Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка, скромна Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малка, скромна Кия

    Понеже някои хора вече ми честитиха в другата тема, се чувствам длъжен да се похваля в отделна тема. Вече съм собственик на това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060741_1.JPG
Прегледи:1
Размер:412.4 КБ
ID:6030815

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060745_1.JPG
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:6030812

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060742_1.JPG
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:6030816

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060738_1.JPG
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:6030813

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060744_1.JPG
Прегледи:1
Размер:316.5 КБ
ID:6030817

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060740_1.JPG
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:6030814

    Kia Sportage Grand 2,0 16V 128 к.с., първа регистрация май 2001 г. От както си продадох мотора ми липсват разходките по черните пътища. От доста време си търся такава машинка и ето, че най-накрая успях!

    Всъщност това не е първата ми джипка. Тази зима съвсем неочаквано си купих къс Нисан Терано 2,7 ТДИ с кръглите фарове. И въпреки че беше в много добро състояние, не си допаднахме. Друса, клати, гори доста нафта, няма багажник …Просто не беше моят автомобил. Покарах го около месец. Беше идеален за втори автомобил, но реших че две коли в семейството са излишен разход. За това пуснах обява и още същата вечер Нисанът беше продаден.

    Беше решено – само и единствено бензинов Спортидж с голям багажник. Защото хем е дълга база с доволно голям багажник, хем е сравнително компактен. Тежи с поне 300 кила по-малко от останалите дълги бази. Вътре има достатъчно пространство за шофьора и пътниците.

    *** Тук искам специално да благодаря на Пенчо за пробното кръгче (което беше преди година и половина поне). Какво ти кръгче – направо Тест Драйв ми устрои по Софийските улици. Че и накрая пихме по бира на терасата му.

    След дълго търсене и обикаляне, най-накрая попаднах на този екземпляр. Купих го от гр. Пирдоп. Имаше проблеми с номера на шасито, но вече са оправени. Има си газов инжекцион с компютър STAG-4 (трябва да е полски), а останалите компоненти са на Tomasetto. Сменяни са съединителят и задните амортисьори и др.

    За сега мисля да му сменя маслото на мотора и антифриза. Ангренажният ремък е сменен преди 10 000 км с комплект Dayco, та за сега няма да го пипам. Ще проверя останалите масла, а по-нататък ще ги сменя и тях с каквито трябва.

    Имам и проблем – на студен мотор пали и работи сякаш на 3 цилиндъра. Пали лесно на бензин, но работи неустойчиво. След малко преминава на газ и продължава да работи така неустойчиво. След още 1-2 минути достига работна температура и започва да работи нормално има си мощност, абе перфектен. Докато е студен, от ауспуха мирише на неизгорял бензин. Вчера светна и Check-а, до вчера не светеше. Даде ми разход от 12/100 (за пробег от 120 км извънградско и 70 км градско каране). Мисля че е нормален.
    Последно редактирано от nickbochev; 28-10-13, 21:42.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

  • #2
    От: Малка, скромна Кия

    Да ти е честита и много да те слуша. Това което описваш според мен ще се реши с измиването на въздушната камера и клапата. Ако искаш подробно по процедурата ще пиша. Потърси и един препарат - SeaFoam има вариант за всмукването му през тръбата на вауума който идва от сервото. Почиства страхотно и ефекта е моментален.

    Коментар


    • #3
      От: Малка, скромна Кия

      Честито колега, със здраве да си я караш и много безавариини км. Тази киа много ми хареса и от известно време при ваяко влизане в нета първо проверявах дали още се продава.
      Ще следя темата " "Малка", скромна Киа"

      Коментар


      • #4
        От: Малка, скромна Кия

        Град вагон ли е? Това май е единсъвената смислена Киа. Със здраве да я ползваш!
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Малка, скромна Кия

          Мда, сега трябва да идеш на гости на Соти.

          Милион безаварийни! Това добиче май има доста здраво шаси, от дебело желязо. Много работи могат да се накачурят по него.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Малка, скромна Кия

            Браво! Най после я намери,със кеф да си я караш.

