Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с индикация на таблото 4WD Toyota 4runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с индикация на таблото 4WD Toyota 4runner

    Добър вечер колеги. Имам следния незначителен но много много дразнещ проблем с джипа. След смяна на съединител незнайно защо лампичката на таблото спря да свети когато включа 4х4 режима. Значи отпред съм с ръчно хубове а 4х4 включва с натискане на компче 4WD който се намира на самия лост. Значи джипа работи както преди на всички решими 4х4 и бавните но пустата лапичка не свети и не свети. Става вече 2 пъти разглабям таблто и сменям самата лампичка но няма и няма. Някой ако има идеи да казва.
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Проблем с индикация на таблото 4WD Totora 4runner

    Може да потърсиш датчика, той подава информацията за включено 4WD и лапмата свети. Като няма подадена информация и не свети. Или се е разкапал някой куплунг. А може и да не ги търсиш щом си работи, стига да помниш че си включил 4x4.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с индикация на таблото 4WD Totora 4runner

      Добър ден колега. Кой куплунг да търся някакви насоки горе долу къде да го търся??? най- вероятно ще да е по кутията някъде нали? Всички букси съм ги гледал и пръскал с ВД..един стои в колата и гледа дали ще светне въпросната лапма а друг пипа долу дадтчиците но няма абсолютно никакъв ефект. Като се пооправи времето пак ще се заляга. Ако има някакви други възможни прични да не свети пустата лампа при положение че ВСИЧКО РАБОТИ да пише, ще му бъда много благодарен.
      Благодаря отново предварително

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с индикация на таблото 4WD Totora 4runner

        Колега, Не знам за кое поколение рънер говорим. Предполагам, че датчика се намира на раздаткат поне на 3 то поколение е така. В зависимост от вида раздатка е или от ляво или от дясно, но в двата случая е в средата на раздатката.
        Поздрави,

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с индикация на таблото 4WD Totora 4runner

          Да ти кажа Колега, не е от лампата. При мен се появява същия проблем когато не са зацепени добре предните полуоски. Може дори само едната. Развърти малко хъбовете. Натисни и пусни няколко пъти копчето за 4х4. Тръгни рязко напред след включване на копчето. Аз имах спукан маркуч за налягането и не можеше да зацепва добре предния мост и не светеше лампата докато не го смених. Поздрави и успех.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с индикация на таблото 4WD Totora 4runner

            Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
            Да ти кажа Колега, не е от лампата. При мен се появява същия проблем когато не са зацепени добре предните полуоски. Може дори само едната. Развърти малко хъбовете. Натисни и пусни няколко пъти копчето за 4х4. Тръгни рязко напред след включване на копчето. Аз имах спукан маркуч за налягането и не можеше да зацепва добре предния мост и не светеше лампата докато не го смених. Поздрави и успех.
            Здравей колега. Значи преди да свалям скорости за подмяна на съединител, когато натисна копчето на малкия лост лампта светва без значение дали съм зацепил предния мост или не. Както казах по-горе с ръчни хъбове съм от пред и дори без да ги навия преди свалянето на кутията лампата си светеше

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с индикация на таблото 4WD Totora 4runner

              Щом са сваляли скоростите, са свалили и раздатката. Проблема е станал при свалянето. Или не са включили кабела към датчика, или не прави добър контакт или самия датчик се е прецакал.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с индикация на таблото 4WD Totora 4runner

                Първоначално публикуван от momo76 Преглед на мнение
                Щом са сваляли скоростите, са свалили и раздатката. Проблема е станал при свалянето. Или не са включили кабела към датчика, или не прави добър контакт или самия датчик се е прецакал.
                Здравейте колеги. Всички кабели са по местата си просто няма как да се объркат. Всеки кабел съм го свалил напръскал с ВД мърдал съм си ги всякак пустата лапмпа не свети. Хъбовете въртях тръгвах спирах, минах през всички режими всичко работи. Искам да попитам кой датчик точно да търся и от къде да го купя ако е заминал. И как така преди свалянето ( ако е датчика ) всичко работи и след това няма никой. Ако беше хлабав куплунг при мърдането и всички тестове все щеше да даде сигнал на таблото.
                Благодаря предварително.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с индикация на таблото 4WD Toyota 4runner

                  Пак не разбрах с кой точно Рънър си, ама виж погледни предния мост. Ако имаш една хубава вакуумна тумба до дифа, точно до нея има и датчик. Проследи му кабеляците и дали изобщо е включен. Иначе има и един куплунг, който свързва снопа от скоростна/раздатка със снопа в купето. Беше някъде на майка си в ... но не помня къде точно, май някъде под капака на скоростния лост ... пак казвам, не помня точно. Само че ако е изключен той, няма да ти светят и бавните и задната, освен ако някоя жица не се е отскубнала.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с индикация на таблото 4WD Toyota 4runner

                    Здравей колега. Куплинга под скоростния лост е включен, даже го проверявах повторно ще погледна муфата и датчика до нея и ще пиша. Рънара е 92 набор по рама и талон 2.4 ТД

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X