Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

    Бенца трябва да си сведе параметрите на изстрела до желаното от него ,и тогава да търси калибър ,оптика и пушка
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #32
      От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

      WebRep


      currentVote


      noRating
      noWeight














      Даго нека стоим в калибьра 308,Лапуата 338 е малко екзотика и искам като ще тьрся патрони да са поне един вид с карабината.Аз до момента сьм се уровил в 4 различни калибьра,пети не ми трябва.

      СИГ ССГ 3000 го гледам на 1500 долара.Виж в началото на темата - Ремингтона като пушка е 600 айде 700 да е.Приклада му е модел от преди 50 години,за да е удобен на навалицата около мен ще му трябва нещо добро или модерно за още едни 1000 кинта да речем и на финала пак стьпва колкото ССГто.Тиката ще я гледам,за тия НИЩО не знам.

      Това за 700

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:milspec5r1.jpg
Прегледи:1
Размер:29.9 КБ
ID:5527463

      Заприличва на това за още хилядарка ПОНЕ за да легне и на жената на бузите и на баща ми на рамото.Сьщата дилема като с нашия Калашник - той 2 бона и за да стане още хилядарка поне,за по-малко пари СКАРа ма това е сьседната тема.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7769.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5527464


      Дали мята или не на 1000 метра е друг вьпрос,да не са 1000,да речем 900 да са,айде от мен 800.Сега не скачайте,че жената и на 200 няма да уцели.И да не уцели я загуби каса бира я не,то аз дали ще уцея е под вьпрос.


      Гледайте го в 308 калибьр,като цяла картинка,финалната какво може и колко ще струва.С цена от 1500 и СИГ ССГ 3000 става,целостната картинка е там,един НФ му трябва само.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

        Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
        Бенца трябва да си сведе параметрите на изстрела до желаното от него ,и тогава да търси калибър ,оптика и пушка

        ДА, и като ги сваля на 300 метра ще ми препорьчате нещо дето бие на макс 400,след 2 години пак железа да купувам.Цевта на Ремингтона почти не е мрьднала последните 40 години,няма всеки месец пушки да купувам я.


        Стоя и се смея,вое все едно на вьрзано за 50 000 долара сьм се хванал.Като не уцеля 200 пьти та какво?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

          ССГ-3000 за 1500$?: няма какво да се колебаеш, това е пушка мечта. Тиката е финландкса, мисля че е също добър избор като качество и цена. Тая дето съм я пуснал с все оптиката (Леополд!)ти идва на 2500$.
          И хора стига го чекнахте човека за професионални навици, способности и т.н. Става дума за неангажиращ кеф и удоволствие. От тука натам всички сериозни изисквания и предпоставки стават излишни и безмислени. Каквото уцели- уцели, дали ще е на 300 или 3000 метъра все тая. Гарес никой няма да му гони (освен жената заради кинтите ).
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #35
            От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Значи, сега пробвах с балистичен калкулятор да симулирам стрелба на 1000 метъра с .308Win муницията на Federal марка Sierra MatchKing и оптичен мерник ТМР на Люполд. И ето какво се получи - на тази дистанцията мишена ще ти се намира ИЗВЪН прицелната скала, време на полета на куршума е 2,02 сек, а максималнота вертикална поправка е 1400 см. С една дума - заеби!

            Трудно се отказвам,от мальк така.Може ли?МОЖЕ.Аз мога ли?НЕ.Мотиката ми трябва,как ще копам е друга тема.




            Имам някаква идея и по нея питам,ти сьвсем ме изкара
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

              Виж ,американски пушки в калибър 308 има бол.Все ми се струва че трябва да почнеш от нещо по непрофесионално и с времето и добития опит да променяш оръжието ,калибъра и естествено оптиката,която е в единствие с поставените цели за пределна стрелба.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #37
                От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                Много дини си хванал под една мишница, докъде ще стигнеш ти си знаеш.

                Снайперската стрелба е умение тънко, ако перфразираме поета (сценариста).
                Иска си времето, за да се усвои, пък трябват и заложби наистина.

                И по темата - Ремингтън 700 е за болтовите пушки като АР за карабините - добра платформа, върху която може да се гради много.
                Заводски Ремингтън си струва да е М24A2 или нещо друго от военната им серия, ако изобщо можеш да се добереш до такъв.
                Базовите цивилни версии искат много работа докато станат конкурентноспособни.

                Разгледай и Тикка/Сако, Щаер, Зауер - имат добри болтове, но са далеч над 600 долара.

                Стрелба на 1000 метра с .308 е близо до максимума, постиган от хора с опит и с много добра пушка и патрон.
                Този калибър е по-адекватен до към 800 метра.
                И като стана дума - ако искаш да целиш дини на такива дистанции ще трябва сам да си правиш патроните, а там е цяла друга вселена като нужни знания и опит.

                Ако е за удоволствие само аз бих намалил дистанцията или сменил калибъра.

                Оптика - колкото повече, толкова повече.
                В смисъл, гледай за максимални увеличения - Х32 Х42
                Звучат много, но като погледнеш диня на 1000 метра през нещо по-слабо и няма да видиш нищо.

                Аз съм с Найтфорс 8-32Х56 и съжалявам, че не взех Х42 модела.
                Военните се справят с по-малко, но там опитът е важен.

