Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

    Ами май наистина така ще излезе.Не знаех.Доста доволно се прекарах с този джип...гледах 4-5 преди това,който и от тях да бях взел щеше да ми излезе по-евтино да го стегна,а почти всичко на пазара беше в трагично състояние.

    Колегата жоро_цска е много точен.Реагира много бързо човека.Остава само да уточним някои детайли и до ден-два поръчвам:

    Timing Cover Gasket http://www.rockauto.com/getimage/get...S46000_Fro.jpg
    Комплект гарнитури за горната част на двигателяhttp://www.rockauto.com/getimage/get...6157PT_Fro.jpg
    Болтове : 2 х http://www.rockauto.com/getimage/get...S71129_Fro.jpg
    Маслена помпа: http://www.rockauto.com/getimage/get...cts/OP1100.jpg
    Биелни лагери: http://www.rockauto.com/getimage/get...cts/RB1100.jpg
    Основни лагери : http://www.rockauto.com/getimage/get...cts/MB1100.jpg
    Пълния комплект за ангренажа : http://www.rockauto.com/getimage/get...cts/TK1100.jpg

    Всичко това е за около 1700лв.Остава да намеря 2 читави биели.Май се предлагат само в комплект с бутало,а като гледам май се разглабят.
    Събирам всички части и изсипвам чарколяците при шлайфистите да шлайфат вала,да се ревизират главите и да премерят всичко което може да се провери,за да няма други изненади...така и така е разглобен.

    Другите дреболии не съм ги коментирал,защото не са много по темата,но и те си струват пари.Ще се сменят още гарнитура картер,свещи,водна помпа,масло.филтри,антифриз и т.н.

    След като запалим джипа и ако мотора се докаже(поне 1000км безпроблемни) следват:

    -предни дискове и накладки,защото има крив диск и леко тресе при спиране.
    -семеринги и масло на раздатката(протекъл е задния)
    -масла в диференциалите
    -има някакъв проблем със силата на вентилатора на парното-чува се че върти силно,адекватен е на управление,но духа много слабо.Няма никаква разлика в духането и шума при натиска на бутона за циркулация на въздух в купето,таа предполагам,че в някоя клапа е проблема.
    -лек шум през тон колоните предполагам,че има проблемен филтър на усилвателя.Шумът се появява рядко.Понякога се чува от предна дясна колонка,а понякога през задна лява.Адски много ме дразни.Иначе музиката ме изненада приятно.Инфинити голд е.Също така нещо не можах да подкарам нито цд-то,нито чейнджъра.
    -премахване на катализаторите и съм си харесал едно крайно гърненце flowmaster
    -зимни гуми
    -газов инжекцион

    Списъкът е сериозен,но аз си падам малко мазохист май

    Централното и шофьорското огледало са електрохроматични,а дясното не е.Това нормално ли е или някой е решил да мине по-тънко?

    Имам и други досадни въпроси и все не ми остава да прочета ръководството.

    Благодаря на всички отзовали се колеги!

    Поздрави,
    Никола

    Коментар


    • #17
      От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

      Горе в списъка има и гарнитура за картера да не забравиш
      Иначе 100% за огледалото някой е минал по- тънко Клапите на климатроника са един от най- честите проблеми на WJ , ето това ти трябва http://www.rockauto.com/catalog/more...671&cc=1381418 ако се комбинира с някой , излиза около 140-170лв. крайна цена.
      Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

      тел. 0897818449

      Коментар


      • #18
        От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

        Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
        Горе в списъка има и гарнитура за картера да не забравиш
        Иначе 100% за огледалото някой е минал по- тънко Клапите на климатроника са един от най- честите проблеми на WJ , ето това ти трябва http://www.rockauto.com/catalog/more...671&cc=1381418 ако се комбинира с някой , излиза около 140-170лв. крайна цена.
        Жоре , някой поръчвал ли е от тези клапи? Доволен ли е ? По-здрави ли са от оригиналните, защото и аз изглежда ще сменям.

        Коментар


        • #19
          От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

          Поне 10на сме поръчали, едва ли са по- здрави от оригиналните, но поне 5-6 години ще издържат . Те оригиналните са на 11-12
          Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

          тел. 0897818449

          Коментар


          • #20
            От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

            вярно си мазохист............. аз не бих ремонтирал повече този двигател, веднъж вече се е окотил след ремонт!
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

              Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
              Жоре , някой поръчвал ли е от тези клапи? Доволен ли е ? По-здрави ли са от оригиналните, защото и аз изглежда ще сменям.
              Вчера приключих със смяната и запалих джипа.Купих ги от тук http://www.amazon.com/Dorman-902-307...im_sbs_auto_20
              http://www.amazon.com/Dorman-902-311...=pd_sim_auto_1 излязаха 240лв с експресна доставка и мито.Китаиски са и пластмасите им не пасват добре затова извадих клапите и използвах оригиналните рамки . Мисля че ще изкарат много защото за разлика от оригинала имат едно чопче което спира двигателчето и нему позволява да напъва върху клапата,а и пластмасата не изглежда да е чуплива. Ако решиш да ги сменяш сам е около 12 часа работа.Ще помагаме с акъл.