            Коментар


            • #7
              От: Малка, скромна Кия

              Честито колега и със здраве да си я ползваш.Относно неравномерната работа на двигателя ми прилича на кабели и бобини.

              Коментар


              • #8
                От: Малка, скромна Кия

                Благодаря за пожеланията!

                Slick, пиши за процедурата. Нещо не ми се вярва да е от това, но не пречи да опитам. Това Sea Foam марката ли му е? За какво точно се води препарата? Ако можеш да качиш и снимка, си златен.

                edoors, Гранд и Вагон мисля, че е едно и също, но за разлчни пазари. Не знам колко е смислена, но така или иначе имах нужда от малко повече пространство, без да е нещо разточително голямо. Идеята ми е да стане нещо като Кията на Masagero - ежедневно, семейно возило, което да става и за леки разходки до приятни местенца. В случай, че някой ден ми се при иска нещо в повече, знам, че мога за го постигна и на тази база.

                masagero
                , каза ми Соти преди време, че и твоята имала подобен проблем и сте го оправили със смяна на бобини и свещи. Те май бобините са върху всяка свещ..? Трябва да махам половината колектор за да ги достигна. Странно защо го прави само на студено. И на бензин, и на газ. Като загрее - двигателят мърка като коте и върви прекрасно. Пак и на бензин, и на газ.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Малка, скромна Кия

                  Честито колега и със здраве да си я ползваш.И много безавариини км.
                  SUZUKI VITARA V6
                  HONDA CBR 919RR
                  MERCEDES ML
                  MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малка, скромна Кия

                    bullet препечатвам от една стара тема - дори и да не намериш това същото - сигурен съм има препарати за почиствате на предкамерите.


                    Seafoam
                    - ако няма такава в БГ , може да се намери произвадна.

                    слагам го като добавка в горивото а и отвреме на време на старата кола като почнеше да ми гасне (на празен ход работи и като включа на скорост - гасне) му правех интервенция през маркуча за вакуума на сервото - дето влиза във въздушната предкамера air-intake . На работещ мотор .. откачаш маркуча дет се забива у тенджерата на сервото и прави вакуум. Другия му край отива в air intake-a. Оставям да всмуче внимателно и помалко около 1/3 шише ... подавам малко газ да не гасне че почва да се дави . Като го дръпне ... гася и оставям около 10 мин да седи. После паля - пуши синьо като за световно (нема да му се плашиш ) около 15 мин , ама чисти вътре камерата екстра и работи после мотора без грижи, че даже (неизвестно за мен каква е връзката) даже автомата сменя по-маззно и плавно. Лесна и бърза процедура е и си струва преди да му се метнеш сериозно - Ефекта е моментален.

                    А преди смяна на маслото ... сипмвам също Seafoam-а в маслото към 1/4 шише.. да поработи 1 ден с него и после смяна. Чисти идеално според мен щото маслото излиза още по-черно. Ако тъпче масло и маслени пари в интейк-а може да помислиш за смяна на PCV клапата - лесен ремонт е и е за без пари.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малка, скромна Кия

                      Честито и от мен.
                      Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малка, скромна Кия

                        Ами само две бобини са.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малка, скромна Кия

                          Извинявам се, че оспамвам темата. Имам два въпроса към собствениците на Kia Sportage Grand. Приблизително какъв данък се плаща за Kia Sportage Grand 2000/2001г производство? По-твърдо ли вози от "нормалната" дълга база?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малка, скромна Кия

                            Първоначално публикуван от Chris Преглед на мнение
                            Извинявам се, че оспамвам темата. Имам два въпроса към собствениците на Kia Sportage Grand. Приблизително какъв данък се плаща за Kia Sportage Grand 2000/2001г производство? По-твърдо ли вози от "нормалната" дълга база?

                            Данъка зависи от двигателя, а не от базата. За моята е около 30лв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малка, скромна Кия

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Данъка зависи от двигателя, а не от базата. За моята е около 30лв.
                              Твоята е под 100 коня и данъкът е малък, интересува ме за бензинка Kia Sportage Grand, 2.0, 128к.с., 2000/2001г. производство.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X