Обява

Свий
Няма добавени обяви.

терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

    След като вчера и аз се опарих от лоша нафта реших да снимам цедката която е набутана в болта на дизел-помпата.

    Първоначално светна check-engine лампата - прекъсване и облаци бял/сив пушек отзад. Не може да вдигне над 1500 об.

    Болта се развива с удължител и камък 17. За съжаление при мен холендера отдолу почна да се върти заедно с тръбичката за нафтата - така след няколко опита в крайна сметка я счупих. Нея не съм снимал но след като я ремонтирам ще я кача.
    Ето го и болта:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:okk1 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:65.7 КБ
ID:6030937Натиснете снимката за да я уголемите

Име:okk2.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:6030938

    Какво има вътре:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:junk.jpg
Прегледи:1
Размер:22.5 КБ
ID:6030939Натиснете снимката за да я уголемите

Име:junk2.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:6030940Натиснете снимката за да я уголемите

Име:junk3.jpg
Прегледи:1
Размер:20.5 КБ
ID:6030941

    След продухване :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ok1.jpg
Прегледи:1
Размер:22.4 КБ
ID:6030943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ok2.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:6030944Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ok3.jpg
Прегледи:1
Размер:22.2 КБ
ID:6030945

    Последва и къпане в ултразвукова вана която изтръска и последните боклуци.

    В крайна сметка имам 1/4 резервоар със съмнително гориво(вътре цедка има ли?) както и със сигурност задръстен горивен филтър.

  • #2
    От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

    Колега, къде зареди ако не е тайна ?
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Колега, къде зареди ако не е тайна ?
      Зареждам основно лукойл и шел но конкретно сега сложих и 2 туби х 10л с неясен произход. Горивото изглеждаше бистро и дори след няколко дена нямаше видими утайки.
      Може да му е дошло времето на филтъра, но го сменях пролетта. До сега 4 години не ми се е случвало.

      Коментар


      • #4
        От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

        Кофти, и аз прецаках металната тръбичка идваща от филтъра. Ремонта е едно щуцерче с подходящ диаметър и запресовка с армиран маркуч за гориво + високо налягане. Може да ти го направят във всеки по -голям магазин за авточасти, дето продават маркучи за хидравлика. Слагат ти метър маркуч и после си го режеш до където искаш, към филтъра със скобичката

        Коментар


        • #5
          От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

          Първоначално публикуван от rsv Преглед на мнение
          Зареждам основно лукойл и шел но конкретно сега сложих и 2 туби х 10л с неясен произход. Горивото изглеждаше бистро и дори след няколко дена нямаше видими утайки.
          Може да му е дошло времето на филтъра, но го сменях пролетта. До сега 4 години не ми се е случвало.
          Според мен,такова замазване на цедката не е от 10-15л. нафта изгорена от тубите.Това се е наслагвало известно време...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

            И аз така си мисля - от стария филтър източих около половин литър нафта-вода-утайка и нещо като ръжда.
            Тръбичката към помпата е заварена и пръсната с боя.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pip.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5531794Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pip1.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5531795

            Монтирах и допълнителен филтър преди основния - такъв като на колегата Lubashki777 (сърдечно му благодаря за съветите).
            Напълних основния с гориво , напомпих с ръчната помпа и мотора запали от раз .

            Лампата вече не свети - форсира се без проблем - не притриса и не пуши бяло.
            Върви си както беше преди.
            За сега не виждам отлагания по прозрачния но съм минал само 20на километра.

            Коментар


            • #7
              От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

              Според мен белите със задръствания стават отведнъж - попадаш на калпава нафта и тя задръства всичко. Никога, ама никога не съм имал значими отлагания по филтри или другаде, при смяната им през 2 години.

              При все това - мислете какви филтри слагате. До цедката не трябва да стигат боклуци от тоя вид, показан на снимката - филтъра трябва да ги хване. Цедката е сложена там единствено за да обере инцидентни боклучета от производството съхранението на филтъра както и попаднали там при смяната му. Ама те в общия случай като вид нямат нищо общо с показаното. Слагайте качествени филтри, желателно с доказан произход. Тераното ми си беше с оригиналния, с 2 пръста тиня отдолу, и... нито едно боклуче в цедката на помпата 2 години по-късно като разглобявах там.

              ПП: От нафта на Шел съм трошил помпа. От тогава са ми най-най-последен вариант за гориво, и то само толкова, колкото да се прибера или да стигна до следващата бензиностанция.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

                Това пък източих от сваления филтър:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5534538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5534539Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5534540

                Коментар


                • #9
                  От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

                  СУпер ! Прилича на супа топчета в лимитиран варянт

                  Коментар


                  • #10
                    От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

                    Най-вероятно е от чистено гориво или от газов кондензат.Ако е от парафини трябва да е белезникаво.Слагай зимата по малко бензин и масло в нафтата.
                    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                    Коментар


                    • #11
                      От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      СУпер ! Прилича на супа топчета в лимитиран варянт


                      Слагам постоянно 2т масло (зелено) - от там ще е този цвят.Другото не знам от къде се е взело.
                      Минах сигурно към 200км след смяната на горивния филтър и добавянето на груб преди него.
                      За сега има само няколко уловени по-едри "песъчинки".

                      Коментар


                      • #12
                        От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

                        И искаш да върви хайвана...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

                          здравейте,да събудим тази тема с едно въпросче.Всички ли помпи (гнп) имат такава цедка и ако да винаги ли е се намира в щуцера? Моята помпа е зексел и като свалих щуцера,който свързва маркуча на филтъра с помпата видях,че нямам цедка.Болта е кух и няма следа някога да е имало цедка.Имат ли помпите зексел такава цедка?

                          Коментар


                          • #14
                            От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

                            Нямат
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • #15
                              От: терано 2,7тди -цедката на помпата- какво има вътре

                              Благодаря

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X