                Леуполд май ги правят само в Китай вече, не знам дори военните им модели дали останаха да се сглобяват в САЩ.
                Найтфорс са по-добри.
                В САЩ най-желани са USOptics.
                В Европа Шмид от тактическите, Цайс също имат добри модели, както и Сваровски, но те са предимно ловни.
                Никон cа доста добри, макар и в по-ниска ценова категория.
                Горе-долу това е на върха.
                По-евтините оптики също не са лоши, стига да не са най-евтините китайци.

                Оптика се избира с гледане, не става само по спецификации.
                Отделните производители имат различен отенък и пропускливост, на някои им харесва Леуполд, други само Сваровски и т.н. - погледни през няколко оптики преди да я купиш.

                Коментар


                • #38
                  От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Човек точен изстрел през оптика дори и на 200 метра изисква доста сериозна подготовка . Не е зле първо да започнеш с една карабина 22lr с оптика и като постреляш малко ще си изясниш доста неща .
                  200 метра не е ли малко? Неделя уцелих на 40 метра без оптика с въздушна пушка, с оптика си мисля, че и на 100м. ще уцеля. Какво остава за сериозна пушка с оптика?
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #39
                    От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    ССГ-3000 за 1500$?:Каквото уцели- уцели, дали ще е на 300 или 3000 метъра все тая. Гарес никой няма да му гони (освен жената заради кинтите ).
                    Или АЗ бьркам или в сайта на СИГ е точно толкова.

                    http://www.sigsauer.com/CatalogProdu...24-patrol.aspx

                    За това ли ми говориш?Е му цената,кликай.

                    ТИКА ако това е модела,за 3 минути тьрсене е 1600 и малко.

                    http://www.gandermountain.com/modper...=418153&r=view

                    АЗ като пич взимам и 10% отстьпка от магазинчето,ако се разровя ГАРАНЦИЯ и по-долу ще ги намеря.


                    Нали за това писах - пуцалото до около 1500 кинта в 308 калибьр,че се ошушках тия дни.Жената има думата за тенджери и тигани,за друго само странно гледа / ма сьм смел /.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      200 метра не е ли малко? Неделя уцелих на 40 метра без оптика с въздушна пушка, с оптика си мисля, че и 100 ще уцеля. Какво остава за сериозна пушка с оптика?
                      Уцели какво?
                      Ако е било нещо по-дебело от конец значи трябва още практика.

                      На сто метра се целят лесно дини.
                      1 MOA точност е слаб резултат за снайперска пушка а това е към 3 сантиметра на 100 метра, което трябва и да е целта на тази дистанция.

                      Коментар


                      • #41
                        От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                        Бенц.... Не се спря значи. Взимаш едно такова:
                        http://www.remingtonle.com/rifles/40xs.htm

                        С едно такова:
                        http://www.leupold.com/tactical/scop...-m1-illum-ret/

                        И си назад с парите и напред с класен снайпер.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                          Я да си поговориме утре.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • #43
                            От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                            Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                            Много дини си хванал под една мишница, докъде ще стигнеш ти си знаеш.

                            - погледни през няколко оптики преди да я купиш.

                            Това все едно да ти дам сьрф дьска да избираш или делтапланер.
                            Какво да му гледам в магазина,нали трябва да легна зад него и да видя кое как е при определени условия?И точно там системата куца - няма от кьде освен ако не го купя.Не го ли купя добро трябва да го купувам 2 пьти.И от там НАЙТФОРС Хнам си колко.

                            Аз нали писах в една друга тема - на мен Армията не ми е платила обучението,почти идея си нямам кое и какво да му гледам,мога да чета обаче на няколко езика и гледам кой от какво е доволен и бия там па каквото стане.

                            Калибьра няма да го сменям,дистанцията лесно,като не са 1000 нека са 800,касата бира все толкова студена ще е.


                            Прегледай пак тоя Ремингтон,цевта му е сьщата ако не се льжа на М24.


                            remington 700 ss 5r milspec WebRep


                            currentVote


                            noRating
                            noWeight
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Курсове има
                              Инструктори има
                              Полигон има
                              Нарьчниците лесно - свалям 3 за по нам си колко кинти и за 10 дни плаване ги препорочитам по 3 пьти.
                              Зпомнил какво запомнил и лягам на тавана на джипа с идеята Мамка ти и диня.И карам леко нежно с ЛЮБОВ.

                              И залога е каса бира,залога не ми е живота или живота на колегата войник.Почвам с 300 метра и карам повечко и по-далеч.Ако стане ОК,ако не стане мммм пак ОК.


                              Давайте за пушките,какво да гледам като марка и модел,това и да искам СЕГА да го взема няма да стане,закона не ми дава,че сьм се увьртЕл в порьчки тия дни.
                              Баце.... като ти дадох оферта да правим анти пайръси фирма не мъ чу.... Земи ме бе бате- ще науа да стреляш.... А сериозно- наръчници дал бог... щи дам. И малко хитринки ще те науча. Ама не в общият форум.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Бенц.... Не се спря значи. Взимаш едно такова:
                                http://www.remingtonle.com/rifles/40xs.htm

                                С едно такова:
                                http://www.leupold.com/tactical/scop...-m1-illum-ret/

                                И си назад с парите и напред с класен снайпер.

                                Макмилънът е прекрасен, още помня усещането му!
                                А и е от къстъм шопа.

                                Жалко, че само в магазина ви я пробвах, но пък съм се състезавал срещу нея.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X