Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой кара ли моно на газ без плочка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Има стеснение.
    То за имане има, но диаметрите са такива че не вършат много работа, особено в ниските режими. И това е нарочно - така завихрянията са по-малко и хем влиза повече въздух при нужда, хем МАП/МАФ по-добре го измерва.

    Коментар


    • #17
      От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      То за имане има, но диаметрите са такива че не вършат много работа, особено в ниските режими. И това е нарочно - така завихрянията са по-малко и хем влиза повече въздух при нужда, хем МАП/МАФ по-добре го измерва.
      Ако се използуват и двете страни на изпарителя, става си.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Ако се използуват и двете страни на изпарителя, става си.
        Аз съм пръв фен на компенсатора на налягане, но той има едно единствено предимство - осигурява стабилност на настройката срещу износване на филтър, странно поведение на филтъра (маслен примерно) или шнорхел. Иначе прави настройката по-трудна, защото още намалява вакуума, с който "смесителят" работи.

        Коментар


        • #19
          От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Аз съм пръв фен на компенсатора на налягане, но той има едно единствено предимство - осигурява стабилност на настройката срещу износване на филтър, странно поведение на филтъра (маслен примерно) или шнорхел. Иначе прави настройката по-трудна, защото още намалява вакуума, с който "смесителят" работи.

          И двамата знаем, че ако се закучи човек, става и с щуцер.
          Аз лично се отказах от идеята, което не значи, че не съм експериментирал, доскоро ми се търкаляше някъде едно понадупчено моно. Просто стигнах до извода, че с "плочка" е по-лесно. В смисъл - много по-лесно.
          Специално на Витарника, за да има добро смесообразуране, щуцера или трябва да е на такова място, че прее@@ва половината мноно (в смисъл - корпуса и разположените по него неща) или трябва да са два, за които пък съвсем няма място. Поне аз не можах да си харесам такова, без да жертвам половината вакуми или машинката за празния ход.
          Не твърдя, че такова място няма - просто аз не можах да го измисля

          П.П. Пробвал съм и с маркучите направо отгоре - става, но никак не ми хареса. Възможно е просто да не съм уцелил правилното място и равилните диаметри.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

            Вчера пръснах изпаритела за нула време,отворих пакета с новите мембрани и вътре има малко повече части от колкото ми трябват. Едното фрапиращо е голяма пружина за голямото пларно а в изпаритела който отворих,нямаше изобщо. Виждал съм такава на вакумно ловато,сега не знам да я слагам ли или не. Другото е едно като игла за клапан,шестостен около 8м и около 4см дълъг и вътре игла с пружинка. Ако не стана ясно ще го снимам. Сещам се за едно място на което да го зврЪ,ама не е за там
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • #21
              От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

              Това ли е?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004065292-big.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5530965

              Коментар


              • #22
                От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                Да,Благодаря
                http://vbox7.com/play:398e8b82

                Коментар


                • #23
                  От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                  извинявам се че не съм качил снимки ама не съм се вяснал пробито отзад откъм купето над моноинжекциона

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                    Не мога да намеря плочка,производители не са чували за такава плочка. Предлагат ми за снадката с маркуча.
                    Ако някой може да помогне ще съм задължен. Плочка имали само за суифт но не ставала.
                    http://vbox7.com/play:398e8b82

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                      Отиваш при най-близкия газаджия, оглеждаш, избираш и караш. Гледай най-вече плочката да е изработена правилно, че някои стругари проявяват странни творчески наклонности.
                      Ако чак толкова няма, ще ти намеря, ама няма да е скоро ... временно съм на 1 крак и ми е малко трудно обикалянето насам-натам...
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                        спрях с търсенето,преди малко я запалих на газ,има още малко работа но утре ще довършвам.
                        Въпрос! През релето само единия кабел на инжектора ли прекъсвам и има ли значение кой?
                        http://vbox7.com/play:398e8b82

                        Коментар


                        • #27
                          От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                          Наложи ми се да пекъсна и стъпковото моторче(клапан) през реле.
                          На газ започна да щрака много, без това да доведе до промяна на работата на мотора. Така и не успях да се преборя с това.
                          Не знам какще е при тебе, но имай едно на ум и за това.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                            За моно ли говориш?
                            http://vbox7.com/play:398e8b82

                            Коментар


                            • #29
                              От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                              Да.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Някой кара ли моно на газ без плочка?

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                Наложи ми се да пекъсна и стъпковото моторче(клапан) през реле.
                                На газ започна да щрака много, без това да доведе до промяна на работата на мотора. Така и не успях да се преборя с това.
                                Не знам какще е при тебе, но имай едно на ум и за това.
                                Същата работа е и при мен,кой кабел прекъсна? За сега съм откачил буксата.
                                http://vbox7.com/play:398e8b82

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X