Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се пие вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се пие вино?

    Като не станах производител, поне станах пияница на вино. Пил съм с години все хубави вина, с добра компания и с хубави жени, на различни места и континенти, но всички си "тежат" на мястото и на мезето. Сега опитвам младо мерло от различни бъчви на млад производетел от Ю Б-я и се чудя, как може това чудесно питие да няма подобаващо място на европейските прапези.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Как се пие вино?

    Пий и не волновайся......
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      От: Как се пие вино?

      Бутилка добро вино е като такаламит за душата.
      А душата иска да се смазва...

      Е, и човек една душа има, и трябва да си я гледа... инак, тя ще го напусне..

      Така, че - пей, и волновайсья на воле!!!

      Наздраве - с една сира - от нашата маса!

      Коментар


      • #4
        От: Как се пие вино?

        Вино се пие лесно - умерено по големина глътка, която се задържа за миг в устната кухина между отпиването и преглъщането. А пък ако въпросът ти е - как се дегустира вино - това е цяла вселена.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #5
          От: Как се пие вино?

          За предпочитане - с пържоли или кифтета.

          Коментар


          • #6
            От: Как се пие вино?

            От години се опитвам да обяснявам на "масата", че виното не е пенсионерско питие. Вече не си и правя труда, просто си го пия и почти забравих концентратите. Темата има безрезервната ми подкрепа. Бях и производител, ама по- лесно ми е да съм консуматор.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #7
              От: Как се пие вино?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              За предпочитане - с пържоли или кифтета.
              А всъщност - със сирена, а някои реколти и с плодове, например ябълки...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #8
                От: Как се пие вино?

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                ... просто си го пия и почти забравих концентратите...
                Щото - In Vino Veritas!!!
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #9
                  От: Как се пие вино?

                  От двадесетина години си го произвеждаме ( само винцето, гроздето го купуваме ), и съответно консумираме. А от десетина години, след като спрях газираните напитки ( и за съжаление биричката ) се консумира целогодишно, всяка вечер ( съвсем умерено количество ). Задължително първоначално започваме с по една чашка мускатова, а напоследък - дюлева ракийца. Та явно вече сме минали с жената към категорията на пияниците...
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се пие вино?

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    А всъщност - със сирена, а някои реколти и с плодове, например ябълки...
                    Естествено!
                    Пиенето на вино изисква определена култура на консумация.
                    Като се започне с избора на вино, избора на чаша, избора на мезе, избора на още много неща, и може би най-важното - избора на подходящата компания, която ще обогати и вкуса на виното, и вкуса на усещанията от него.

                    PS Не съм енолог, нито сомелиер, ама ми харесва...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се пие вино?

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      А всъщност - със сирена, а някои реколти и с плодове, например ябълки...
                      Въпрос на вкус.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се пие вино?

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        А всъщност - със сирена, а някои реколти и с плодове, например ябълки...
                        Вярно! Със сирене, виното се "отваря"! По ароматно вино с не толкова ароматно сирене и обратното! Със синьо силно сирене върви и по-малко ароматно вино! Аз във Франция вечерям само с вино и сирене! Но от друга страна младото домашно вино при нас в България най-добре върви с месце, с "пържола"! Проверено!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се пие вино?

                          Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                          От двадесетина години си го произвеждаме ( само винцето, гроздето го купуваме ), и съответно консумираме. А от десетина години, след като спрях газираните напитки ( и за съжаление биричката ) се консумира целогодишно, всяка вечер ( съвсем умерено количество ). Та явно вече сме минали с жената към категорията на пияниците...
                          Относно редовната консумация и количеството - казват, че правилото количество е една бутилка (0,700л) на вечеря за двама всяка вечер максимум и при това - червено вино, щото бялото... 0,700 са точно 4 чаши... Наздраве!!!
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се пие вино?

                            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                            Относно редовната консумация и количеството - казват, че правилото количество е една бутилка (0,700л) на вечеря за двама всяка вечер максимум и при това - червено вино, щото бялото... 0,700 са точно 4 чаши... Наздраве!!!
                            Мммм, ми това отчита ли килограмите на пиещите? Щото ние с жената по една бутилка на човек си го пием всяка вечер! Е аз малко повече от бутилка, тя малко по-малко! И така няколко години! Това алкохолизъм ли е?
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се пие вино?

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Но от друга страна младото домашно вино при нас в България най-добре върви с месце, с "пържола"! Проверено!
                              Честно казано - подправките на пържолата убиват по-голямата част от аромата, но ако си решил да не извличаш пълния аромат, а и да попрехвърлиш дозата - става. Помага при разграждането и усвояването на мазнините...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X