Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой кара ли моно на газ без плочка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой кара ли моно на газ без плочка?

    Вчера си купих щуцер за газта вместо плочка. Предната витара беше с плочка,м/у гофрата и смукателя и имаше леко флегматична реакция спрямо карбураторната.
    Сега обаче преди да разпробия си мисля,може ли да има някой който е пробвал и да даде отзиви за тая щуротия. Не ми се свидят парите за плочка,само за мембрани дадах 35лв но нямаше плочка за мен и взех щуцер че ми се кара а махнах резервоара.
    Ако сложа 2 щуцера,ще даде ли още малко по добра реакция или?....
    http://vbox7.com/play:398e8b82

  • #2
    От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

    Ако има възможност щуцера да се монтира в най-тясната част от дуифузьора ще е най- добре. Карал съм други коли с щуцер. Един е достатъчен, при оптимален монтаж.
    Ако взимаш плочка, вземи такава, която може да се монтира, между тялото на моното и алуминиевия въздуховод. По-близо е и по-бързо ще реагира. Удължават се шпилките, но не опира в капака.
    Понякога на някои изпарители се включва и обратната страна не мембраната, към вакума във въздуховода, но там вече не мога да коментирам. До сега тая екстра не съм я ползвал.

    Коментар


    • #3
      От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

      Нямаше такава плочка в магазина, изпарителя е ,,емегас'' електрически е.
      http://vbox7.com/play:398e8b82

      Коментар


      • #4
        От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

        Това че е електрически, добре. Предполагам си наясно за ключето за преклвключване.
        Марката не ми говори нищо
        Има ли щуцерче откъм атмосферната старана на мембраната. Там обикновенно се включва допълнитения вакум. Ако някой знае , нека разясни каква роля играе. Само да поясня, че нямам предвид онези изпарители с вакумно отваряне на газта за празен ход.

        Коментар


        • #5
          От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

          За щуцера - всичкото е много хубаво, освен една гадна подробност - аз поне не можах да намеря място, където да разпробия корпуса на моното и да ми хареса. Иначе бачка, к'во да му е. Стига параметрите на щуцера да са що-годе правилни (диаметър, ъгъл на среза, общо разположение).
          Ако опреш до смесител, внимавай какво взимаш, че поня из наш'та махала каквото се продава "оригинално и само за Витара моно" е пълна скръб - диаметър на отвора 26мм, разход на гориво ... си е..л мамата. особено пък ако малките отвори са пробити не където трябва (и на такова съм попадал).

          Щуцера на задния капак на изпарителя е хубаво нещо и колкото по-далеч от чистия карбуратор отиваме, толкова по-необходимо става използуването му. Щуцера от задната страна на мембраната се свързва максимално близо до смесителя, задължително преди стеснението. По този начин отклонението на мембраната зависи САМО от разликата в наляганията преди и във стесненото сечение. Която разлика в наляганията в случая зависи само от разликата в диаметрите на въздуховода и на стесненото сечение. Спомняте си, P*V=const, тръба на Вентури, такива ми ти работи. Ако на някой му е интересно, мога да обясня и по-подробно.

          Резултата: по-добра чувствителност на системата и почти никакво влияние от външни смущения. В общи линии, колкото по-големи са въздуховодите, толкова по-добре е изравнителния щуцер да е свързан. При турбо-коли - задължително, иначе става ... интересно
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

            При моята витара са разпробили моното и направо са вкарали двата маркуча от газовото и си работи добре и разхода е нормален

            Коментар


            • #7
              От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

              Ако ти е възможно и някоя снимчица да пуснеш,ще ми е от полза.
              http://vbox7.com/play:398e8b82

              Коментар


              • #8
                От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                Браво tef4o!
                Сега остава да се намери и подходящото място за пробиване за вакумния щуцер.
                Хич не ми се иска да пробивам, но една дупчица на алуминиевия кожух, какво чак толкова?
                Пък ако не тръгне по-добре, ще я затапя.

                Коментар


                • #9
                  От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                  Надявам се baraka4x4 да пусне някоя снимка, и на мен ми е интересно как точно е решен въпроса.
                  Проблема не е в дупчицата изобщо, то и без това има няколко "излишни". Аз просто не можах да си харесам място, което да не пречи на нищо. Което не значи, че няма такова, разбира се.

                  За всеки случай да напомня - след заигравка с моното, внимателно с гарнитурата която е между него и смукателния колектор! Да няма после чуденка "къде ми бЕга антифриза"
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                    В неделя вероятно ще и отделя време.
                    http://vbox7.com/play:398e8b82

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                      Ако е без плочка няма ли да е много въздуха?
                      При мен плочката е точно над моното.
                      Николай Георгиев 0+
                      тел.0887357722

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                        Основната разлика между карбуратора (на който можеш да сложиш щутцери в стеснението) и моноинжекционното дроселно тяло е, че всъщност НЯМА СТЕСНЕНИЕ. А няма стеснение защото не е карбуратор и не му трябва.

