Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nikon D5300

    Компания Nikon днес представи новия фотоапарат D5300, който, както заявява производителят, е "оптимизиран за творчество".
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D5300_BK_55_200_frt34l.jpg
Прегледи:1
Размер:25.8 КБ
ID:6029089

    Устройството е получило 24-мегапикселов APC-S (23,5 х 15,6 мм) CMOS-сензор и 3,2-инчов въртящ се дисплей с резолюция 1 037 000 пиксела. Продуктът може да се похвали с 39-точкова AF система (точно същата, използвана в Nikon D7100). Липсата на нискочестотен филтър на сензора гарантира създаването на по-ясни изображения. Новият процесор EXPEED 4, според производителя, подобрява качеството и намалява консумацията на енергия.
    Апаратът може да прави снимки със скорост до 5 кадъра в секунда, а самите те се съхраняват във формати JPEG и RAW. Диапазонът на чувствителност е ограничен до стойности ISO 100-12800, но може да се разшири до еквивалент 25 600 единици ISO. Записът на Full HD видео се осъществява при честота 60 кадъра в секунда.
    С помощта на модула Wi-Fi фотоапаратът може да свърже към iOS или Android-смартфон или таблет, за прехвърляне на заснетия материал.
    GPS-модулът позволява добавянето на геотагове към снимките, направени по време на пътувания. В бъдеще (чрез специален софтуер) ще могат да се генерират карти с маршрутите, които да бъдат качвани в онлайн услугата Nikon Image Space.
    Размерите на D5300 са получили по-малки стойности в сравнение с тези на предшественика му D5200 и са: 125 х 98 х 76 мм, теглото е 480 г (без батерията). Устройството ще се предлага в черен, червен и сив цвят, продажбите ще започнат в края на този месец. Цената на фотоапарата ще бъде $ 800, а в комплект с обектив AF-S DX Nikkor 18-140мм f/3.5-5.6G ED VR - $ 1400.




    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Nikon D5300

    Липсата на нискочестотен филтър на сензора гарантира създаването на по-ясни изображения.
    Вероятно тази част от съобщението може да изглежда странно или неразбираемо на типичният производител... И при това ми се струва, че "нискочестотен филтър" не е правилното наименование... Всъщност това за което иде реч е високочестотен филтър, т.е. не пропуска високите честоти, а пропуска по-ниските от определен праг... Другото име е АА (anti aliasing) филтър...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Nikon D5300

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Вероятно тази част от съобщението може да изглежда странно или неразбираемо на типичният производител... И при това ми се струва, че "нискочестотен филтър" не е правилното наименование... Всъщност това за което иде реч е високочестотен филтър, т.е. не пропуска високите честоти, а пропуска по-ниските от определен праг... Другото име е АА (anti aliasing) филтър...
      Не го знаех това, благодаря.
      Изглежда ми много добро попадение. Долу-горе, това си е D5200, но с wi-fi. Интересно ми е с този ''високочестотен'' филтър, колко ясни изображения ще прави. Интересно ми е и на 12800 ИСО, колко чиста ще бъде снимката и ще има ли шум по нея. Интересен ми е и този нов процесор, казано честно, много ми допадна този фотоапарат. Общо взето, всичко ми е интересно. Нямам търпение да го видя и в Българските магазини и да го пробвам.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Nikon D5300

        Въпросът за АА филтъра, е меко казано сложен. Макар напоследък да се очертава една ясна "мода" за премахването на АА филтъра, това решение си има своите предимства и недостатъци. Ако един апарат няма АА филтър или негов заместител, то ще е подходящ за снимане на пейзажи и други природни обекти, но шансът да се появи моаре върху всичко съдържащо правилни матрични структури е според мен неприемливо висок... Никон имат патент за устройство, което позволява емулация на АА филтър, то пък намалява количеството светлина достигащо до сензора... Сложна работа, всеки фотограф, трябва добре да обмисли, за какво и как ще използва един апарат без АА филтър...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Nikon D5300

          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
          Не го знаех това, благодаря.
          ...Интересно ми е... ... ...колко... ... ...Интересно ми е... ... ...колко... ... ...ли... ... ... ... ... ...Интересен ми е... ... ...
          Оммм...

