Обява

Свий
Няма добавени обяви.

високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

    Здравейте,
    наскоро се сдобих с Terrano II 2.7TDI 2002г. и реших да споделя с вас следното ми притеснение: на свободна поддържа около 750оборота (което ми се струва малко) а по време на път с 70км/ч върви на 2000оборота, със 100км/ч качва малко над 3000оборота. Струва ми се че със скорост от 70км/ч би трябвало да върви на по-малко от 2000оборота. Възможно ли е това да е вследствие на проблем или просто от амортизацията на мотора (все пак е 11 годишен джип). Мотора работи малко по шумно, от колкото на други джипове, които съм карал (пак Терано). Ходих на компютърна диагностика, където ми казаха "няма грешки, 750оборота на свободна е в нормата, карай си го със здраве". Благодаря предварително!

  • #2
    От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

    Честита придобивка.
    Излишно си вкарваш шум в главата ;-)
    Карай го със здраве.

    Много безаварийни километри
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • #3
      От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

      Оборотите на празен ход/говорим извън когато е пуснат климатика/ са дори високи...Реално по книга са около 725-730оборота!
      Виж в движение нещо не ми се връзва.Моето Терано 2,7 тди 125к.с. 2001г. на равен асфалтов път при 100км. е на около 2500оборота,а 3000оборота минава при скорост от 120км/ч.
      Сега...аз лично карам с два размера гуми по-големи от стандарта /31" а заводския размер е 29"/.Това влияе на моментната скорост ,както и на отчитането на пробега и то е различно от като съм със стандартни гуми,но...дали влияе толкова на оборотите на мотора...
      Мисля,че и да влияе,то е в съвсем малки граници/разсъждавам логично-при 7км. разлика от стандартните гуми компенсацията като обороти едва ли ще е повече от 50оборота за компенсация и изравняване на скоростта/
      Така,че...според мен разликата пак е доста голяма,освен ако не си със съвсем малки гуми/т.е. по-малки от стандарта/...тогава е нормално дет викаше един..."рИве пък не оТива..."
      Поздрави и честита придобивка!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

        Даже не бяха 750, а 729, се до толкова мога да помня. И тераното беше автомат. Хлабините на клапаните ако не са проверени да се проверят и при нужда регулират.

        Коментар


        • #5
          От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Даже не бяха 750, а 729, се до толкова мога да помня. И тераното беше автомат. Хлабините на клапаните ако не са проверени да се проверят и при нужда регулират.
          Е..инфото,че Тераното е автомат си е едно от основните...Нещата така се променят в частта си с оборотите при движение с 0 и 100км/ч.
          Предавателните числа на автомата са различни от тези на ръчката/принципно всички знаем,че автомата си иска натискане ,за да върви и...затова и той дава и малко по-висок разход от ръчната трансмисия/
          П.П.С две думи...всичко си му е наред.Гас и да не ти пука...!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

            Първоначално публикуван от Terranova Преглед на мнение
            Здравейте,
            наскоро се сдобих с Terrano II 2.7TDI 2002г. и реших да споделя с вас следното ми притеснение: на свободна поддържа около 750оборота (което ми се струва малко) а по време на път с 70км/ч върви на 2000оборота, със 100км/ч качва малко над 3000оборота. Струва ми се че със скорост от 70км/ч би трябвало да върви на по-малко от 2000оборота. Възможно ли е това да е вследствие на проблем или просто от амортизацията на мотора (все пак е 11 годишен джип). Мотора работи малко по шумно, от колкото на други джипове, които съм карал (пак Терано). Ходих на компютърна диагностика, където ми казаха "няма грешки, 750оборота на свободна е в нормата, карай си го със здраве". Благодаря предварително!
            Е честито колега за участието ти при теранаджиите така относно оборотите добре че каза че е автомат иначе на мен нещата ми звучаха като на съединител поне когато е уморен притискателя може да се получат такива аномалии или както каза колегата от гумите но незнам трябва да сложиш некви от микра вероятно че да се получи тази разлика.Моето е 2.4 бензинец и на 2500 е на 100 може и повече но е ръчка.Поздрави и много безаварийни километри пожелавам.

            Коментар


            • #7
              От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

              Благодаря за отговорите. Едно пояснение - РЪЧНИ скорости,не е автомат! Така че пак се връщаме на темата за високите обороти. Благодаря на колегата Andro 160 за диагностиката! Отностно гумите - утре ще дам точните размери, но не са по-малки стандарта.

