Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Из красива България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Из красива България

    Аз не разбирам от фотография, но снимките ми харесват. Първите 2 снимки от горния пост изглеждат страхотно.

    Коментар


    • #17
      От: Из красива България

      Невероятни снимки! Благодаря!
      Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

      Коментар


      • #18
        От: Из красива България

        Голяма красота.Благодаря!

        Коментар


        • #19
          От: Из красива България

          Аз също не разбирам от фотографии, но снимките ми се виждат прекалено обработени. На мен природата ми харесва в реалният си облик, ОБАЧЕ мелницата е приказна )))
          HONDA XL650

          Коментар


          • #20
            От: Из красива България

            Първоначално публикуван от Atanas Jordanov Преглед на мнение
            Всъщност не е трудно да се снима млечния път или само звезди без следи. Необходима е обаче камера с възможност за по високо ISO, светлосилна и широка оптика. Експозиция до 30 секунди, бленда 2,8 до 4 и ISO 1600 или 3200 примерно. Важно е да е широкоъгълен обектива, тъй като видимите следи, оставени по време на експонирането ще са пренебрежимо малки. Друг начин за заснемане на небесните тела е така нареченото "водене", но е необходимо използване на по-специална техника - телеобективи или телескопи с големи фокусни разстояния и статив с екваториална монтировка, снабден с устройство за следене на движението на астрономическите обекти. Тогава се постигат и доста детайлни снимки, но вече навлизаме в съвсем други води.
            На момента наличното ми широко е 18мм. и е 3.5 на най отворено,а тялото позволява такива Иса без фрапиращи дефекти от шум в снимката.Щом дойде спусъка ще пробвам.То май мога да пробвам и на самоснимачка ...
            Благодаря!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #21
              От: Из красива България

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              На момента наличното ми широко е 18мм. и е 3.5 на най отворено,а тялото позволява такива Иса без фрапиращи дефекти от шум в снимката.Щом дойде спусъка ще пробвам.То май мога да пробвам и на самоснимачка ...
              Разбира се, че на самоснимачка става - в режим М можеш да експонираш до 30 секунди. Аз дистанционно (с таймер) ползвам само ако правя серии от дълги експозиции и/или същите надхвърлят 30 секунди т.е. когато снимам в режим Bulb. В останалите случаи самоснимачка с предварително вдигнато огледало и разбира се статив тъй като рядко снимам през деня, обикновено дебна часовете преди и малко след изгрев/залез, облачни и дъждовни дни.
              Моята камера за съжаление няма високо ISO и млечния път го гледам само в снимките на колеги или вечер в планината

              Поздравии благодаря за отделеното време на всички!

              лилав аромат
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3027-web.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5536229

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP4772-web.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5536232
              “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

              Коментар


              • #22
                От: Из красива България

                А номера с вдигнатото предварително огледало как го правиш?
                В смисъл има ли някаква опция от менюто/аз на моя Никон май не знам за такава /,или по стария изпитан способ/натискане на дистанционния спусък като пред обектива има нещо черно и след щракване на огледалото се маха преградката,в края на експозицията отново се слага пред обектива същото черно нещо и след това се пуска със спусъка огледалото?/???
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Из красива България

                  Стахотна обработка на снимките и невероятни пейзажи, само така, ще чакаме и други снимки с Коледен акцент например

                  Коментар


                  • #24
                    От: Из красива България

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    А номера с вдигнатото предварително огледало как го правиш?
                    В смисъл има ли някаква опция от менюто/аз на моя Никон май не знам за такава /,или по стария изпитан способ/натискане на дистанционния спусък като пред обектива има нещо черно и след щракване на огледалото се маха преградката,в края на експозицията отново се слага пред обектива същото черно нещо и след това се пуска със спусъка огледалото?/???
                    Поздрави!
                    Не знам дали има опция за предварително вдигане на огледалото, но минаването на снимане през ЛВ-то, автоматично праща огледалото горе.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Из красива България

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Не знам дали има опция за предварително вдигане на огледалото, но минаването на снимане през ЛВ-то, автоматично праща огледалото горе.
                      Мдаа....за това не се бях сетил...Благодаря!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Из красива България

                        Привет на всички!

