Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сълзене на масло около турбината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сълзене на масло около турбината

    Отново прокапа видимо около тръбичката, която отвежда масло за смазване на турбината. На нея има една малка и тънка гарнитура, която смених, един път с оригинална-прокапа, втори път- с клингерит и графитна смазка и пак протече. Почти съм сигурен че теча не е от тази гарнитура, но не мога да видя откъде е, че е на терсене место. Някой ако е свалял турбината дали може да помогне със съвет? Мисля че капе само при работа на турбината при високи обороти на двигателя.

  • #2
    От: Сълзене на масло около турбината

    Дай повече инфо,пуши ли при палене и гори ли масло.Вдига ли оборотите си над нормалното до първите 2 км.

    Коментар


    • #3
      От: Сълзене на масло около турбината

      Не пуши, не гори масло (повече от нормалното). Всичко си е о.к. , но има сълзене на масло около тръбичката, която захранва турбината с масло. Трябва да се свали турбото иначе не може да се види от къде е теча. Не съм свалял турбина и не знам дали има някакви особености та рекох да попитам първо.

      Коментар


      • #4
        От: Сълзене на масло около турбината

        Всъщност, като се замислих при първото палене за деня изпушва малко повечко сив (бял) пушек и това е. Оборотите са си в норма.

        Коментар


        • #5
          От: Сълзене на масло около турбината

          Като падне маслото почти на минимума спира да тече. Не знам дали е нормално, но май ще покарам така известно време да видим какво ще стане.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X