Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въдица за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въдица за начинаещ

    Колеги здравейте. Можете ли да ми препоръчате въдица с макара за начинаещ рибар. Ще се ползва в река, езера и язовири. Глупав въпрос но не съм бил на риба даже, но искам да се науча. Поздрави
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

  • #2
    От: Въдица за начинаещ

    Вземай нещо за 20-30лв и ако ти харесва става каца без дъно-от личен опит
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #3
      От: Въдица за начинаещ

      Взимаш нещо евтино като да се зарибиш, пък после .... как дойде

      Аз имам две пръчки телескоп (подаръци) дето така си седят вкъщи. Ползвам ги да вадя това онова дето малката е набутала/хвърлила зад някоя мебел .
      Аз мога да съм от части рибар само в компания и с бира или нещо по-огнено и да поддържам скарата .
      Ама да се натръгна да вися сам по коритата - не, пък и не разполагам с време за подобни дейности.
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: Въдица за начинаещ

        Всичко зависи от мерака.Според мен си купи нещо сносно.Не уточняваш каква риба искаш да ловиш-мирна -хищна-голяма -малка.На дъно -на плувка -блесна-на муха.Най-хубаво е да отидеш със някой приятел да ти покаже как се лови пъстърва после как се мята за шарко после бегаш за сом нейде из Дунава или в някой язовир и решаваш кой риболов ти е допаднал най-много и насочваш инвестицията на там.Пък после ще се окажи че джипа не може да достигне най-хубавите места ище ти трябват по големи гуми -тогава пък ще ти трябва окачване -тогава пък мотора ще ти дойде слаб -абе както колегата по горе е казал -каца без дъно .А НАСЛУКА.
        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

        Коментар


        • #5
          От: Въдица за начинаещ

          Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
          Всичко зависи от мерака.Според мен си купи нещо сносно.Не уточняваш каква риба искаш да ловиш-мирна -хищна-голяма -малка.На дъно -на плувка -блесна-на муха.Най-хубаво е да отидеш със някой приятел да ти покаже как се лови пъстърва после как се мята за шарко после бегаш за сом нейде из Дунава или в някой язовир и решаваш кой риболов ти е допаднал най-много и насочваш инвестицията на там.Пък после ще се окажи че джипа не може да достигне най-хубавите места ище ти трябват по големи гуми -тогава пък ще ти трябва окачване -тогава пък мотора ще ти дойде слаб -абе както колегата по горе е казал -каца без дъно .А НАСЛУКА.
          Хаха А после ще почне и лодка да си търси, пък колесар, ама за офроуд . Ако пък вземе че се забие по морето, може да почне и за яхта да се оглежда


          п.п. сетих се за вица един дето жена му го пратила да купи превръзки, ама се забил у рибарския, та там успели да му продадат въдици, джип, лодка и т.н. , че така и така няма да еве уикенда.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Въдица за начинаещ

            Майтапа настрана -трябва да реши къкъв риболов иска да прави и след това въдици -джипове и лодки.
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • #7
              От: Въдица за начинаещ

              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
              Хаха А после ще почне и лодка да си търси, пък колесар, ама за офроуд . Ако пък вземе че се забие по морето, може да почне и за яхта да се оглежда


              п.п. сетих се за вица един дето жена му го пратила да купи превръзки, ама се забил у рибарския, та там успели да му продадат въдици, джип, лодка и т.н. , че така и така няма да еве уикенда.
              Ми аз почнах първо със две руски пръчки със макари делфин.Сега имам 12пръчки със макари за Дунава.Първи джип вече расипан....Каравана-джип Тойота 90тка Преди месец положих успешно изпит за управление на малък кораб по р.Дунав.Вчера потвърдих капарото за 5 метрова лодка със 9коня мотор от Холандия .И не колега не съм ходил за тампони или превръзки......
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • #8
                От: Въдица за начинаещ

