Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Никел Цинк батерии на 1.6 волта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Никел Цинк батерии на 1.6 волта

    Трябват ми малки батерии АА или ААА с леко по-висок волтаж от зареждащите се с тоя размер които реално са 1.3 волта,а не 1.5 което пьк дразни регулатора на челника ми и след 30 секунди сваля на 50% чудото.Тоя проблем го нямам с нормалния фенер,може да не вади пьлните си лумени,но той така или иначе е достатьчно силен,челника обаче и напьлно заредени да са като ги усети,че са 1.3 волта и им дьрпа рьчките.
    Никел Цинк батерии са 1.6 волта,ще си рискувам челника ако тия стават и се зареждат нормално с тяхна си зареждачка.Кои марки са добри или какьв ми е танца с тия батерии,че не ми се влачат нормални,искам да мога да ги зареждам.

    Мерси WebRep


    currentVote


    noRating
    noWeight
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

    Не е ли по-лесно да смениш челника и да си работи с 'нормални' литиеви батерии?
    Иначе търсене при 'чичо гугъл' върна това: http://www.powergenix.com/?q=node/26

    П.С ако броя на батериите е четен, може да пробваш със серийно монтирани литиеви батерии... Но има вероятност да 'изпържиш' ламБата заради пренапрежение...
    А и зареждането им е по-особено - ще трябва друга зареждачка...
    Последно редактирано от slowtraveler; 23-10-13, 19:08.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

      Powergenix са му на няколко преки.

      Това не прави батерийките смислени. Ниска енергийна плътност, специфични свои зарядни устройства, слаб толеранс към презаряд, почти единствен доставчик.
      Прочее, на обикновените незареждаеми (солеви и алкални) дето по етикет са 1.5 волта, напрежението също бързо слиза под 1.3.

      Абе какъв е тоя челник? Според мен той е за бой или нещо не разбираш за него.

      Коментар


      • #4
        От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта
        • Operating Voltage Range: 0.7V - 2.5V
        • Battery: One 1.5V AA (NiMH, lithium or alkaline). 14500 Li-ion batteries are not supported. Batteries are not included in the package


        Това пише в спецификациите на челника ма май не е верно / което ме сьмнява ма защо тогава ми кляка с моите батерии?




        Тия на линка са спрени от производство поради технически проблеми,общо взето скапана батерия.

        Челника не го сменям,мога да му набия 1.6 волта и да цьфне,но просто да го сменя с друг не искам,харесвам си го тоя.

        Зареждането им не ме притеснява,ще си купя зареждачка,това лесно.Броя на батериите и той лесен - една е само.По леко разузнаване челника дьржи на 1.6 волта,за повече още тьрся.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

          Челникът на 1.6 лесно - те и тия дето са 1.5 всъщност тръгват от 1.85 някъде.

          Но според мен челникът брои по време, вместо да намалява лампата като намалее напрежението.

          Коментар


          • #6
            От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Powergenix са му на няколко преки.

            Това не прави батерийките смислени. Ниска енергийна плътност, специфични свои зарядни устройства, слаб толеранс към презаряд, почти единствен доставчик.
            Прочее, на обикновените незареждаеми (солеви и алкални) дето по етикет са 1.5 волта, напрежението също бързо слиза под 1.3.

            Абе какъв е тоя челник? Според мен той е за бой или нещо не разбираш за него.
            http://www.zebralight.com/H51-Headla...only_p_37.html

            В началото и аз така помислих,че го дадох и на брата да им го засилва обратно.Той пьк като зьл гений му сложи една нормална батерия и това свети та се кине в момента.Аз го мьчех с Енелооп на Санио или това което ползват при теста им.И сечено,льжат тия нещо или аз бьркам.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

              Добре,по-лесен вьпрос за да не се скьсвам да ровя.

              Кои батерии да ползвам за това,батерии които мога да зареждам.Трябва ми нещо мощно под 2.5 волта което да дьржи на тия 200 лумена малко повече време от 30 секунди.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                http://www.zebralight.com/H51-Headla...only_p_37.html

                В началото и аз така помислих,че го дадох и на брата да им го засилва обратно.Той пьк като зьл гений му сложи една нормална батерия и това свети та се кине в момента.Аз го мьчех с Енелооп на Санио или това което ползват при теста им.И сечено,льжат тия нещо или аз бьркам.
                Е те точно такъв имам и го храня с енелооп (аз други вече нямам). В който режим го оставя, в него си седи, докато батерията има джигер, после намалява. Ама като вземе да намалява от максимален режим, все едно в батерийката е останало 5-7% и можеш да я пишеш свършила. Докато почне да намалява, в максималния режим изкарва около час.

                Нещо не правиш както трябва. Аз умрял енелооп не съм виждал, остава да не си го затегнал или да не си го заредил.

                Коментар


                • #9
                  От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Е те точно такъв имам и го храня с енелооп (аз други вече нямам). В който режим го оставя, в него си седи, докато батерията има джигер, после намалява. Ама като вземе да намалява от максимален режим, все едно в батерийката е останало 5-7% и можеш да я пишеш свършила. Докато почне да намалява, в максималния режим изкарва около час.

