Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за профилактика на KLR 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за профилактика на KLR 650

    Искам да се похваля, 4е си купих Kawasaki klr650 и искам да помоля за помощ относно това как да се грижа за тази машина. Приемам всякакви съвети. Кавата е модел 1987г. доста е запазен външно, няма никакви странни течове само ми се струва че щом почна да го карам градско доста често включва перката. Иначе на дълго няма проблеми, едва се вдига стрелката. Очаквам да ме залеете с информация, предварително Благодаря. А и ако има някой от Пловдив който иска да разпуснем някоя събота или неделя, добре е дошъл

  • #2
    До: Приемам съвети за KLR 650

    Карал съм такъв дзвер (пък и съм го ремонтирал) доста време.
    Не е особено приятен за каране, но като свикнеш е супер След него всеки мотор ще ти е като играчка))))
    Нормално е принудителното охлаждане да включва често в градски условия, както и при продължително движение с малка скорост -примерно в гората.
    Дори бих те посъветвал да дублираш датчика и с копче за принудително включване.
    Датчикът се намира на десния радиатор.
    Досега не съм видял КЛР да не гори масло, но трябва да е не повече от 0,5л/1000км.
    Съветвам те да свалиш капака на клапаните и да провериш леглата на разпределителните валове, както и центробежния декомпресор.(много важно!!!)
    Защото ако се разнитят тежестите ще търсиш глава и куп още неща.
    Луфтът на клапаните трябва да е 0.10 на всмукателните и 0,15 на изпускателните.
    Друг каприз е бендикса на стартера. Представлява касета с ексцентрични ролки, които при износване се заклинват и двигателят почва да върти стартера.(гадно)
    Моят имаше и манивела...
    Ако имаш въпроси питай - познавам добре въпросния модел
    P.S.
    Не разбрах само защо си пуснал темата тук....
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      До: Приемам съвети за KLR 650

      Съветвам те да свалиш капака на клапаните и да провериш леглата на разпределителните валове, както и центробежния декомпресор.(много важно!!!)

      Sorry не съм обърнал внимание къде я пускам, а знаеш ли къде мога да намеря майстор да ги погледне тия легла що то малко ме е страх да се ровя още нямам смелост да му посегна с гаечния ключ. За предпочитане е майстора да е от Пловдив, в краен случай и в София

      Коментар


      • #4
        До: Приемам съвети за KLR 650

        Не познавам никого в Пловдив А мотора си правя сам в София
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X