Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпалвачка за дървени въглища

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Разпалвачка за дървени въглища

    Moже ли едно лично за по-недосетливите, коя е немската търговия?
    Последно редактирано от ak101; 08-09-14, 17:31.

    Коментар


    • #92
      От: Разпалвачка за дървени въглища

      И аз си взех.Ламарината е по-дебела от на кюнец, за тези пари колкото издържи.
      0884 987 137
      В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

      Коментар


      • #93
        От: Разпалвачка за дървени въглища

        Ето го и кюнчето от немската търговия /червено и бяло; трайно ниски цени/ за 4,98 лв. Пояснявам - за тази цена си купувате: уреда, БЕЗЦЕННО ВРЕМЕ, никога-повече-събиране-на-съчки и пълен кеф от погледите на околните!





        Задължителен тунинг на дъното, щото дупките са тип монета от 3 евро!


        Височина


        Диаметър
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • #94
          От: Разпалвачка за дървени въглища

          И аз одма го тунинговах по подобен начин, но сложих мрежата отгоре.
          Ооопс- и на Коце мрежата е от към "горещата" страна, недовиждам вече.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #95
            От: Разпалвачка за дървени въглища

            Коце, спести ми 5 кинта.
            Това е убедителен повод за черпене - сериозно и подобаващо.

            Моето си го направих от маслинена консерва и мрежа от компютърно захранване с вентилатор ф120, с дървена дръжка от някакво изсъхнало борче, и две планки за запушване на празни слотове в компютърна кутия.
            А, и 6 попнита и две видии..

            Перфектно си върши работата.

            PS Това за черпенето е абсолютно сериозно!

            Коментар


            • #96
              От: Разпалвачка за дървени въглища

              И аз имам една празна кутия от маслини, но я пазя в дълбок резерв! Вече ми задават въпроси - Няма ли да се спреш?
              Отговорът е ясен....!
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • #97
                От: Разпалвачка за дървени въглища

                Абе, ще седнем някога на една маса с тебе....
                За наша и обща на околните радост.

                Наздраве!

                Коментар


                • #98
                  От: Разпалвачка за дървени въглища

                  Аз си имам една горелка от Ротенбергер и с нея разпалвам ВСИЧКО. Дори и мокри дървета.
                  При интерес ще я снимам.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Разпалвачка за дървени въглища

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    Moже ли едно лично за по-недосетливите, коя е немската търговия?
                    Кауфланд

                    Коментар


                    • От: Разпалвачка за дървени въглища

                      Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                      Системата работи и с 2 кила въглища, 0.5 литра бутилка от мин. вода и половин вестник. Да се внимава вестника да е добре завит димек да не стърчат краищата. Снимки забрвих ама то се пиеше ракия докато се саморазплваха въглищата. От 6 опита 4 успешни и два полууспешни поради мързел.
                      Като му хванеш цаката - няма празно. Важно е, освен както си написал вестника да е хубаво навит, и въглищата да максимално високо и плътно ступани около него.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • От: Разпалвачка за дървени въглища

                        Днес припалих малката ракета. Така тестово, с едни телешки наденички и инегьол кюфтенца.
                        Трябваше ми 2,5 пъти повече време за разпалване на мерно количество въглища.
                        По-ниска е и има много дупки, които смъкват налягането. Едни 15 см удължител ще и подействат като турбина.
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • От: Разпалвачка за дървени въглища

                          Здравейте колеги,

                          След кратък обмен на ЛС с kozeboy отидох до Баухаус в Петък за въпросната разпалвачка. За жалост не успя да издържи два дни и още на втория решетката в нея падна.
                          Формата на самия уред се промени от квадрат в ... неопределимо раздут обект - разбира се с малко тел успяхме да го фиксираме, че да изкара и Неделята.

                          В момента е върната в Баухаус за оценка от "експерт"

                          Ползвали сме от техните брикети само, без нищо друго. Разпалвах го само с иглолистна дървесина, понеже нямаше как брикетите да пламнат от салфетка/хартия.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Crap.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5623699
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-11-14, 13:39.

                          Коментар


                          • От: Разпалвачка за дървени въглища

                            Странна работа! Това е най-добрият модел в продажба! Мой приятел я ползва от няколко месеца и няма оплаквания!
                            Аз ползвам дървени въглища, никога брикети. В тях добавят смоли и незнайно какви неща, ама след това остава само нещо като пясък.
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар


                            • От: Разпалвачка за дървени въглища

                              Здравейте фенове на скарата,
                              След поредното изгубено време (40 тина минути) по разпалване на скарата при вчерашното посрещане на Свети Трифон, се зарекох, че ще си направя и аз коминния стартер. Колега kozeboy, темата е страхотна даваш страшно полезни идеи (визирам и ""опушко''), но за жалост нещо не мога да отворя снимките ти,, за да видя точните размери на разпалвачката и затова ще потърся съвет. Ще си купя кюнец от неръждавеика и предвид цената му, ме интересува кой рамер е най походящ за ''мощна ракета''. В нета се предлагат ф180, ф200, дори и ф250. Ф180 или ф200 с дължина 25 см, ще свърши ли работа или ще е нисък. Мога да купя и с 50см дължина, или направо 100 см и да го срежа за 3 разпалвачки по 33см. В долната част смятам да пробия два реда дупки (видях, че на ''заводските'' има ред правоъгълни отвори), за да засмуква допълнително въздух за по-добра тяга, каква е подходящата големина? Над отворите ще монтирам или малка кръгла поставка за топли съдове или някаква мрежа над две шпилки за да държи горивото. За дръжка смятам да сложа една стара маламашка, за да се получи ''студена дръжка''. Kozeboy, на прав път ли съм или греша някъде?

                              Коментар


                              • От: Разпалвачка за дървени въглища

                                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                                Разпалвачка за дървени въглища, a.k.a. chimney starter!

                                С две думи - уред за безпроблемно и бързо разпалване на дървени въглища за барбекю!

                                Слагаш въглищата, отдолу малко вестник, палиш, 5-10 мин и си готов! Нали?

                                Посредством коминният /ракетният/ ефект, въглищата се разпалват бързо, ефикасно и чисто!

                                Натам....пържоли!

                                Как работи:







                                Как се случи в нашия цех:

                                Кюнец ф200, 1 метър. Режем на три, шпилки, шайби, гайки, мрежа, дръво, инструмент и желание!









                                Даже едната е с найлоните!



                                Цена - 6-7 лв/бройка. Срещу 40 лв в Баухаус!

                                Утре са тестовете!



                                ...to be continued
                                Снимките още ли са актуални, че нещо не мога да ги отворя

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X