Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се пие вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се пие вино?

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Мммм, ми това отчита ли килограмите на пиещите? Щото ние с жената по една бутилка на човек си го пием всяка вечер! Е аз малко повече от бутилка, тя малко по-малко! И така няколко години! Това алкохолизъм ли е?
    Алкохолизъм - не. Просто има разлика между "вкусно" и "полезно". Това е...
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #17
      От: Как се пие вино?

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Честно казано - подправките на пържолата убиват по-голямата част от аромата, но ако си решил да не извличаш пълния аромат, а и да попрехвърлиш дозата - става. Помага при разграждането и усвояването на мазнините...
      Ааааа, никакви подправки! Само месо и сол! По възможност много, много прясно месо! Ако свинята е току що заклана в двора е идеално!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #18
        От: Как се пие вино?

        Аз си падам по бялото, противно на традициите по нашите ширини. Може би, защото от годините си на производител, знам колко по- трудно се прави, колко повече боледува и колко по- капризна е технологията му. Не на последно място и заради уникалните му качества, които при "червената технология" се губят. Тааааааа, за мезетата- сиренца, маслинки, рибка (веяна, пушена), доооооо някои бели месца, предимно пилешки.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Как се пие вино?

          Тъй като "образците" бяха от 4 бъчви, започнах ги със бяло сирене, после с наденици на скара, после с пържоли на камък и за десерт: с миризливо сирене и ябълки. В Италия за тия ястия щях да изпия поне 4 марки вино и да завърша с Vino Nobile, а сега продължавам с младото мерло и още ми се пие!
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            От: Как се пие вино?

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            Алкохолизъм - не. Просто има разлика между "вкусно" и "полезно". Това е...
            Т.е. вкусно е, но не е полезно?
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #21
              От: Как се пие вино?

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Тъй като "образците" бяха от 4 бъчви, започнах ги със бяло сирене, после с наденици на скара, после с пържоли на камък и за десерт: с миризливо сирене и ябълки. В Италия за тия ястия щях да изпия поне 4 марки вино и да завърша с Vino Nobile, а сега продължавам с младото мерло и още ми се пие!
              Евала!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #22
                От: Как се пие вино?

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Ааааа, никакви подправки! Само месо и сол! По възможност много, много прясно месо! Ако свинята е току що заклана в двора е идеално!
                Солта е убиеца. Ако сте забелязали - особено ементалите са безсолни ...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #23
                  От: Как се пие вино?

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Т.е. вкусно е, но не е полезно?
                  Полезното е - максимум 0,350 , а след това е вкусното...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се пие вино?

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Солта е убиеца. Ако сте забелязали - особено ементалите са безсолни ...
                    Забелязал съм за ементалите, но си обичам соленото! Баща ми соли всичко без да го пробва! И допълнително си топи сол с хляба! На 75 години е и е в идеално здраве - пие си по литър вино без проблем! От солта се ослепявало? Да, бе да! Чете без очила, кара си колата и т.н.!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се пие вино?

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      Полезното е - максимум 0,350 , а след това е вкусното...
                      Ясно! А кога започва вредното?
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се пие вино?

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Ясно! А кога започва вредното?
                        Не говоря за вредно, а за "неполезно". Има разлика.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се пие вино?

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          Не говоря за вредно, а за "неполезно". Има разлика.
                          Извинявай, ама каква е разликата между "неполезно" и "вредно"? Първото е как да го кажем - неутрално, т.е. нито помага, нито вреди! А второто си е вредно! Та къде е границата?
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се пие вино?

                            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                            Относно редовната консумация и количеството - казват, че правилото количество е една бутилка (0,700л) на вечеря за двама всяка вечер максимум и при това - червено вино, щото бялото... 0,700 са точно 4 чаши... Наздраве!!!
                            Това кой "експерт" го казва??? Няколко години работих в Университет в Италия. Колегите почваха с билково вино към 10 заранта, за "кафе", после в 2 часа по бутилка за обед, а след 10 часа на вечеря - кой да ти ги брои ?? После и грозните жени бяха толкова красиви и желани! Искам да живея там!
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се пие вино?

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Извинявай, ама каква е разликата между "неполезно" и "вредно"? Първото е как да го кажем - неутрално, т.е. нито помага, нито вреди! А второто си е вредно! Та къде е границата?
                              Ами ако освен удоволствие се търси и здравословен ефект - то има мярка и тя е ясна. След тази мярка е все едно дали пиеш качествено червено вино или кока кола. Например - целият антиоксидален ефект отива на кино, защото организмът трябва да преработи повече вино и вместо като балсам за тялото го определя като вредител и го упътва дирекно към отделителната система.

                              Само да вметна, че аз не съм специалист, а просто любител и това, което пиша е от литературата, която съм изчел и от разменени мисли със сомелиери...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се пие вино?

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                Това кой "експерт" го казва??? Няколко години работих в Университет в Италия. Колегите почваха с билково вино към 10 заранта, за "кафе", после в 2 часа по бутилка за обед, а след 10 часа на вечеря - кой да ти ги брои ?? После и грозните жени бяха толкова красиви и желани! Искам да живея там!
                                Да не ти кажа аз в неиталиански, а в софийски университет колко и по кое време съм пил, ама беше тя ...
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X