Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Има хубави неща понякога в магазините за втора употреба дрехи и доста евтини,ама да ти кажа нещо . Аз съм във Варна , от тук вкарват доста контейнери с дрехи втора употреба и имат депа за сортиране. Има едни хитреци ,ако влезеш в борсата на Мотозоната,ще ги видиш.Че и единият май е от Пловдив.Те си поръчват да им отделят мотоциклетните дрехи и ги изкупуват на килограм.Фирмите им ги продават ,защото в магазините малко хора ги търсят (не ,че са малко , ами просто се продават по- бавно и им пречат). После влез в борсата на мотозоната и да знаеш ,че 5/6-ти от мотоякетата и панталоните са от там. Това яке е хубаво.Преди няколко сезона в Луис беше към 120 евра. Ако го бяха намерили търговците в мотозоната щеше да струва към 100-120лв. Имаш късмет. Аз съм виждал в магазин за втора употреба RUKKA(ама беше малък размер)дето ново е над 500 евра да се продава на същите такива смешни пари за които ти си намерил твоето. А това яке за зимата е добре , ама за много топло време не става , защото няма вентилация никаква. Ама кво ти пука като ти става и есента ще ти е перфектно.

    Коментар


    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Вчера казвам на жената да ми намери хубави работни дрехи,панталон с много джобове и гащеризон ,каза ми в магазин за втора употреба имало хубави....ми добре....
      Работни дрехи не си намерих,но си тръгнах с това



      Цена 22 лв.Пробвах го снощи под душа,за 15 Мин.не пусна вода никъде.
      Всъщност искаха му 58 лв.Разгледах го ,има вътрешен цип на който реших че липсва мембраната,на мойто яке е така.Съгласиха се в магазина и ми го дадоха за 22 лв.след като тръгнах да го връщам.Снощи като разглеждах протекторите,има си на лактите,рамената и гърба,се оказа че мембраната си е зашита вътре,джобовете които са много и двойни са означени ,кои са водоустойчиви и кои не.Липсва му зимната подплата,но пък и без нея , якето е дебело доста,стоях над час с него,не спарва,аз съм изключително доволен.Не съм знаел че има такива неща в тези магазини.

      Моделът е този

      Ей налегна ме носталгия! Точно това ми беше първото моторджийско яке, само че за 12 пъти по-висока цена от луис....
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        Малко обмяна на опит











        Малко нощно каране...

        Горните снимки,Българин,пловдивчанин,четири мотора,кан-ам ,го кара съпругата му.....жена,гараж мечта....[emoji2]
        По тези мотори има всичко което може да се сложи на мотор,хидравлично регулиране на окачването с помпа,допълнително табло с предпазители за да захрани всички добавки ,не мога да опиша всички доработки.
        Последно редактирано от Roninn; 12-11-16, 15:42.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          300 км.леко зимно каране на +5 градуса


          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Здравейте, понеже утре откриваме сезона,върви трескава подготовка.Кумеца си купи това...










            Мотора имаше някои дребни забележки,които са отстранени,неправилни свещи от това на студено глъхнеше,откачена свободно плуваща помпа в резервоара и при ускорение или нанадолнище гаснеше.Единия ауспух е сменен,оригиналния дойде....Предната джанта беше ударена,при опит на пресата да я изправим,се спука.Кумеца без да иска,от Америка дойдоха две предни джанти,прехвърлихме гумата ,лагери семеринги ,диск и т.н
            Но забелязах тоя луфт,на моя версис двата диска са бетон,не мърдат изобщо.Тука обаче е така....

            https://youtu.be/pt43k0SURT8

            Нормално ли е това?
            Последно редактирано от Roninn; 21-03-17, 20:59.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Но забелязах тоя луфт,на моя версис двата диска са бетон,не мърдат изобщо.Тука обаче е така....

              https://youtu.be/pt43k0SURT8

              Нормално ли е това?
              Нормално е, плаващи дискове.