                        Не че не можеш да го накараш да работи (самият щутцер да го играе стеснение или да се разчита на въздушното съпротивление на филтъра да прави вакуум или разните варианти със стесняване на въздушния път), но е насилване на схемата и няма лесен начин да заработи трайно и добре.

                        Та, не се напрягайте ами си купете смесител.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                          Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                          Ако е без плочка няма ли да е много въздуха?
                          Не въздуха ще е много, а няма да може да му се осигури по-голяма скорост, за да е по-ясно изразен ефекта на Вентури, и изпарителя да реагира адекватно.
                          В това тяло, все пак най-малкото сечени ми се струва, че е около бумбалото на инжектора, защото той просто намалява светлия отвор.
                          И колкото до това което е написал Ясен да допълня.
                          Да, където по смукателната тръба да монтирате щуцер, най вероятно колата ще работи, някак си...
                          Експериметирал съм го няколко пъти.
                          На карбураторна кола, съм монтирал тръбичка във въздушния филтър, над карбуратора. Работи, но като колегата в началото збеляза, колата няма ряз. След това рзпробих карбуратора, точно д стеснението на дифузьорите на двете камери. Разликата във вървежа е осезаема.
                          Правил съм го и на Нисан Ванет. Там Карбуратора е съвсем миниатюрен и е бъкан с магистрали. Няма как да с пробие, а и плочки нямаше за него. пак се наложи да се пробива ламарината над него и да се вкарва тръбичка. Само че максимално близо до гърлото на карбуратора, дори се вкрва в него. И буса си вървеше идеално.
                          Така се прави и на Алфите с по 2 двойни. Човките се вкарват масимално навътре в гърлата на карбураторите.
                          С 2 думи, когато не сме с плочка, търсим мястото с максимална скорост на потока.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                            Както е отбелязал Ясен, проблема на моното е , че липсва адекватно стеснение преди дросела, защото не му трябва при работа на бензин, което в същност е проблем, защото няма достатъчно разреждане , т.е няма достатъчно вакум който да дръпне мембраната. Все още имам вектра А на метан, която след като я взех от "майсторите" газаджии, бях потресен от липсата на каквато и да е динамика. Не вървеше нито на метан нито на бензин и така до деня в който не ми писна и не реших да претворя сам смесителя им. Плочката която бяха ползвали намаляваше входящото сечение на възуха три пъти, т.е яко я бяха стиснали за гърлото. Пробих моноинжекцията близо до дросела и и набутах един щуцер. Проблема с разреждането на газ го реших по следния начин. При работа на метан използвайки вакуум клапана във кутията на филтъра , който се командва посредством клапан за бензин от газова уредба/такова имах под ръка/ двигателя смуче въздух през тръбата за топъл въздух. В тая тръба набих една пластмасова втулка с малък отвор/ сечението на отвора го намерих емпирично-даваш газ -колата не се форсира добре -разширяваш малко отвора и така докато постигнах удовлетворяващ резултат/. При работа на бензин , вакумната клапа не се задейства и двигателя си смуче въздух през големия отвор на кутията на въздушния филтър. Резултата - на бензин си върви както преди , на метан върви по- добре от колкото с плочката , разхода и на метан даже малко намаля.
                            Негативна до някъде последица е , че при опит за много рязко ускоряване на метан, вакума който прави мотора успява да отвори вакуумната клапа в кутията на филтъра - смесообразуването отива по дяволите- много бедна смес и колата загасва. Последното може да бъде и опасно ако човек не и е свикнал, но пък води до по - премерен стил на шофиране. Естествено този проблем може да се реши много лесно , но мен резултата ме удовлетвори и не съм се напъвал от там нататъка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ...че всъщност НЯМА СТЕСНЕНИЕ....
                              Има стеснение.
                              Проблема е другаде, но ако колегата пусне нкое фото, може да се окаже, че и на него са му намерили смислено решение.

                              @kikimora: при всички смесители има голмо значение съотношението на .... май, май всичко към всичко останало. като започнеш с диаметъра на отворите и свършиш с твърдостта на пружините в изпарителя. Това, дето си го сътворил си е решение, но си мисля, че с малко повече заигравка, резултата би могъл да бъде много по-добър.

                              Само за информаци - ей, така, за идеята, бях направил една от старите си Хонди на газ с единичен щуцер. Говорим за пълна инжекци, където наистиа стесненията са малко по-дефицитни (не, че няма изобщо). Ми вървеше си машинката, само дето разхода на газ не падаше под 10 ... ама предвид карането, май не е чак толкова много

                              като стана дума, стеснения има и на пълните инжекции, поне на повечето. Ако някой не вярва, да се загледа внимателно в конструкцита на дроселната клапа и ще се изненада. От известно време ги има и на дизелите даже ... макар и да не ми е особено ясно там пък защо, но да не отклонваме темата.
                              Последно редактирано от tef4o; 26-10-13, 18:03.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X