Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

    Какъв тип темперамент си?

    Коментар


    • #17
      От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

      Имаш ли някои специфични проблеми със сърдцето си?

      Коментар


      • #18
        От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

        Как си с очите?

        Това са минимум от въпроси, които трябва да си зададеш, ако искаш да си снайперист, или нещо подобно...

        Коментар


        • #19
          От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Тренирал ли си от малък спортната стрелба?
          АЗ ли?

          Аз каквото сьм тренирал го работя в момента,бизнес един вид ми стана.Ако вьпроса е мога ли да лежа флегматично и дали ми виждат очичките то отговора е ДА.Дали ще уцеля нещо на 500 метра па ако ще 30 000 долара пушка някой да ми е дал то отговора е ЕДВА ЛИ.Всико се учи обаче,един нарьчник на куция снайперист да си сваля на пада,седмица на работа като сьм да го чета,20% да запомня,курс за 300 кинта да извадя.........все ще прасна една диня на 500 метра с пьрвите 222 опита.Инструмента кой е обаче?

          Някое друго полезно хоби да ми препорьчаш освен риболов и коли?

          Давайте по темата,600 кинта е пушката тук,8 стека цигари или 2 гуми на колата.И по тая логика под леглото отесня,а ако вкарат закон сейф да имам я закьршвам от всякьде.





          Сибирски ние си пишем заедно - работя го капитан по разни лодки тук,нямам проблем с очи,задник,сьрце,жега или студ,мога да лежа на кофти място с часове,мога да сьм флегматичен,с математиката проблеми нямам,с вятьр и влажност на вьздуха,ориентиране и прости сметки и там така.Каквото и да е обаче АЗ не кандидатствам за военен,ако не свитна динята то тя няма да ме свитне мен,няма да си сменям професията и няма да си вадя хляба с това.Няма и да ви питам с това 6-7 годишно дете може ли да стреля,там сьм намислил 22 ма това лесно.
          Ти го мислиш от позицията на военен,аз го мисля като татко с децата си в пустинята на палатка с пушките.Кой учи за звездите,кой пали огьн,кой пече мрьвките и кой стреля на сутринта по диня.Я уцеля пьрвите 2 месеца я не,дреме ми,няма да избяга динята я.



          И да не се обьрка някой - почти на 40 сьм / има да старея още /децата станаха на по почти 6 и почти 3.Шанс да се запиша в Армията НИКАКЬВ.
          Последно редактирано от BENZBOSS; 16-10-13, 20:27.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

            Стрелба на 1000 м си е доста сериозно нещо, нарочно ако искаш да си улучиш мишената. Само с наръчника няма да стане, трябва да се заровиш в умни и трудни за четене книги за балистиката първо, за да разбереш какво е самият изстрел и какво въздейства върху изстрелян куршум. После трябва много да стреляш, за да придобиеш онзи навик за точната стрелба. Джаджи помагат до някъде, но точен изстрел на голямата дистанция е винаги комбинация между голям късмет и голям опит.

            Коментар


            • #21
              От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

              Знаеш ли .Прави си екскурзията където си искаш.Прави удоволствие на семейството си на всякакво палатка парти.Ако това ти е идеята за такова оръжие,е не ти трябва.Ако ти се спортува давай,но за самозащита не е твоето оръжие.
              Следя ти оръжейните теми,и ми се струва че скачаш от идея на идея и все още не знаеш какво точно ти трябва.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #22
                От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Стрелба на 1000 м си е доста сериозно нещо, нарочно ако искаш да си улучиш мишената. Само с наръчника няма да стане, трябва да се заровиш в умни и трудни за четене книги за балистиката първо, за да разбереш какво е самият изстрел и какво въздейства върху изстрелян куршум. После трябва много да стреляш, за да придобиеш онзи навик за точната стрелба. Джаджи помагат до някъде, но точен изстрел на голямата дистанция е винаги комбинация между голям късмет и голям опит.

                Курсове има
                Инструктори има
                Полигон има
                Нарьчниците лесно - свалям 3 за по нам си колко кинти и за 10 дни плаване ги препорочитам по 3 пьти.
                Зпомнил какво запомнил и лягам на тавана на джипа с идеята Мамка ти и диня.И карам леко нежно с ЛЮБОВ.