                Ами от Благоевград съм. Имаме наблизо 1-2 язовира и 3-4 водоема, река Бистрица и река Струма. За лодки, яхти и т.н. няма да мисля, просто като се разхождам с джипката и кучето мога и някоя рибка да хвана.
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • #9
                  От: Въдица за начинаещ

                  Колега, универсална въдица няма. За река е едно (с много варианти) за язовири - друго (с още повече варианти) и т.н. Попрочети по рибарските форуми. Там има раздел "Продавам" и много често се продават много читави неща за никакви пари. Аз като си гледам риболовния сак не мога да си представя да започна отново само с една въдица(каквото и да се разбира от това. Силно препоръчвам първите излети да ги направиш с близки и опитни приятели, които да ти помагат, за да не намразиш това иначе прекрасно хоби... Като се сетя, че миналата седмица платих 300лв за рибарски стол (с отстъпките), а още не съм го пробвал направо...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въдица за начинаещ

                    Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                    Ами от Благоевград съм. Имаме наблизо 1-2 язовира и 3-4 водоема, река Бистрица и река Струма. За лодки, яхти и т.н. няма да мисля, просто като се разхождам с джипката и кучето мога и някоя рибка да хвана.
                    Отиди в първия супер, не рибарски магазин, и си вземи нещо поносимо като цена, без да се изхвърляш излишно. Когато ти умалее или го строши "голямата риба" - вече ще си научил достатъчно какво ти трябва. После ще научиш още. Или ще си загубил всякакъв мерак да разпъваш и събираш влакното.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въдица за начинаещ

                      Я вземи първо отиди 2-3 пъти за/на/ риба с някои другари .Те да ти дадат да пробваш някакъв вид риболов.С техни такъми.Виж дали това е твоя вода......
                      Звучиш ми като за начинаещ спининг./Щом и куче разхождаш/.Четене и малко дружески съвет ще ти помогнат повече,но наживо си е най-добре.
                      Peugeot 4007
                      ex Nissan X-Trail 2.2 Di

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въдица за начинаещ

                        Абе флуд си е, но не знам защо ми дойде в главата следния виц: Собственик на верига магазини решил да направи посещение на един магазин, за да види как се справят продавачите. Влязъл той в един от неговите магазини, отишъл до един ловно-рибарски щанд и чул следния разговор между клиент и продавач:
                        - Ще ви предложа ето тези кукички, шаранджийски орловки, с тях рибата не може да избяга.
                        - Ами добре ще взема една кутийка - съгласил се клиентът.
                        - Обаче само с куки нищо няма да хванеш, трябва ти и едно влакно, ще ти предложа едно италианско, с него 50 килограмов сом можеш да извадиш.
                        - Ами добре, ще взема една ролка - съгласил се клиентът.
                        - Обаче без пръчка си за никъде, тука имаме една спинингова въдица със все макара - невероятна, с нея бе спечелен последния шампионат по риболов.
                        - Ами добре ще я взема - съгласил се пак клиентът.
                        - Но на теб ти трябва рибарска чанта, къде ще си слагаш принадлежностите…
                        - Ами добре ще взема една рибарска чанта.
                        - Ти сигурно искаш да ловиш и големи риби, затова без лодка си за никъде, от брега само дребосък ще хванеш.
                        - Тогава ще взема и една лодка.
                        - Ако ти се наложи да отидеш до някой високопланински язовир, как ще стигнеш до там бе, ми ти без високопроходим джип 4×4 въобще по добре да не ставаш рибар.
                        - Добре ще взема и един джип, щом трябва.
                        Тогава собственикът умилен от тази проява на своя продавач отишъл при него и започнал да му говори:
                        - Браво бе, момче, ти си най-добрият продавач, който съм имал някога, ще ти увелича заплатата двойно, човекът беше дошъл само за една кукичка, ти успя да го убедиш да си купи цяло рибарско оборудване, лодка и джип…
                        - А,а,а, да бе, за кукичка бил дошъл, дойде да пита за щанда със дамски превръзки, да купи на жена си, и аз му викам - така и така няма да правиш секс, поне иди за риба.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X