Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

    Първоначално публикуван от cheto Преглед на мнение
    А какво може да накара един разумен трезвомислещ човек да напусне слънчева Испания и да се забие там гдето се полудява и са полудели? В смисъл с какво чак пък толкоз модерна стана таз Норвегия?
    Язе в Испания съм миндосвал като турист. Канарите са на 100тина км от Мароко и на около 2000 от Испания. На Канарите определено се полудява покрай всичката пияна и насмъркана паплач. Работа няма. Има слънце ама последните години взе да не стига дори за наема на тату студиото. За разумния, трезвомислещ ще го пропусна, че ще ми се смеят хората.

    Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
    А дали не се иска да имаш нефт и други природни ресурси в големи количества?
    На руснаците нефт и газ сякаш не им липсват твърде ама не са прокопсали повече от нашенци. Из Европа нефт няма кой знае колко но ги гледам, че не се търкалят с подути от глад кореми по улиците.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #17
      От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

      "Заплата" - едно малко разтегливо понятие.

      Има различни данъчни класове. Зависи от социалния ти статус - дали имаш семейство или не, дали имаш заем за къща

      Това че заработваш примерно 4-500 евро, не значи че получаваш толкова. Данъка е висок, прогресивен - колкото повече взимаш, толкова повече плащаш.

      https://skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk

      Ето ви пример - отляво е заплатата, отдясно е данъка. За заплати от 3000 до 80000 крони

      Коментар


      • #18
        От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

        Нефтът и газът са като наследството от милиони - провалят хората за 1-2 поколения
        В олигархическа страна като Русия, не са много тия дето "разбират" от нефта, газа, диамантите и останалите благини... Не е като в емиратствата на всеки да се пада "дялче" от $$$$$$$-те
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

          Винаги ми е било мерак да плащам по 1 000 000 данъци (все тая ква европейска валута) на месец ... пък нека тоя данък да е 80% от заработката

          Как стои въпросът с дните и нощите? Зимата мярка ли се слънцето или Ц? А лятото как се спи на светло?
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #20
            От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

            Какво бачкаш там бре Дробе? Татуираш ли или нещо друго си за'фанал? И изобщо - татуират ли се тез "студенокръвните" ?
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #21
              От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

              Кажи, че и пукницата е невероятно скъпа. Колкото и да си носите от тука, ако имате изградени навици - може и да ви заболи сърцето... Друга тема е, ако живеете близо до Финландия и си пазарувате през уикенда от там...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #22
                От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

                скачам в темата:
                Бях там преди 4 години, похарчих 4000 за един месец, говоря перфектно английски език плюс един скандинавски.
                1. Работа без да има кой да те препоръча шанс за намиране близък до 0
                2. Извадих си всички необходими документи дори имам норвежко ID
                3. По-големи расисти не съм срещал, като проговориш на английски се правят че не разбират и/или че те няма!
                4. Работа не намерихме а има 2 дипломи плюс досто добро CV, плюс всички категории за шофьор и ADR
                5.Сигурно е било за добро сега работя first line manager в една голяма шведска фирма , а в Norge накрая бях готов да почна всичко

                НО ПРИЗНАВАМ НЯМА ТОЛКОВА КРАСИВА И СПОКОЙНА СТРАНА!!!
                Това бе преди сега дано да е различно.
                Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                :D

                Коментар


                • #23
                  От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

                  Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                  Какво бачкаш там бре Дробе? Татуираш ли или нещо друго си за'фанал? И изобщо - татуират ли се тез "студенокръвните" ?
                  Залагам че татуира!
                  Те се шарят като луди
                  Сигурно не им смогва, но все пак той ще даде инфото
                  Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                  :D

                  Коментар


                  • #24
                    От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

                    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                    Кажи, че и пукницата е невероятно скъпа. Колкото и да си носите от тука, ако имате изградени навици - може и да ви заболи сърцето...
                    Целта на темата не е да накарам някой да хукне към Норвегия но виждам, че доста дивотийки са се изписали
                    Пукницата не е невероятно скъпа! При заплата от 4000 лева и нагоре, 100 лева за литър качествен алкохол колко е невероятно скъп? Да го сравним с нашенските заплати и цената на алкохола по нашенското и пак да смятаме а?

                    Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                    скачам в темата:
                    Бях там преди 4 години, похарчих 4000 за един месец, говоря перфектно английски език плюс един скандинавски.
                    1. Работа без да има кой да те препоръча шанс за намиране близък до 0
                    2. Извадих си всички необходими документи дори имам норвежко ID
                    3. По-големи расисти не съм срещал, като проговориш на английски се правят че не разбират и/или че те няма!
                    4. Работа не намерихме а има 2 дипломи плюс досто добро CV, плюс всички категории за шофьор и ADR
                    5.Сигурно е било за добро сега работя first line manager в една голяма шведска фирма , а в Norge накрая бях готов да почна всичко

                    НО ПРИЗНАВАМ НЯМА ТОЛКОВА КРАСИВА И СПОКОЙНА СТРАНА!!!
                    Това бе преди сега дано да е различно.
                    Расисти са около Осло. В останалата част на Норвегия говорят английски с охота и расизма е табу. Най-услужливите хора, които съм срещал през живота си а съм срещал доста. Намирането на работа за месец е почти невъзможно в цял свят ако отидеш с един гол х*й под мишница. Мои познати са си намирали работа за седмица а има и такива, които по 3-4 месеца не могат да си намерят нищо. За харченето не знам има ли смисъл да се коментира. Харчил съм по 10000 и по 1000 на месец. За държава с един от най-високите стандарти в света не ми се види кой знае колко.

                    Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                    Какво бачкаш там бре Дробе? Татуираш ли или нещо друго си за'фанал? И изобщо - татуират ли се тез "студенокръвните" ?
                    Татуират се като невидели, за мое щастие. Аз друго да правя не умея
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

                      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                      Татуират се като невидели, за мое щастие. Аз друго да правя не умея
                      Специални поздрави
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1511264_610943845622223_290449306_n.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:5556254

                      Коментар


                      • #26
                        От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

                        да се включа и аз

                        Коментар


                        • #27
                          От: Що щъ в Норвегия и щът ли ме там.

                          Някой има ли представа от тая фирма Vik Dampbakri og Konditori попаднах на обява за работа, произвеждат тестени изделия? Има ли такава опция двама, трима отиващи да работят да делим един апартамент- заради наема естествено

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X