Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайвер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хайвер

    Колега какво искаш да го правиш да го разбиеш ли?Ще проверя мои приятели рибари и ако имат мога да направя свръзка и съответно мога да пратя с рецепта само да желаеш;-)))))))))))))))
    За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

    Коментар


    • #32
      От: Хайвер

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      Недейте така бе хора.... това е за ракията през лятото . Водката (ако е хубава) се пие стайна температура.
      Моля моля .. това да не е кат да си държиш вискитУ у хладилника ... Водката ако е читава като е охладена требе да е sans мирис и вкус. А иначе некои пият и вискито без уЕд ... на вкуса и на цвет ... А наздраве че съм подкарал тука едно.

      Коментар


      • #33
        От: Хайвер

        колеги,осолен хайвер за разбиване се продава в Пловдив в "Лекси" в Кършияка до моста на бул.Васил Априлов,купуваш и разбиваш..има и опростена технология за разбиване( от същия вуз в който измислиха майонезата без яйца) първо се разбива осоления хайвер с малко топла вода -една лъжица хайвер с една лъжица вода,става една каша малко гадна на вид,след което се пълни буркана с олио,потапя се пасатор и съвсем бавно се изтегля нагоре,при което емулгацията се получава,накрая се капва лиминче,слага се галета,хляб,лук маслини,копър-всъщност кой както го обича..и наздраве
        куче или вълк?
        в клетка ,или свободен?
        въпрос на личен избор.
        Вихрен Илиев
        0888249888
        blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
        Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #34
          От: Хайвер

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Я споделете от къде да си закупя хайвер (от шаран примерно) че нещо не мяркам

          По възможност да е около къщи
          Здравейте. Съжалявам, че чак сега виждам тази тема.
          Но ако още се интересувате, има място в София, където се продава тарама хайвер. Освен шарановия, има и някаква друга екзотика с отровно розов цвят, който поне аз нямам желание да пробвам.
          Магазинът се намира на Граф Игнатиев, близко до Попа.
          Ето го в Google:
          http://goo.gl/maps/cxn4N

          Коментар


          • #35
            От: Хайвер

            Преди малко ми тръшнаха 1 кило суров, замразен хайвер от сьомга, та викам да питам преди да съм го осрал, че с такъв досега не съм си играл. Плана ми е да го осоля, както правя с хайвера от попчета и да го хвърля в хладилника за разбиване (тарама). Ако има някакви чалъми или други начини на приготвяне - давайте ги насам
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #36
              От: Хайвер

              Гласувам за тарама .
              Онзи ден ми пристигна книга с рецепти от Света Гора на Монаха Епифаниос има рецепта за тарамокюфтета
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #37
                От: Хайвер

                Аз пък си мисля, че е грехота такъв хайвер да се опитва да се разбива, пък и е доста едър за целта. Моето предложение е просто да се осоли и като стане - имате си огромно количество червен хайвер.
                В руските сайтове би трябвало да има достатъчно рецепти как се прави.
                Примерно съчетание за търсене:
                Домашняя икра из лосося.

                Коментар


                • #38
                  От: Хайвер

                  Ама тук явно никой не се е тровил със суров хайвер.Хайвера за разбиване трябва да си узрее със сол и покрит с олио в хладилника докато стане силно розов,понякога месец време,и чак после се бие и консумира,на много риби хайвера както го описвате е отровен ,ако не узреее.Иначе перфектния хайвер за тарама е от каракуда

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хайвер

                    Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                    ...перфектния хайвер за тарама е от каракуда
                    Тук имам сериозни възражения ...че трябва да узрее сме на едно мнение
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хайвер

                      е аз не съм узрявал много хайвери ,но това са ми наблюденията

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хайвер

                        Пласт сол, пласт хайвер, около 2 санта, пак сол пак хайвер, най отгоре сол. Оставяш за месец в хладилника. Махаш солта, а хайвера в буркан, плътно натъпкан, накрая заливаш с олио и съхраняваш пак там!
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хайвер

                          Тоооо, малко на налагане на сланина мяза тая технология бре, Дочев! Не че, се съмнявам в кулинарните Ви познания, просто констатирам.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хайвер

                            Разбит хайвер от речен кефал: добре узрял хайвер (тъмно жълт до оранжев цвят) от пресно уловена риба (най-добре от кефал, каракуда, шаран) се осолява добре (80 г сол на 400 мл хайвер - чаша за бира!) и се държи на хладно, докато узрее - става ярко оранжев и прозира. В хладилник се запазва повече от 2 години.
                            За доза 500 мл:
                            - малка глава лук се нарязва много ситно, слага се в конус или цилиндър с обем 1 литър ;

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090775.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5690485

                            - добавя се 1 супена лъжица узрял хайвер и 1 лъжица вода;

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090776.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5690486

                            - смила се с пасатор (сълзите и сополите от лука - вънь моля);

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090777.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5690487

                            - машината работи и бавно се налива 500 мл олио;

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090778.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5690488

                            - готов е като стане на плътна гъста пяна;

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090779.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5690491

                            - опитва се на вкус и при нужда се добавят сол и лимонтузу, пасира се 30 сек.;

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090780.jpg
Прегледи:1
Размер:99.7 КБ
ID:5690490

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090781.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5690492

                            - готов е за мезе!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090783.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5690493

                            Трудовият процес по разбиването е 10 минути.
                            За прецизната работа на фотографа (в този случай - майстора на риболова и рязането на лука ) е необходима голяма чаша хубаво вино!
                            Студено бяло вино, водка и ракия са необходими за правилната консумация на готовия продукт!
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хайвер

                              Продължавам да не проумявам защо говорите за тарама и разбиване на хайвер с хляб, олио и подобни неща, когато става дума за хайвер от сьомга - най-любимият ми, ядящ се на зърна без разбиване (много по-популярен като червен хайвер). От както прочетох за въпроса, непрекъснато ми текат лигите и мога само да си мечтая за кило суров хайвер от сьомга.
                              И се отнасям в спомени от преди 30 години, когато една вечер в Москва изядох огромно количество червен хайвер, без да ми стане нещо (за ужас на колегата ми, който реши, че до сутринта няма да съм оцеляла).
                              Не е ли грехота тази красота и вкусотия да се разбива като шаранов хайвер?

                              Преди писах от телефона, сега ето линкове с повече информация как се прави - от най-вещите в това дело (руснаците).

                              Как се осолява червен хайвер от сьомга:
                              http://www.wday.ru/dom-eda/soh/naslajdaytes-vkusom-ikryi-foreli/

                              Как се осолява червен хайвер в домашни условия - просто и вкусно:
                              http://101urok.ru/kak-zasolit-krasnu...osto-i-vkusno/

                              И всички линкове от гугъл:
                              https://www.google.bg/search?q=%D0%9...BA%D1%80%D0%B0




                              Коментар


                              • #45
                                От: Хайвер

                                И малко информация за цена на червен хайвер у нашенско - не знам след като видите цената, дали ще продължите да настоявате да го смятате за тарама и да го разбивате

                                http://www.caviarbg.com/%D0%A5%D0%B0...BC%D0%B3%D0%B0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X