              Коментар


              • #22
                От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                вярно си мазохист............. аз не бих ремонтирал повече този двигател, веднъж вече се е окотил след ремонт!
                Прегряването няма нищо общо с лагерите,колега.Прегрял е защото са ударили гредата под радиатора и същия се е спукал.За сметка на това радиаторът,капачката и виското са сменени с чисто нови,оригинални.
                А ако визираш,че е каръшки двигателя...много си прав

                Коментар


                • #23
                  От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                  Първоначално публикуван от n.netsov Преглед на мнение
                  Прегряването няма нищо общо с лагерите,колега.Прегрял е защото са ударили гредата под радиатора и същия се е спукал.За сметка на това радиаторът,капачката и виското са сменени с чисто нови,оригинални.
                  А ако визираш,че е каръшки двигателя...много си прав
                  естествено, че прегряването няма нищо общо с лагерите защото е първо по време, но според мен точно "изтропването" е следствие от прегряването...........най-вероятно от несмяна на маслената помпа...............може и да бъркам, но съм го ял точно такъв с една мазда.....едно жестоко прегряване има доста повече последствия върху двигателя и когато се мине само с гарнитура и/или глави си е късмет
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #24
                    От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    естествено, че прегряването няма нищо общо с лагерите защото е първо по време, но според мен точно "изтропването" е следствие от прегряването...........най-вероятно от несмяна на маслената помпа...............може и да бъркам, но съм го ял точно такъв с една мазда.....едно жестоко прегряване има доста повече последствия върху двигателя и когато се мине само с гарнитура и/или глави си е късмет
                    Съмнявам се маслената помпа да се повреди от прегряване,иначе си прав,че прегряването може да доведе и до други щети...свиване на бутала,крив блок и т.н.
                    Но в случая джипа е минал бая километри след ремонта докато се счупи пак

                    Частите са поръчани...най-рано ще дойдат следващия петък.Живот и здраве до няколко седмици ще му чуя гласеца.
                    Само да заработи като хората и веднага ще го накажа с една хард офроуд разходка.

                    Коментар


                    • #25
                      От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                      Вече има някакъв прогрес по машинката.Частите пристигнаха,днес закарах вала,блока и главите при шлайфистите.Блока направо ми откъсна ръцете.Чудя се дали да не резна по 2-3 десети от главите?Много са го разредили заводски...

                      Тия дни му поръчвам на Жоро и тези дреболии:

                      -болтове за биелите
                      -заден семеринг колянов вал
                      -едно клапанче за картерната вентилация,че го счупих и него
                      -семеринги и масло за раздатката
                      -още накакви неща които забравих,но съм си ги записал.

                      Май ще мога да се повозя около нова година

                      Коментар


                      • #26
                        От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                        Каръкът продължава...миналата седмица ми разбиха ежедневната количка заради няколко касетки кисело мляко,а преди два дни ми отнеха предимство и я блъснах...и естествено,защото бях отзад,аз отнесох акта...С тази кола работя и сега положението стана доста напечено
                        Започват мъките със застрахователи.



                        Вторник или сряда ще ми доставят болтовете за биелите.И започваме да сглобяваме по най-бързия начин.

                        "Пари нема...действайте!"

                        Коментар


                        • #27
                          От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                          Здравейте колеги!
                          След доста забавяне поради липса на време и финанси покрай празниците ремонтът е почти към края си.Остава само да го метнем в коша и да обслужим раздатката и едно каре.Живот и здраве следващия уикенд палим.Сумата надхвърли очакванията ми...надявам се резултатът да си заслужава.Главите ги порязахме скромно с по 15 стотни.Много тежи пущината.












                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                            Съжалявам че видях сега темата.Е тея красавци имат всичко http://www.gotengines.com/
                            BMW X6

                            Коментар


                            • #29
                              От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                              Запалихме джипката,засега(70км) всичко е наред.Върви много повече,може би се дължи и на по-ниската температура на въздуха,разхода е завишен,но проблема не е в машинката .Доволен съм,дано да нямам проблеми.Понеделник ще мина преглед и започваме да творим по генерацията,очаквайте клипче.

                              Радиото ми иска код за активация и след една бърза справка в гугъл май единственият вариант е да го закарам в балканстар.Надявам се някой да се е сблъсквал с този досаден проблем и да има по-евтино решение.

                              Поздрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: WJ 4.7 V8 Проблем с лагерите....помагайте ...

                                Що не теглихте една стружка и на блока?
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X