          В общи линии тенденцията вече е който може да маха или смалява до минимум въпросния филтър, който е един вид "замътнител" (в микроскопичен мащаб) за избягване на т.нар. "моаре", и да се справят с последиците от премахването му или намаляването му по софтурен път когато се налага.

          Единствено Пентакс с новия К3 е тръгнал по друг път, там филтър просто няма, но ако искаш да го симулираш се включва режим в който стабилизацията на матрицата "клати" матрицата с амплитуда един-два пиксела колкото да "замътни" изкуствено образа до степен моаре-то да изчезне.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Nikon D5300

            Поразрових се и видях, че вече доста апарати нямат такъв филтър. Един от тях е Nikon D800E. Намерих и една снимка.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tzhr2290.JPG
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5527610
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #7
              От: Nikon D5300

              Пропуснал съм я тази част от темата, много е полезна... (споменатата от Goblin) Към нея добавям само няколко щриха, по мое мнение важни... На първо място, надежден софтуерен метод за премахване на моаре няма... Освен с четката и гумата във фотошопа разбира се... Твърдението, че с развитие на матриците намалява шанса за поява на моаре не е вярно... просто обектите върху които се появява, са с по-дребни структури... Въобще появата на моаре, е ефект от налагането на две матрични структури, с леко разминаващи се размери... Към момента работещо решение за филтър с включване, изключване има Никон, второто за което спомена Goblin по-горе е патент на Пентакс, но все още никой няма реални впечатления от него... Сигурно е, че ефективността му ще намалява пропорционално на скоростта на затвора... Въобще според не малко авторитети в областта, премахването на АА филтъра, е до голяма степен мода и има своите не малко отрицателни последици...
              Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-10-13, 21:42.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                От: Nikon D5300

                Ето тук за патента на Никон за управляем АА филтър: http://nikonrumors.com/2013/08/27/ni...s-filter.aspx/
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Nikon D5300

                  Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                  Интересно ми е и на 12800 ИСО, колко чиста ще бъде снимката и ще има ли шум по нея.
                  Изпитал ли си необходимост някога от такова ИСО ?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nikon D5300

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Изпитал ли си необходимост някога от такова ИСО ?
                    Не, но никога не се знае кога ще ти потрябва нещо такова.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nikon D5300

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      Не, но никога не се знае кога ще ти потрябва нещо такова.
                      Стъклата, стъклата са важни...зарежи ги другите рекламни трикове.
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nikon D5300

                        Много неща са важни, напоследък софтуера, каквото не може или е трудно да се постигне оптично, вече се поправя със софтуер...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nikon D5300

                          На Д7100 фокусът, не е с 39 точки, а е с 51 и е същият като на Д300с. За шумът от исото, при Д7100 до 6400 с редуциране на шума, не се забелязва нищо или почти нищо. Чак като вземеш да зуумваш снимката тогава. Мога да покажа и примери на вечерни снимки, ако искате. При Д5300, не знам как ще е. Иначе и аз съм на мнение, че в качествените стъкла му е майката.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nikon D5300

                            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                            На Д7100 фокусът, не е с 39 точки, а е с 51 и е същият като на Д300с. За шумът от исото, при Д7100 до 6400 с редуциране на шума, не се забелязва нищо или почти нищо. Чак като вземеш да зуумваш снимката тогава. Мога да покажа и примери на вечерни снимки, ако искате. При Д5300, не знам как ще е. Иначе и аз съм на мнение, че в качествените стъкла му е майката.
                            Малко извън темата, но - вградения noise reduction върши ли някаква работа >?

                            Поздрави !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nikon D5300

                              Не ти трябва вградения защото апарата решава вместо тебе. Има достатъчно странични програми за "хигиенизиране".
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X