              Коментар


              • #8
                От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

                Първоначално публикуван от Terranova Преглед на мнение
                Благодаря за отговорите. Едно пояснение - РЪЧНИ скорости,не е автомат! Така че пак се връщаме на темата за високите обороти. Благодаря на колегата Andro 160 за диагностиката! Отностно гумите - утре ще дам точните размери, но не са по-малки стандарта.
                Виж направи следния опит...
                Включи на 5-та скорост на място,дръпни ръчната/ако не държи натискай крачната/ и се опитай да пуснеш съединителя!
                Ако буксува съединителя просто малко ще паднат оборотите,а ако съединителя е перфектен джипа ще загасне!
                Това го пробвай по съмнение дали не ти буксува съединителя...ако буксува е нормално на висока скорост да са ти по-високи оборотите/поради буксуването на съединителя!/
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #9
                  От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

                  И според мен провери съединителя,и да напомня молкото лостче на 2Н

                  Коментар


                  • #10
                    От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Виж направи следния опит...
                    Включи на 5-та скорост на място,дръпни ръчната/ако не държи натискай крачната/ и се опитай да пуснеш съединителя ...
                    Любашки, недей брат, ако не знае какво прави ще откъсне главината на съединителя. Най безопасния тест е като си избере един баир, качва го на 5-та с определена скорост, следи оборотите и после го пуска пак на 5-та и със същата скорост, и оборотите трябва да са еднакви. Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Даже не бяха 750, а 729, се до толкова мога да помня. И тераното беше автомат. Хлабините на клапаните ако не са проверени да се проверят и при нужда регулират.
                      Диагностиката важи ли с малко закъснение и през Ноември?

                      Коментар


                      • #12
                        От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Любашки, недей брат, ако не знае какво прави ще откъсне главината на съединителя. Най безопасния тест е като си избере един баир, качва го на 5-та с определена скорост, следи оборотите и после го пуска пак на 5-та и със същата скорост, и оборотите трябва да са еднакви. Поздрави!
                        Наистина е тънък момената.Съединителя при този тест трябва да се пуска плавно и да се внимава.Дадох просто като идея,че може и високите обороти да идват от буксуващ съединител,а теста...ам може да се направи от някой който разбира и знае какво прави!
                        П.П.това с баира е хитро...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

                          Теста с баира - при изкачване и при спускане оборотите са едни и същи - 70км/ч - 2000оборота; 100км/ч - 3000 оборота. Мнения?

                          Коментар


                          • #14
                            От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

                            Първоначално публикуван от Terranova Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            наскоро се сдобих с Terrano II 2.7TDI 2002г. и реших да споделя с вас следното ми притеснение: на свободна поддържа около 750оборота (което ми се струва малко) а по време на път с 70км/ч върви на 2000оборота, със 100км/ч качва малко над 3000оборота. Струва ми се че със скорост от 70км/ч би трябвало да върви на по-малко от 2000оборота. Възможно ли е това да е вследствие на проблем или просто от амортизацията на мотора (все пак е 11 годишен джип). Мотора работи малко по шумно, от колкото на други джипове, които съм карал (пак Терано). Ходих на компютърна диагностика, където ми казаха "няма грешки, 750оборота на свободна е в нормата, карай си го със здраве". Благодаря предварително!
                            Аз пак да си кажа - вкарваш си излишни шумове в главата - няма проблем с колата.
                            Моята е същата - 2001 година, при 2000 оборота е около 80км/ч (по километраж), а на радара на тунела на Люлин показва 72 км/ч.
                            Карай си я със здраве и не я мисли, все пак това е джип, а не лека кола.
                            Ако имаш някакви притеснения включи GPS-а, засечи скоростта при 2000 оборота и после ела да направим една проба с моята.
                            Успех.
                            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                            Opel Campo 3,1 TD '99
                            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                            Коментар


                            • #15
                              От: високи обороти на Terrano II 2.7 TDI

                              Първоначално публикуван от Terranova Преглед на мнение
                              Теста с баира - при изкачване и при спускане оборотите са едни и същи - 70км/ч - 2000оборота; 100км/ч - 3000 оборота. Мнения?
                              Ако всичко е наред по джипа остава само едно...предавателни числа на трансмисията!
                              Принципно ако някой е правил нещо по джипа е напълно възможно-примерно скапва се заден диф. и някой вместо ремонт слага втора употреба от моргата примерно такъв отбензиново Терано.Той е по-бавен и е нормално да се движиш на определена скорост с по-високи обороти!
                              Въпроса е ако е така...дали е направена работата както трябва/в смисъл да не би някой просто да е закърпил положението и да е сменил само заден диф,а си е спестил смяна и на предния,че тогава ще има проблем!/
                              Категорично при 100км/ч. при мен оборотомера кове на 2500обор.Това при 3000об. съм на около 115-120км.
                              П.П.В общи линии предположения много...Колегата Ogimaster добре ти е предложил.Съберете се и тествайте...може пък и всичко да си е наред по джипа!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X