружина- бутало. С джоб съчми, гората е твоя. Няма чантичка с газови пълнители, помпи, компресорчета... Най- много ме тормози зареждането. Особено при по- "яките" пушкала и особено ако гоня прецизна стрелба ми трябва минута- две след зареждане, за да изравня дишането. Тооо, тва може и от цигарите да е. Абе, по форумите има къде- къде по- големи спецове, пък и моите преки наблюдения са върху "пружините" и не мога да давам компетентни съвети. Стрелял съм и с други механики, но никога не съм притежавал и впечатленията ми са повърхностни.
                        П.П. Осмукано от пръста, мога да кажа че пружината е сравнително евтина, ремонтно- пригодна, но с нисък праг на поразяващи способности и далекобойност и много рипа.
                        Последно редактирано от Тропчо; 06-11-13, 21:31.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въздушен "снайпер"

                          Нали много четете бе, кажете нещо или препишете от някой друг форум. Стига съм затварял теми с мои мнения.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въздушен "снайпер"

                            Всяко едно мнение е полезно. Всеки може да си отсее кое е полезно за него и кое не. Сега ще задам мои конкретни въпроси, и ще се радвам някой да помогне.

                            Въпросите ми са:

                            1. Ниско бюджетна пружинна пушка Хатсан Доминатор 200, с пружина ли е или с "газова пружина". В сайта на производителя пише, че има опция за такава "газова пружина". От къде се купува?

                            2. Как работи тази "газова пружина", има ли пружина в нея или е нещо пневмо-хидравлично от рода на военните разпъвачки за отваряне на блиндирани врати?

                            3. Има ли някъде сравнителни таблици на енергията на проектила на различни дистанции в зависимост от началната скорост на проектила и в зависимост от калибъра?

                            4. Предимства и недостатъци на 5.5 и 6.35 за въпросната пушка.

                            5. Оптика. Търся с диаметър 50-56 мм, без варио, задължително с корекция на паралакса. В коя фокална равнина? Увеличението да не е повече от 10х. Нужна ми е светлосила.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въздушен "снайпер"

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              Всяко едно мнение е полезно. Всеки може да си отсее кое е полезно за него и кое не. Сега ще задам мои конкретни въпроси, и ще се радвам някой да помогне.

                              Въпросите ми са:

                              1. Ниско бюджетна пружинна пушка Хатсан Доминатор 200, с пружина ли е или с "газова пружина". В сайта на производителя пише, че има опция за такава "газова пружина". От къде се купува?

                              2. Как работи тази "газова пружина", има ли пружина в нея или е нещо пневмо-хидравлично от рода на военните разпъвачки за отваряне на блиндирани врати?

                              3. Има ли някъде сравнителни таблици на енергията на проектила на различни дистанции в зависимост от началната скорост на проектила и в зависимост от калибъра?

                              4. Предимства и недостатъци на 5.5 и 6.35 за въпросната пушка.

                              5. Оптика. Търся с диаметър 50-56 мм, без варио, задължително с корекция на паралакса. В коя фокална равнина? Увеличението да не е повече от 10х. Нужна ми е светлосила.
                              Ще ти отговоря какво аз знам. Който знае повече да допълва.
                              1. С пружина. Дали може да се сложи "газова пружина" на въздушна пушка зависи от буталото. Ако буталото има ос по средата /стержен/ на който се надева пружината - не може да се сложи газова пружина. Буталото трябва да е кухо вътре за да сложиш. Не знам някъде в България да се продават.
                              ПРАВЯТ СЕ!

                              2.Газовата пружина прилича на "амортисьорчетата" на вратите на багажника на автомобилите. Пълнят се с въздух /газ/ под налягане до 100 атмосфери.. Предимствата им са, че са по-мощни, "по-меки" и пушката може да стои заредена дълго време. Ако е с пружина "у/о/сяда" и губи сила.

                              3. Във "въздухарския форум на "oragie.bg" мисля, че имаше опитно установени такива таблици.
                              4. Предимствата на 5.5 пред 6.35 е по-изправената траектория на проектила.
                              5. Оптиката за мощните въздушни ПРУЖИННИ пушки /над 200м/с начална скорост/ е проблемна. Стойността й надхвърля често стойността на пушката. Проблема при пружинните въздухарки е, че има два импулса на 180 градуса. Първо отката е назад от голямата маса на движещото се бутало и непосредствено след това буталото се спира в предната стена на въздушната камера с импулс напред. Ако случайна оптиката издържи няколкостотин изстрела, то през това време ще трябва да я настройваш /пристрелваш/ многократно.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въздушен "снайпер"

                                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                                Всяко едно мнение е полезно. Всеки може да си отсее кое е полезно за него и кое не. Сега ще задам мои конкретни въпроси, и ще се радвам някой да помогне.
                                Въпросите ми са:.......................
                                1. С телена пружина е. Може да и се постави газова такава. ГП не може да се поставя на пушки с централно зацепване на спусъка. Хатсан не от тях. Освен правена ГП (ако искаш тел. на най- добрият майстор - може на ЛС при поискване) може и да се закупи готова - за Хатсан има в повечето уважаващи себе си оръжейни магазини.
                                2. ГП-а си е газов амортисьор и правените са си от такива за багажници. По принцип не се правят много "по-мощни" (не дават по-голяма скорост) от оригиналните поради получаващите се повече минуси отколкото плюсове. Дават следните предимства - удобство при зареждане (символично), възможността да стои заредена без да омекне пружината (голямо, особено за "ловни" цели), доста по- малък откат и премахването на двойния откат (огромно - мноооооооого по-трудно чупи оптики) характерен за пружинните пушки (ПП) и не на последно място постоянната скорост (сила) на изстрелите (също огромно предимство).
                                3.Тук трябва да се вземе предвид и балистичният коефицент, който е различен за всеки вид проектил (чашка), независимо че калибърът е един и същ, също така и различното тегло. И да се изчисли остатъчната енергия става много сложно......
                                4. За ПП калибър над 5,5 е екзотика и няма смисъл (за да употребявам по-силни думи). Преобладаващото мнение сред стрелящите с такива е че най-добрият калибър за пружинка е 4.5 мм.
                                5. Диаметър 50-56 не е подходящ за ПП, особенно за пушки с телена, а не газова пружина. Не съм се интересувал за такова малко увеличение дали има с корекция на паралакса и ако има то ще е с предна такава. Ако намериш подходяща (което няма да е лесно при твоите изисквания), непременно я "качи" на дампа моноблок със стопер.

                                Може много да ни помогнеш в съветите като кажеш какво точно искаш да постигнеш, ако не е тайна, а също и бюджета с който си готов да се разделиш.
                                Венцислав Петров
                                Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                                Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                                0889 62 8четири 6четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X