                И залога е каса бира,залога не ми е живота или живота на колегата войник.Почвам с 300 метра и карам повечко и по-далеч.Ако стане ОК,ако не стане мммм пак ОК.


                Давайте за пушките,какво да гледам като марка и модел,това и да искам СЕГА да го взема няма да стане,закона не ми дава,че сьм се увьртЕл в порьчки тия дни.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                  Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                  Ако ти се спортува давай,но за самозащита не е твоето оръжие.
                  Следя ти оръжейните теми,и ми се струва че скачаш от идея на идея и все още не знаеш какво точно ти трябва.

                  Не знам какво точно ми трябва като снайпер.Почти сьм наясно какво ми трябва като полуавтоматична карабина,помпата е порьчана,Сига 220 го чакам / на брата дойде,моя е в мьглата някьде /,револвера ще има да почакам и там,че половин година не им мьрдала.Последните 3 стават за отбрана на дома,снайперчо и карабината за КЕФ.

                  Виж пак това,писах го веднага след твоята снимка на пушката.

                  До 50 сьс револвер 357
                  До 100 СИГ 220
                  До 150 Ремингтон 20 калибьр помпа че рита малко,а аз сьм кекав /.
                  До 500 го мисля ма май ще е СКАР 17 хеви
                  До 1000 с какво да стрелям,това е вьпроса.


                  Говоря за СПОРТ,имаш пустиня на 2 часа пьт от тяб,взимаш една чанта с Кола Кола и малко веян суджук и птиваш да пуцаш.Кой печели бирата ако тиквата е на 900 метра дистанция?



                  Остави дома,аз с дебел Калашников патрон тук трябва сьвсем да сьм изперкал за да заредя,а какво остава да стрелям.Куфара ако видиш с какьв катинар сьм го заключил ще паднеш,за дебелите патрони.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                    Със бенчереста не съм чак толкова навътре , но ти предлагам да погледнеш сайта на Tikka T3 - ловувам с такава карабина кал. 308 и на далечни дистанции дава доста добри резултати . Оптиката ми е Цайс 1.5 - 6 Х 42 , около 2500 лв с монтажа . За твоята цел си мисля най подходящ ще е модела
                    TIKKA T3 SUPER VARMINT

                    Той е с дебела цев и е подходящ за стрелба на големи дистанции , разгледай им сайта , можеш да харесаш нещо ...
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #25
                      От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                      Barrett 82A1 50BMG , но надхвърля бюджета. Ще падне динята.
                      TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                      www.kamino92.com

                      Коментар


                      • #26
                        От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                        Прибави още 500-1000$ кинта отгоре и ще имаш едно бижу, каквото ще ти покрие всички нужди както си го замислил. Ето ти 3 жокера, за които аз самия често си мисля преди да заспя...
                        Tikka T3 Varmint Tactical, кал 308 барабар с оптика Leupold Mark4 4,5-14x40 за само 2500$


                        Savage Arms 110 BA .338 Lapuaили 300, към 2400$ ама без оптиката


                        SSG-3000 Cal.308, ама е доста по-скъпа.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #27
                          От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                          Ще ми стане навик да се самоцитирам, ама...
                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Малко спам... БЕНЦ, изчетох с огромен интерес дилемите ти около патлак и тукашните ти за пушка. Явно си решил да правиш булката- терминатор. С нетърпение чакам темата: Дайте съвет за гранатомет- нещо компактно, непретенциозно, но да върши работа. Имам приятели в Сан Диего, при удобен случай ще ги поразпитам как са решили отбраната на къщите си.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                            Значи, сега пробвах с балистичен калкулятор да симулирам стрелба на 1000 метъра с .308Win муницията на Federal марка Sierra MatchKing и оптичен мерник ТМР на Люполд. И ето какво се получи - на тази дистанцията мишена ще ти се намира ИЗВЪН прицелната скала, време на полета на куршума е 2,02 сек, а максималнота вертикална поправка е 1400 см. С една дума - заеби!

                            Коментар


                            • #29
                              От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              ...майка им от сега учи големия обрьч да вьрти в залата,че да не и пречел като работи.А де...........
                              Бързо тръчи в магазина, аз вече да съм я купил!!!!
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • #30
                                От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                                Човек точен изстрел през оптика дори и на 200 метра изисква доста сериозна подготовка . Не е зле първо да започнеш с една карабина 22lr с оптика и като постреляш малко ще си изясниш доста неща .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X