Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

    Миналата седмица, благодарение на мой приятел, се сдобих със сгъваемо BBQ за багажника на колата.
    Много дълго време си търсих подходящо BBQ. Но всички, които намерих бяха или неподходящо големи или с лоша изработка или тънка ламарина 0,5-0,8мм, прахово боядисани и т.н. Тогава мойя приятел ми предложи да ми направи едно така, като аз го исках. Компактно сгъваемо и удобно за прибиране в багажника на колата. Мисля, че той успя да задоволи капризите ми за което съм му мноО благодарен!

    Барбекюто е изработено от 2мм черна ламарина.
    Лазерно изрязан и оформен дизайн. Ламарината бе горещо поцинкована.
    Масата на BBQ-то без краката е към 5,5кг. Краката ги добавихме, като допълнителна прищявка в последния момент преди да занесе BBQ-то за поцинковане и с тях не съм му мерил масата. НО, кой го е грижа... Няма да се носи на ръка, Я!? То си е направено да влиза при резервната гума на колата.

    Естествено тази събота, веднага организирахме първи тест.
    И понеже съм много доволен и Вери Хепи от крайния резултат всичко бе документирано и подготвено за ревю, което ще видите.
    Много снимки направихме и много клипчета заснехме. Подбраните снимки и клипове ще ги пусна допълнително, като линкове в албуми.


    Няколко снимки на това, какво представлява:

    Напълно разглобено


    Тук на тази снимка е показано с поставени вече крака. Краката се монтират всеки чрез 2 болта и две перчати гайки. Всъщност това е най-бавната процедура по сглобяването.


    Готова сглобено и действащо:



    Няколко допълнителни снимки могат да се видят тук в този албум:
    http://akraba1.snimka.bg/nature/sg-v...ola.782756.all


    Ето и едно видео показващо колко лесно може да се сглоби и разглоби от всеки за 30-40 секунди




    И най важното видео показващо, как работи




    Всички добри видия, които заснехме са качени тук на този линк. Заслужават си да се изгледат всички защото показват всичко. Вижте всичко в YouTube клиповете си тръгват автоматично един след друг.
    http://www.youtube.com/watch?v=CrYUv...laoxHDLFgo1g30


    Наздраве!
    Да ви е сладко!
    Последно редактирано от akraba1; 23-10-13, 09:48.
    Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

  • #2
    От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

    Браво!
    А серийно производство предвижда ли се?

    Коментар


    • #3
      От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

      Твоят приятел не може ли да направи още едно? Какви пари ще струва?
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #4
        От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

        Трябва да го питам. При мен бе изцяло на размени начела. Аз му направих нещо друго, и така....
        Обясняваше ми за някакви проблеми и неща, които би променил и разни други, които не трябвало да се променят по моедела.
        Ще питам
        Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

        Коментар


        • #5
          От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

          Много е мераклийско! Уважавам хора с желание, превъплътено във физически измерения!
          Добави само две диагонални профилчета да не се клати изобщо!
          Тези дни ще постна новата ми BBQ-френдли разработка и ще затворим кръга на глада!
          Последно редактирано от kozeboy; 23-10-13, 15:30.
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • #6
            От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

            Забравих да питам за размерите!
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #7
              От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
              Забравих да питам за размерите!
              Сгънато заедно с краката е с размер 45х28х4см см
              Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

              Коментар


              • #8
                От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

                Оказа се, че моето BBQ е малко високо за скарата и шишовете. Разхода на въглища ми е доста голям.
                Затова бях направил и едно по компактно. Хем е по-ниско като височина, хем бе по-късо като дължина а и бях премахнал дръжките за пренасяне.
                Това BBQ бе боядисано с черна високотемпературна боя издържаща до 800 градуса. /от Бриколаж 10лв./
                Направил съм няколко сравнителни снимки, които мога да ви ги покажа.
                Честно казано дори не можах да го пробвам. Взеха ми го докато му правих снимките.

                разглобено:



                сглобката е същата като на по-голямото









                На страниците също съм остари канали за поставяне на големи шишове, за големи парчета месо, по дължината на самият грил.
                Има и един централен допълнителен отвор вместо дръжките на предходния модел. С ве куки може да се вдигне и премести.



                Тъкмо си бях купил едни хубави шишове с дървени дружки на Факелман ...и те ми ги отнесоха задно с BBQ-то...




