Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

    Здравейте,
    наследихме наскоро Киа Спортидж 2.0 Дизел и след няколко пъти каране, виждам един сериозен проблем.
    При каране без газ, между 1500 и 2000 оборота започва сериозно да придърпва. Като сменя на по-ниска скорост се оправя.
    Иначе колата е супер

    Ако може да ми препоръчате сервиз в София за подобен род автомобил ще съм ви много благодарен. Предполагам, че ще трябва да се види на диагностика, но ми се иска да е някой, който разбира и от 4х4.

    Поздрави,
    Ники

    П.С. Търся и гуми 205/70/15 - втора употреба

  • #2
    От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

    Заглавието ти е доста странно и няма общо с написаното във въпросът ти.Едва ли някой ще ти отговори,но мисля че това придърпване е нормално на висока предавка и ниски обороти и скорост.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #3
      От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

      Ако имаш път наоколо, обади се да я погледна.

      Коментар


      • #4
        От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Ако имаш път наоколо, обади се да я погледна.
        Това е болест на модела,колкото пипаш по лошо.

        Коментар


        • #5
          От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

          Имам същия проблем.Сменил съм горивен и въздушен филтър,хубава нафта,нови турбо пътища,затапен ЕГР,проверена всяка връзка,букса,вакуумче и маркуче.От какво може да е това,не може с 40-50км/ч на трета например да Лашка Започва да ме съмнява датчика за газта,понеже го прави на различна скорост,при различни обороти,но в едно положение на газта/педала.

          Коментар


          • #6
            От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

            Първо сменяш ТПС-а,а ако не се оправи най-вероятната причина е ГНП-то...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

              Проблема с придръпването решен.Специални благодарности на...той си знае за сверката.Та цялата галимация излезе от разменени пизиций на вакуум маркучета на клапаните на турбото,някой индианец,ги е наредил както му е дошло.Освен,че спря да придърпва ами и динамичбостта на колата в пъти се подобри,особедно след 2000 оборота,чак не ми се вярва,че е 83 кс...до сега не пушеше,сега като я понастъпя,леко изпуша,черно което е нормално,най вече заради затапения ЕГР.

              Коментар


              • #8
                От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

                Кои маркучи точно бяха разменени, щракни една снимка, ако можеш(знам, че мястото е трудно достъпно, но ако може да се види нещо)
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #9
                  От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

                  Да. Една снимка би била полезна.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

                    Тези дни нямам възможност за снимки,но ще пробвам с малко инфо.Значи,точно над турбото има два клапана,имат си специална стойка за тях,а малко по вляво от тях на самото купе има трети клапан,маркучето на който влиза в щуцер точно под/зад интеркулера,може да се опита,но е по добре да се смъкне килера.Та при момчето,което имаше същия проблем,този маркуч е бил скъсан,и след смяната му,колата се е съживила.Когато погледнах на моята,на пръв поглед всичко беше нормално,докато не сверих с неговата,и установих че този маркуч,който трябва да влиза във въпросния щуцер,влиза в един от другите клапани.Наредих ги както са по неговата джипка и чудо...първо се смени звука на турбото,прекъсването и лашкането изчезнаха,а ускорението,еластичността,и като цяло поведението на колата,особедно след 2000 оборота,драстично се подобри,все едно сядам от 55кс на 100кс,разхода извън градско,от 7-7'5 падна поне литър.Тези дни ще кача снимки,но на първо време мога да помогна само с това инфо.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

                      Ми...нормално.Този,"третия клапан" всъщност е МАП-а на колата...затова е придърпвала...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

                        Да,точно....МАП сензора

                        Коментар


                        • #13
                          От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

                          Ще помогнеш много със снимки когато ти е удобно,и аз имам съмнения за моята Киа!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

                            Първоначално публикуван от fitty Преглед на мнение
                            Тези дни нямам възможност за снимки,но ще пробвам с малко инфо.Значи,точно над турбото има два клапана,имат си специална стойка за тях,а малко по вляво от тях на самото купе има трети клапан,маркучето на който влиза в щуцер точно под/зад интеркулера,може да се опита,но е по добре да се смъкне килера.Та при момчето,което имаше същия проблем,този маркуч е бил скъсан,и след смяната му,колата се е съживила.Когато погледнах на моята,на пръв поглед всичко беше нормално,докато не сверих с неговата,и установих че този маркуч,който трябва да влиза във въпросния щуцер,влиза в един от другите клапани.Наредих ги както са по неговата джипка и чудо...първо се смени звука на турбото,прекъсването и лашкането изчезнаха,а ускорението,еластичността,и като цяло поведението на колата,особедно след 2000 оборота,драстично се подобри,все едно сядам от 55кс на 100кс,разхода извън градско,от 7-7'5 падна поне литър.Тези дни ще кача снимки,но на първо време мога да помогна само с това инфо.
                            Благодаря за инфото!
                            Когато затапвах ЕГР клапана, ми направи впечатление че има маркуче, което идва някъде отдолу зад кулъра.
                            Тия дни ще проверя в какво състояние е.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Придърпване преди турбо при Киа Спортидж

                              И аз благодаря, като остане време ще смъкна кулера да прегледам. Бустметъра си го вързах за този маркуч точно преди мапа и подозирам, че щях да забележа, ако има проблем, но човек никога не знае
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X