Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

    Значи проблема е следния. преди около две седмици си закупих въпросната Фронтерка но хидравликата на волана не работеше да не споменавам за какви мъки иде реч. По думите на продавача, преди няколко месеца както си карал спукъл маркуч на хидравликата и карал колата няколко километра така докато смени спукания маркуч. След смяната му налял хидравлично масло но хидравликата не се е опраавила. Освен това усещам един много странен луфт и в самия волан смисъл като го хвана и го разклатя на горе на долу трака и се мести а и при скорост от 70км. на горе сее като редосиалка по пътя Ходих при двама маистоти в Пловдив но според тях нямало причина да не работи !! с две думи изобщо неим се занимаваше Колеги моля ако някои разбира или е имал подобен проблем да сподели , благодаря предварително
    ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

  • #2
    От: Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

    Ако е карана дълго време без масло може помпата да е заминала!Маха се ремъка на задвижването на помпата и се кара така докато се оправи.Но доколкото разбирам ти все още така си я караш така че почти сигурно е че е заминала тя!Аз имах същия проблем с спукан маркуч но не беше изхвърлила цялото масло та се разминах само с маркуча!Горе долу 40 лв. излезе направата му!За луфта на волана и аз го имам !Подава от захващането което е за повдигане и сваляне на волана.Правих опити да го оправям но в крайна сметка си остана така!
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

      А ако продължиш да я караш така може да замине и кутията, усилието необходимо за въртене на волана при неработеща хидравлика е много голямо
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

        До колкото разбрах от стария собственик колата е карана няколко километра само с спукания маркуч, сменил го е веднага но като е налял масло хидравликата не се е управила.
        ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

          Масло в системата има , налято е веднага след като е сменил спукания маркуч, и до ден днешен си има , преди няколко дена источихме маслото от системата и я надухме с компресор , мислихме че има някакъв боклук. Продухахме я, наляхме маслото но хидравликата все още не работи.
          ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

            Не, че ще ти помогне това, но аз кола с неработещи спирачки, или волан не бих си купил... Иди на читав майстор, който да определи точно проблема и да го реши. Не е редно да караш така машината според мен. Първо, че можеш някъде да се пребиеш, второ няма да се оправи проблема, а ще се задълбочи.
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

              Ako някои знае маистор в Пловдив които разбира и му се занимава да сподели.
              ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

                Първоначално публикуван от georgi taskov Преглед на мнение
                Ako някои знае маистор в Пловдив които разбира и му се занимава да сподели.
                Караш по "Димитър Талев" от затвора към Овощарския институт,преди сервиза за АГУ на Таньо завиваш на дясно за Остромила и на 200м. вляво е сервиза.Краси се казва човека,прави и помпи и кутии.Успех.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

                  Мерси колега в пониделник я карам при него и после ще пиша какво е станало.
                  ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с хидравликата на волана ОФА ДБ 2.3тд.

                    Указа се помпата, рециклираха ми я с/у 80 лева и сега работи перфектно.
                    ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X