                  Нещо не правиш както трябва. Аз умрял енелооп не съм виждал, остава да не си го затегнал или да не си го заредил.

                  Навлизам в подробностите,помагай,че и аз не знам какво правя ма на,светилото на кандило е станало и аз само се кьндилкам.

                  Това ми е чарджьра,зарежда,разрежда,проверява батериите на какьв % са,алабала.
                  Енелуп имам от белите 2 шепи и от черните десетина броя,ни с едните иска ни с другите,пада му светилника след 30 секунди ако ще сега от чарджьра да слиза батерията.В момента в който му сложа Дурасел / глупав селянин по нашенски / и цепи мрака,проблеми никакви.Не ми се мькнат батерии специално за това,всичко друго бичи с Енелуп,а това иска на майка си таковата.



                  La Crosse Technology BC-700 Alpha Power Battery Charger





                  Да е затегнато,да е лабаво,да е обьрната батерията,да ползвам само една,да е стара или повредена,да не ми работи чарджьра ма той си бачка в кое да е гнездо,копчето да ми е кофти ма само с Енелуп.............кажи,че сьн не ме лови и жената почна да се оплаква вече.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

                    Ами от описаното до тук вариантите не са много:
                    1. Електрониката му се е шашнала - варианти са или разхвърляне (с много неясен резултат, защото ЛЕД драйвера сигурно е залят или поне здраво сгъчкан), или смяна на целия прожектор
                    2. Калпаво зарядно - пробваш батериите с друго зарядно
                    3. Калпави батерии - купуваш си поне една свястна и пробваш. Последно вземах Варта, че Саньото нещо много бързо умираше, и по-умното зарядно не ги харесваше и въобще не искаше да ги зарежда.

                    Възможни са и комбинации между тях...
                    По т.1 можеш да пробваш с регулируемо стабилизирано захранване за да разбереш дали наистина електрониката го реже заради калпава батерия/ниско напрежение или поради друга причина (да не би да има термозащита?)
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

                      Пак да кажа - батерията не е една ми са една шепа от черния модел и 2 шепи от белия Енелуп,върти/сучи прави номера с коя да е от 30те да речем батерии.Зарядното има и тестер,той казва,че батериите са добре,а шанс да имам 9 кофти Енелупа които пък работят на Олайт фенер е никакъв.

                      Зарядното зарежда,никоя друга електроника,фенер,ГПС ....... не кляка така рязко както Зебрата / е ако не броим Спота ма той не е правен за 1.3 волта и от самото начало пердаши червената ламба за индикация на скапана батерия/.

                      Имам и друго зарядни,леко тъпо,но поне зарежда,Енергайзер някакъв стар.С него същия грездей.


                      Лампата нищо и няма,работи си с нормални батерии като истинска.Тия имат някаква бясна гаранция,а и са такъв един размер,че няма и да се опитвам да я отварям,по-добре с батерии да я тормозя.Има защита от прегряване ма то пак толкова грее и с нормални батерии.


                      Мистерия,мислете го,че ще му намеря едни по 2 волта и ще му избия кътните зъби.В момента съм на тъмно,бачкам на 6 мили вътре в океана,пресичам канала на Лонг Бийч или едно от големите пристанища тук,сам съм и лодката е нова,непроверена в боя един вид.Това ТРЯБВА да работи ако стане нещо па ако ще през това да се сцепи.Не е зарядно,не е лампа,не са батериите,а проблем има.Аз ли съм кьорав?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

                        Един единствен изход е добра обикновена батерия. Челникът си е добър, но драйверът(електрониката, осигуряваща постоянния ток през диода на трите нива, независимо от напрежението на батерията), очевидно така е направен, а именно 0,7-2,5в. То и затова пише ,,14500 Li-ion batteries are not supported", т.е 3,7в.. И аз много съм се чудил на маркови скъпи фенери, че драйверите работят до 4,8в , ама е вярно.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

                          То това е ясно,стои ми на челото и с нормална обикновена батерия си бачка.Аз се чудя как да го излъжа с тия зареждащи те се та да не мъкна една шепа батерии.

                          Тъпа работа,следващия месец може да съм в морето,а това са 2 шепи батерии само за тоя челник.Майната им на парите макар,че само тая врътка ми плаща зареждачка с 6 батерии.За чий да мъкна батерии,е това е въпроса.Колко и зор да му давам пак с 3 батерии и зареждачка покривам зора,докато изхарчи едната то други 2 са полузаредени.


                          Гадно

                          Някой друг идея има ли?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

                            Глей са.

                            То по принцип най-високия режим на диодните фенерчета е малко мъхнат, но Зебра поне доскоро нямаха проблеми. Ще тествам моя H51 внимателно и ако не прави такива простотии просто сменяш твоя с нов.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Никел Цинк батерии на 1.6 волта

                              Или купувам друг,че по-бързо,а на мен ми трябва.Ако и другия не бачка ще ми пратиш малко батерии от твоите,че моите са менте
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X