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        А номера с вдигнатото предварително огледало как го правиш?
                        В смисъл има ли някаква опция от менюто...
                        Не познавам функциите на Nikon. При мен ( ползвам Pentax ) имам възможност да избера самоснимачка, при която с натискане на спусъка се вдига огледалото и след 2 секунди и затвора. Останало ми е като навик от преди, когато се мъчих с един полуразглобен статив и трябваше да елиминирам всякакви вибрации

                        Павел Василев, благодаря за оценката! От всички снимки в тази тема най-сериозна обработка има снимката с лавандулата. На някои от другите снимки всъщност, обработката им се състои в корекция на белия баланс, на нивата, преоразмеряване и кроп, а някои нямат никаква обработка освен преоразмеряване.
                        Следващия кадър е такъв. Директен jpg от камерата. Докато правих снимката валеше дъжд, фотоапарата беше целия мокър (но държи кучето, нищо му няма), снимах със сенник за да предпазя от пръски обектива. Използван е само CPL филтър. Ако се издебне подходящо време, се спестяват часове пред компютъра за обработка

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5305-web.jpg
Прегледи:1
Размер:312.4 КБ
ID:5537740
                        “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                        Коментар


                        • #27
                          От: Из красива България

                          След прегледа на никонските "учебници", стигнах до неприятния извод, че функция за предварително вдигане на огледалото има ча-а-к при 7-мата серия! К'во да ги правиш - никонци!
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Из красива България

                            Първоначално публикуван от Atanas Jordanov Преглед на мнение
                            Привет на всички!



                            Не познавам функциите на Nikon. При мен ( ползвам Pentax ) имам възможност да избера самоснимачка, при която с натискане на спусъка се вдига огледалото и след 2 секунди и затвора. Останало ми е като навик от преди, когато се мъчих с един полуразглобен статив и трябваше да елиминирам всякакви вибрации

                            Павел Василев, благодаря за оценката! От всички снимки в тази тема най-сериозна обработка има снимката с лавандулата. На някои от другите снимки всъщност, обработката им се състои в корекция на белия баланс, на нивата, преоразмеряване и кроп, а някои нямат никаква обработка освен преоразмеряване.
                            Следващия кадър е такъв. Директен jpg от камерата. Докато правих снимката валеше дъжд, фотоапарата беше целия мокър (но държи кучето, нищо му няма), снимах със сенник за да предпазя от пръски обектива. Използван е само CPL филтър. Ако се издебне подходящо време, се спестяват часове пред компютъра за обработка

                            [ATTACH=CONFIG]650326[/ATTACH]
                            Щях да го пиша по-горе,но предпочетох ти да си го напишеш.Много хора/особено по-незапознатите/,още като видят замазаната вода на някой кадър и викат "Стига с този Фотошоп бе".
                            Всъщност за обикновения наблюдател,който не се занимава с фотография не е ясно,че доста от нещата които гледа по кадрите са плод на определен начин на заснимане/бленда ,скорост филтри и т.н./
                            Така,че приятели не всичко което е по-различно от това да се щракне една обикновена снимка е постигнато с обработка!!!
                            П.П.Да си кажа честно на мен пък ми доставя удоволствие да си дообработвам кадър с Фотошоп.Снимам в Raw и след това суровия материал си го обработвам както на мен ми харесва.изживяването за мен е подобно на това да взема платно и да рисувам...колкото и странно да звучи!
                            Принципно нещата малко се омешват.Хората влагат в "много Фотошоп" смисъл,че едва ли не произвеждаш снимката със софтуер.Принципно обаче нормалните обработки не са това което си мислят хората.нормално е да засилиш или пък да намалиш цвят,да дадеш малко рязкост ,да направиш снимката малко по-светла или по-тъмна,да я изрежеш ако се налага,да изправиш кривнат хоризонт и т.н.Това всичкото принципно го прави и софтуера на фотоапарата.
                            Само ,че...аз лично предпочитам да си го правя сам и да не разчитам на софтуера и неговите преценки.Та подобен тип постобработка за мен НЕ Е нещо за което хората да казват "стига с този Фотошоп"
                            Отплеснах се...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Из красива България

                              Я да видим какво се е получило в мъглата?!? Прекрасно време за разходка до Рай и обратно

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5349-web.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5538742

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5368-web.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5538743
                              “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                              Коментар


                              • #30
                                От: Из красива България

                                Да споделя малко снимки от неделната разходка в района на хижа Тъжа, хижа Триглав и наоколо. Така ми се беше стегнала душичката... исках на планина
                                А и да поразходя новата камера малко - подложих я на дъжд, мъгла, лек сняг... бомба е..., ей затова ги харесвам Pentax - безкомпромисно качество и надеждност при всякакви метеорологични условия

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5683-web.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5540069

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5684-web.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5540070

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5685-web.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5540078

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5682-web.jpg
Прегледи:1
Размер:343.3 КБ
ID:5540079

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5574-web.jpg
Прегледи:1
Размер:268.8 КБ
ID:5540080

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5535-web.jpg
Прегледи:1
Размер:324.0 КБ
ID:5540081

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5586-web.jpg
Прегледи:1
Размер:226.6 КБ
ID:5540082

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5530-web.jpg
Прегледи:1
Размер:355.9 КБ
ID:5540083

                                и с това май приключи есента...
                                “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X