                Сравнителни снимки м/у двете BBQ-та







                В момента си правя две нови BBQ-та , като едното ще е още по-малко и компактно за колата. А другото доста по-голямо, като ще включва два механизма за въртене на шишове. По-дълги шишове ще бъдат 5 броя а по-късите разположените напреко на грила ще са 11 броя.
                BBQ-то ще от този тип, като показаното на клипа. Извинявам се за качеството на клипа но е сниман с телефона.
                Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                Коментар


                • #9
                  От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

                  От двете нови BBQ-ta, които направих, едното излетя на момента. Дори не можах да го снимам. Обещаха ми да го снимат при първото пален
                  Сега да ви представя другият модел, който си направих за мен самия.
                  Модела по идея е добавка към готов механизъм за въртене на 5 броя шишове. Шишовете събират точно 1 кг. месо.
                  Механизъма е купен готов от немските магазини на цена около 40 лева. Самият той е напълно разглобяем.
                  Идеята ми бе да направя основа/тава за горенето на въглищата, като сглобката да е същата, като показаната по-горе. Тоест и тя да е напълно разглобяема, да може да се пренася, лесно и компактно.
                  Материала, който съм използвал отново е 2мм черна ламарина. Но този път не съм я поцинковал а е оксидирана.
                  Ето и малко реални снимки:

                  Изцяло разглобено



                  Изцяло разглобен механизъм за въртене на шишовете



                  Най-важната част от механизма



                  Сглобката е същата като на най-първият ми модел





                  Тавата за въглищата в сглобен вид



                  Механизма в сглобен вид



                  И двете части поставени една върху друга





                  Ръчно направената ми разпалвачка за въглища. Която е изработена от консервена кутия, 2 стойки за рафтчета и крак от дървен стол



                  Жега за 5 минути



                  След още 5 минути



                  Започна се...



                  1 килограм месо.



                  25 минути по-късно



                  30 минути по-късно



                  наздраве!



                  1 час по-късно, имаше още жар. Яд ме е че още не съм си намерил подходяща скара за да мога да си препичам филийки
                  Тавата е достатъчно голяма, че да мога в нея да слагам и Уок-тигана за печени зеленчуци.



                  Имам и заснето видео, как действа но още не съм го качил в мрежата.
                  След, като го кача ще дам линк към него.


                  п.с. ...Забравих да кажа, че съм ужасно доволен от крайният резултат на този ми проект, както от техническата част така и от вкусовите качества
                  Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                  Коментар


                  • #10
                    От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

                    "6" за срока!
                    Много ми харесва!
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • #11
                      От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

                      Браво, чудесно е.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #12
                        От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

                        Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                        "6" за срока!
                        Много ми харесва!
                        Ще се постараем да я направим и 6-ца за годината
                        Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                        Коментар


                        • #13
                          От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

                          С какви батерии е моторчето?
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #14
                            От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

                            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                            С какви батерии е моторчето?
                            С една от най-големите батерии от 1,5V
                            Аз ползвам такива моторчета от 10-15 години. Много са икономични.
                            При поставяне на Дюраселка, може да изкара с години ползване. ...сериозно ползване.
                            Тук са малко по-скъпи, около 15 лева са в магазините. По някога ги има и в Бриколаж като са в комбинация с един голям шиш за печене на пиле.
                            Аз другите моторчета съм ги купувал от Кипър. Там бяха на символични цени. По спомен 1,5 лири = 4 лева
                            Дори си бях взел и два мотора, които са с адапторче за 220V.

                            Тук може да го намериш обикновеното моторче за 12 лева:
                            http://motor-barbeque.com/10/25.html

                            А това моторче там в Кипър струваше точно 10 лири = 33 лева
                            http://motor-barbeque.com/10/89.html



                            А такова BBQ си донесох от там.
                            Страхотно е.
                            Цената му в Кипър бе под 100 лева Отделно си купих и няколко механизма, които въртят шишовете. ...та сега съм се оборудвал на всички къщи и вили да има ...та дори вече имам и мобилно, напълно разглобяемо
                            http://motor-barbeque.com/5/17/93.html
                            От него се запалих по скарите и шишовете.
                            Последно редактирано от akraba1; 04-02-15, 13:46.
                            Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                            Коментар


                            • #15
                              От: СГЪВАЕМО BBQ ЗА БАГАЖНИКА НА КОЛАТА.

                              LR20
                              Големите кръгли от едно време
                              За моторчето - явно е по някакъв стандарт защото го има производство на различни фирми
                              В Бриколаж - комплект с шиш и ограничители за пиле - около 20лв
                              В Баумакс - само моторчето - около 12лв

                              ето го и моето от преди две години

                              Може да се сложи върху всяка скара
                              Идеята ми беше да правя на него адана кебап, ама така и не успях да уцеля консистенцията на каймата, проблема е че като почнат да се печат кебапите и по някое време почват да превъртат на шишовете.
                              Последно редактирано от Paladin; 04-02-15, 13:53. Причина: Писали сме заедно

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X