              Коментар


              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Аз не бих казал, че е нормално да се движат толкова и в това направление. Тук са износени втулките.
                Нормално е само да се усещат да "плават" аксиално. И то не да хлопат, а да се движат малко стегнато. Както е предполагам на Кава-та ти...
                Чувал съм, че някой някъде може и да сменя "нитовете", но според мен е нормално да се смени диска. Още повече, че тук е само един. (то и затова може да са се износили толкова - тежък мотор, един диск)
                SUZUKI V-STROM 1000
                Jeep Cherokee 2.5CRD
                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                о889 525 о74 - Владо

                Коментар


                • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  При Кава-та имаме двубутален плаващ спирачен апарат , буталата са само от едната страна , притискат едната накладка , след което се движи целия спирачен апарат за да се притисне и срещуположната накладка. И апарата се напасва спрямо диска , което не пречи и диска да е плаващ. При Гуцито апарата е четирибутален , неподвижен , буталата са по две за едната и другата накладки. При тази система и този размер на диска , той трябва да е fully floating /напълно плаващ/ , за да се напасва спрямо апарата и положението на накладките. Този вид дискове са със сериозни луфтове , но трябва да се провери дали са в норма.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?







                    От снощи,със златна DID верига Х рингова,нови преден и заден венец.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      При Кава-та имаме двубутален плаващ спирачен апарат , буталата са само от едната страна , притискат едната накладка , след което се движи целия спирачен апарат за да се притисне и срещуположната накладка. И апарата се напасва спрямо диска , което не пречи и диска да е плаващ. При Гуцито апарата е четирибутален , неподвижен , буталата са по две за едната и другата накладки. При тази система и този размер на диска , той трябва да е fully floating /напълно плаващ/ , за да се напасва спрямо апарата и положението на накладките. Този вид дискове са със сериозни луфтове , но трябва да се провери дали са в норма.
                      Мерси
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Ето и малко видео.





                        При "бегачката" има много сериозни луфтове , но се вижда и ползата от тях.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Пак да питам нещо,дето не можах да го измисля.
                          Досега карах с оригиналните венци и верига,като сменях венеца отпред, оригиналния има нещо което новия няма,слагам снимка.



                          Отгоре е оригиналния,отдолу новия гол като пушка.

                          Тая гума е залепена към забчатката,и не се сваля.
                          Не играе роля за уплътняване със сигурност.Единствено тая гума ,ако олива масло,да ходи по гумата и тя да я пръска по пластмасовия капак,с две думи да не олива .Дали съм прав,или не се сещам за друга функционалност?


                          Даже си има и лице тая гума



                          Тук се вижда въпросната гума,също съм наложил новия върху стария венец,за да се види износването на стария.Освен износени зъби,се вижда и че в горния край са закривени.



                          Стария венец



                          Новия венец




                          Та за какво е тая гума на оригиналния ?
                          Последно редактирано от Roninn; 25-03-17, 21:49.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Според мен, предназначението и е за по-безшумна работа на веригата.

                            Коментар


                            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Първоначално публикуван от К.Наков Преглед на мнение
                              Според мен, предназначението и е за по-безшумна работа на веригата.
                              Мина ми такава мисъл,понеже гумата по периферията във ниската част на зъба,там където влиза звеното на веригата е вдлъбната,реших че гаси някакви вибрации,обаче отхвърлих тая мисъл,понеже се трие и ако сметнем за 37 000 км.колко оборота е направило това зъбно колело,то гумата щеше да се е изпарила,но ще се съглася че може да гаси някакви вибрации на самата зъбчатка.Със сигурност не е излишна,лошото е че колелото има две метални периферии на които ляга тая гума,дори да успея да я извадя без да скъсам гумата,на новата зъбчатка ще се ветрелее като гумичките които едно време слагахме на оста на каплата на колелата за да блестят отвън.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Да "върви" по-тихо веригата по зъбчатката. Усеща се май основно при ниска скорост.
                                Иван Маринов
                                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                                ЕНДУРО ВАРНА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X