Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

    Преди време смених предните дискове на Бенца с перфорирани и нарязани такива.
    Дисковете ми достави колега и приятел от форума.
    Жоро, благодаря ти отново!

    Осезателна разлика в качеството на спиране не съм забелязал - колата си спираше пак толкова добре, колкото и преди. Не съм привърженик на екстремното каране, и не мога да преценя плюсовете в охлаждането на системата диск-накладки.

    След доста четене спазих препоръките на AMG, и поставих дисковете по начина, показан на снимката.
    Отбелязвам един приятен звук при спиране - тихо свистене при спиране - вероятно въздухът, изтласкван през каналите и отворите.

    По-интензивно износване на накладки не съм отбелязал.
    Колата в момента е при друг колега от форума, който може да сподели следващи впечатления, ако е интересно.

    Коментар


    • #17
      От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

      Най важното качество на дупчените дискове е това ,че са по леки от стандартните.Нарезите пък дават това ,че накладките не се коксуват при високата температура.А всичко това повишава като цяло безопасността.Животът на един диск е около три смени на накладки.След това става по тънък от предписанието и се образуват микро пукнатини вследствие на постоянните температурни напрежения.Дупките колкото и да ги поемат тези напрежения то те си ги има.
      Вени на мене и ми е кото хоби и се радвам ,че ти доставих удоволствие.

      Коментар


      • #18
        От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

        За дискове ти препорьчвам Зимерман..........
        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        По-важно е да ги измиеш преди да ги монтираш.............
        Едно уточнение,тия на Зимерман са с покритие и не се мият.

        Коментар


        • #19
          От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

          Някой дискове имат посока и не е желателно да се разменят ляв с десен. Идеята на каналите вътре е да изхвърлят въздуха от диска, а не да загребват. Разпробитите са предразположени на микропукнатини и трябва да им хвърляш от време на време по един поглед. Дупките служат, за да не се образуват газове между диска и накладката освен за вентилация. Прорезите както ти е писал колегата са предимно да махат ако мога така да се изразя изгорелия слой от накладката. Разлика при нормално шофиране между плътни вентилирани и нарязани/надупчени няма да усетиш. Дори нарязаните ще спират по-лошо поради по-малката контактна повърхност с накладката по всяко едно време. Идеята на нарязаните и надупчени дискове е най-вече по доброто охлаждане на диска. Ако караш на писта и диска почне да прегрява педала потъва. При обикновено шофиране не виждам никакъв смисъл да се слагат такива освен визията и желанието да сменяш по-често накладки.

          Коментар


          • #20
            От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
            Едно уточнение,тия на Зимерман са с покритие и не се мият.
            А може,ма комбинирано над 300 000 километра не им пречи като ги измих.Дойдоха и в леко омазнена кутия,червена една такава и е верно,че не сьм се замислял много дали да ги мия или не,маркуча ми е на 4 метра от колата и им бих едно Веро и на тях ма като акьлия пьрво си свалих гумите и старит дискове та хубаво да си намацам рьцете и после отворих кутиите.Сега ако ме питаш пьрво ще ги разопаковам,ще си ги наредя да са ми готови и тогава почвам с мацането.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Май ви е по-лесно отколкото тук, ако решиш да си дадеш парите, да направиш нещата като хората. Да ви все така!
              И е така и не е. Тук проблема идва от супер високите цени за труд в сервизите ... без съответната гаранция за качество. На повечето тук не им прави впечатление, ама ние нали сме расли на друго място, та знаем или ако не знаем се учим кое как може да стане.

              За тия дискове твърдят че спират по-добре и са подходящи и за мокро, не ми трябват толкоз защото ще се бягам с някого.

              Защо съм се спрял на тази промяна - в нета ги намирам на цена колкото тук ще са най-ефтинджос варианта в магазина. И за малко повече разправии потенциално слагаш нещо по-читаво. Туриш ли и сервиз в уравнението .. сметката не излиза, а и там не е ясно какво слагат. Ако съдим по това какво масло и филтър ми слагат там - е на границата на ментето.

              За миенето - жЪ ги измием бре - въпреки че моите са поцинковани и нема грам маС и гнЯс по тях - поне тези грешните при мен дето са са така. На фланците ще им изиграя една телена четка да махна разни прахоляци и ръждички - да легнат дисковете по-добре.

              За лекота .. леки .. колко да са леки - по 7-8 кила единия .. не заня дали щатните са по-тежки. То ще си покаже.

              Иначе ще си ги приготвя мити и подсушени предварително, нема да се мажем кат Босе-то. Хахаха тука се сещам за оня млад шофьор на ГАЗ-ка .. искал човека да си се грижи за гъсето - и пита бе кво да го правим да не ръждасва?
              Дъртите шофери му викат - ми мажи сичко с грес. И нашия праил струвал излиза и на първия завой .. прас у един трамвай .. Ко тана бе? Ми спирачките не фатЯт ?! ... ко се оказало - нашто момче мераклийски омазал сичко с грес - чак и барабаните изотвътрека

              Коментар


              • #22
                От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                внимаваш ако вземеш с оплетка,че влиза прах между нея и маркуча и става като шкурка,може да ти претрие маркуч.
                Що ти трябваше да го споменаваш това!? Сега ще трябва да се завирам и да слагам некъв шлаух върху моите!

                Не ми е минавало и през ум за това с прахоляка! Благодарско,научих още нещо!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

                  А то не е едно,бях се зачел за тия Гудрич маркучи и тове леко ме НАВЕДЕ на мисьлта,че чак толкова не ми трябва да са плетени та ги смених с нормално АТЕ.Жената и аз не сме се пребили още та явно сьм уцелил,сега мисля на тьщата да ги сменям,там ако не слуша ще и взема претени да си ги разплита и чисти

                  Тия дискове с дупките се цепели по дупките от зор,поне проверката е лесна за разлика от маркучите с оплетка.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

                    При спирачните маркучи на Goodridge няма как да влезе боклук между него и оплетката. То не е оплетено като ширмовка, оплетено и после залято със нещо като прозрачно ПВЦ или силикон което не позволява нищо да влезе там. Карах 2 години с такива и бяха като нови. Единственото с което трябва да се внимава че накрайниците (банджотата) за 2 вида: неръждаема стомана и поцинковани. Моите бяха поцинковани и за 2 години почнаха да ръждясват.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

                      Да вадя ли примери на протекли на странен език или ще ми повярваш така на голо?

                      Под оплетката влиза прах и почва да стьрже,колкото повече стьрже тоя ммммм шлаух му викат или мека трьба то толкова повече тя изтьнява и сьбира повечко там,рано или КЬСНО протича.

                      Задрьж така да видя какво точно да намеря от преди 6-7 години.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

                        То и мъртвец може да изглежда на жив.
                        Гримът е вкарал много люде в беда.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Замяна на стандартни спирачни дискове с вентилирани и нарязани такива

                          Да посъбудим темата
                          Сложих такива дискове на буса. Определено стана друг. Отначало ми беше терсене че по лесно набира но свикнах,а спирачките си върнаха доброто спиране.
                          Струва ми се ,че и разхода ми падна ,но това по нататък ще се установи.
                          Горещо препоръчвам.
                          Не си струва на спирачки да се слагат някакви евро ментаци

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X